Zdravím Vás,

chcem sa poradiť ohľadom veľkosti rámu konkrétne sa mi jedná o bicykel značky Radon model SLIDE TRAIL AL 8.0
Link na konkrétny model: https://www.radon-bikes.de/mountainbike/fullsuspension/slide-trail-al/slide-trail-al-80-2023/

Moja výška je 175 cm dĺžka nôh 78 cm (od rozkroku po zem)
Podľa všetkého mi vychádza, že by bol pre mňa vhodný rám vo veľkosti 18“
(Výrobca tam má nejaký čudný graf z ktorého to nie je celkom jasné: https://www.radon-bikes.de/fileadmin/_processed_/csm_Diagramm-groessen-bikes_SLIDE_TRAIL_22-angepasst_2021_5eb38460f5.jpg)

Keďže veľa recenzií som na nete alebo YouTube k tomuto modelu nenašiel tak ma zaujímajú skúsenosti s touto značkou ideálne konkrétne s týmto modelom. (Kvalita, spoľahlivosť a celkovo či je to dobrá voľba)
Ak by sa našiel niekto kto by mal skúsenosti prípadne nejaké rady ohľadom značky tak budem rád ak sa podelíte.

Vopred Vám ďakujem.
26.04.2024 - 12:40:25
00
Graf nie je čudný, podľa výšky postavy si jasné M, to že máš výšku rozkroku na hrane, podla tabuľky, nevadí pretože vyšku posedu si vieš na bicykli upraviť, povoliš objimku a sedlovku zasunieš alebo potiahneš podľa potreby.
Neviem aká je tvoja váha ale bicykel má maximálnu nosnosť 115kg (vaha jazdca + vaha bicykla).

Čo sa týka značky tak je to jeden z nemeckých výrobcov ako je Canyon, Focus a podobne. Takže toho by som sa nebál.
V pripade, že si kupuješ takýto bajk od výrobcu čo sa predava len cez internet, je dobré si vedieť základne veci na bicykli spraviť sam resp. ich ovládať. Neviem ako to je s prípadným servisom alebo reklamáciou u Radonu. Canyon má podporu ktorá pripadne reklamácie rieši.
Servis v prípade problémov/reklamácii prepláca.
Radon to bude mať asi podobné.
26.04.2024 - 17:28:15
00
Tym ze si na hrane a chces ist do vascieho ti hrozi maximalne to ze sedlovku budes musiet vymenit.
Ma totiz 150mm a vidim to zhruba tak ze bude musiet byt zasunuta ako to ide. Je to len odhad a vsetky premenne nemam, ale BB drop, dlzka sedlovej trubky a uhol hovoria ze to treba prepocitat. Co chyba su nadbytocne rozmery sedlovky a vyska sedla od lyzin. To da kludne cez 2cm rozdielu ak je to optimalizovane co uz moze byt problem.
26.04.2024 - 22:32:46
01
tomtoylc "jasné M" je v ponímaní Radonu zrejme tá veľkosť 18" ak to správne chápem :D. Váha je nepodstatná nakoľko spadám do limitu tak sa mi jedná len čisto o to aký rám by bol vhodnejší.

potkanko007 Ak pozerám správne tak na prepočet je to takto 78 cm čo mám je 780 mm. Pri veľkosti 18" je od stredu po sedlovku 425 mm + kľuky 170 mm + sedlovka 150 mm = 745 mm. Preto si myslím, že práve veľkosť 18" by mala byť správna. Nakoľko ak zrátam tieto dĺžky a porovnám to s dĺžkou môjho rozkroku je tam rezerva zhruba 3,5 cm. Pri veľkosti 16" je to 687 mm (rezerva 9,3 cm. Pri 16" je sedlovka len 125 mm dlhá). Naopak pri veľkosti 20" je to 775 mm (rezerva iba 0,5 cm).
27.04.2024 - 21:32:40
00
Ten vypocet nie je idealny, skus to znova.
Uhol je tam dolezity, pomoze ti. Sedlovka nema 150, to je jej vysuv. Hore aj dole mas reziu, optimisticky 50, realne skor k 60mm. Sedlo samotne ma vysku od lizin, povedzme 40mm. Ak to cele zratas nebude to idealne.
27.04.2024 - 21:48:07
00
Podla tabulky ti nohy sedia do mensej velkosti, vyska do vacsej. To znamena ze mas kratsie nohy ale dlhsiu hornu cast tela ako to s cim pocitaju. Pri vacsej velkosti si over ci ti max vysunuta sedlovka vojde do ramu, nielen limitom max zasunutia ale i tym ci realne vojde do ramu a nebude jej zavadzat napriklad ohyb trubky alebo navarky. Pri mensej velkosti zase nemusis byt tolko natiahnuty ako vyrobca zamyslal tak budes mozno menit predstavec alebo nieco z kokpitu. Ano, mozno bude stacit posunut sedlo ale to budes mat tazisko viac vzadu a ty ho chces viac vpredu. Ideal to niekde testnut alebo porovnat geosku.
28.04.2024 - 09:19:12
00
No práve preto som sem dal dotaz, že ak niekto ten bike má tak by možno vedel poradiť.
Dokonca ani nemusí mať konkrétne tento model lebo je tam viacero modelov ktoré majú rovnaký typ rámu takže sa dá predpokladať, že to bude rovnaké. Pýtal som sa jedného španiela (teda myslím, že to bol španiel) na YT čo som našiel video on mi odpovedal, že sedlovku ide dať nižšie do rámu (teda aspoň ak som to dobre preložil a pochopil). Každopádne ideálne by bolo mať odpoveď od niekoho kto ho má doma.
30.04.2024 - 09:12:57
00
Ak myslis velkost tak to by musel byt niekto kto ma rovnake telesne proporcie a jazdi rovnakym stylom. Sediet ti totiz mozu obe velkosti ale bicykel sa pri nich bude spravat odlisne.
30.04.2024 - 09:48:49
00
OneUp V3 je odpoved ak chces ignorovat tu dlzku noh. Rezia je 30mm, celkova dlzka patri k topke co sa da kupit. Samozrejme to nieco stoji.
Az teraz pozeram standover 755, nesiel by som do toho pri 780mm.
30.04.2024 - 16:44:39
00
ja mám strednú výšku (Standover) na Canyon Neuron vo velkosti M 760mm, dokonca aj vyška sedlovej trubky 425mm je zhodná ... tiež som na hranici velkostí podla tabulky a mám aj podobné proporcie - 173cm a 78 cm
a Mko mi je v pohode (a to mám sedlovku 170mm a mám 3 cm rezervu)
tu je sedlovka 150mm
30.04.2024 - 17:11:46
00
keyboard_arrow_up