Doklady..to je isté,ale netreba brať celu peňaženku..stačí občiansky a kartičku poistenca..keď vás nájdu, aby vás neokradli a bezplatne ošetrili a ked nájdu po vééľmi dlhej dobe,aby bola ľahšia identifikácia :wink:
24.07.2008 - 18:55:49
00
hmmm zaujímavá téma.
ja by som doporučoval zobrať aj sekeru. Prečo?
no aby som toho chudáčiska bikerského mohol doraziť aby sa kučinka netrápi :lol:




Sekeru by som nebrala, treba si vyberať lokality, kde sú lesy plné zveri, keď zver zacíti čerstvú krv, dorobí to, čo si sám nestihol.
24.07.2008 - 19:09:50
00
Palo TT: takto ma zbonznúť :oops: môžem ja za to, že mám slabosť pre radikálne ženy?

Škoda, že opačne to tak akosi netoto...


Naposledy upravil tulenik dňa 24.07.2008 - 20:30:39, celkovo upravené 1 krát.

24.07.2008 - 20:14:15
00
A k tej eventuálnej nehode... ja mám taký dojem, že súčasťou mediálneho programovania je aj programovanie populácie k neschopnosti. Niečo sa stane a ste v péčku. Vcelku odporúčam horolezeckú literatúru, nie fikcie, ale reálne príbehy, ako napr. zostup dolámaných Douga Scotta a Chrisa Boningtona z Ogre (7tisícovka v Himalájach... na zostupe si Doug zlomil oba členky a Chris o chvíľu nejaké rebrá) a podobné príhody A NASIAKNITE TÝM, psychológia rozhoduje o prežití dosť značne. BSP (bežná sériová populácia) sa dokáže "opustiť" pre nič za nič... auparkové děvky by zdochli od hladu ak by zavreli hypermarkety...
Pre záujemcov o problematiku odporúčam vyhľadať v knižniciach tituly Člověk mezi životem a smrtí a Člověk na pokraji svých sil, vydalo to Avicennum Praha niekedy v 80. rokoch. Veľmi pekne spracované. Keď si prejdete popísané prípady, prídete k záveru, že nemá význam panikáriť skoro nikdy.
24.07.2008 - 20:29:06
00
Mozno by bolo zaujimave v tejto debate ak by kazdy pridal informaciu o tom ako blizko sa k takej situacii dostal. Potom to ani nie je az tak srandovne ako sa to tu obcas zda.
24.07.2008 - 20:32:59
00
pišta napr. 4 dni sa dá v pohode chodiť s nalomenou záprstnou kosťou v chodidle, len to treba dobre stiahnuť (nie zas tak že nemôže prúdiť krv) :twisted:
24.07.2008 - 20:52:00
00
pišta napr. 4 dni sa dá v pohode chodiť s nalomenou záprstnou kosťou v chodidle, len to treba dobre stiahnuť (nie zas tak že nemôže prúdiť krv) :twisted:

Ja to nepopieram. Len tvrdim ze ista miera pudu sebazachovy sa prebudza az po prvom pruseri hoc i nie vlastnom. Napr. po poslednom vymleti som pridal do batohu Septonex. Nie je to drahe ani tazke a hnisajuci lisaj je otravny. Pred rokmi som si pod Sivcom narazil palec - odvtedy vozim pruzny obvaz. Na druhej strane musim priznat ze to posobi aj preventivne - tie pridane veci som doeraz nepotreboval. :D
24.07.2008 - 21:16:10
00
a co takto precitat : " AKO PREZIT V EXTREMNYCH PODMIENKACH " od Peter Darman
prave ju drzim v ruke, je to celkom hruba kniha zltej farby a formatu A5 (to len tak pre predstavu :lol: )
je tam vela DOLEZITYCH rad a skusenosti, podla ktorich sa vlastne s casti riadia aj VOJACI !
a citujem (com je vzadu na obalke) " 100 suborov rad expertov elitnych armad na prezitie "
PS : z dokladmi je to SAMOZREJME ! (ze ich treba nosit)
25.07.2008 - 11:11:45
00
Ako? Sam seba?

ale nie ..... keby si išiel so mnou a niečo by sa ti nebodaj stalo (neprajem, je to pokus o vtip a vysvetlenie) tak aby si sa nemusel trápiť a ako kamaráta bikerskeho by som zobral lopatu a dorazil by som ťa.
Pre priatelov to najlepšie prípadne sa riadim heslom ...
boli ťa hlava? kopni bosou nohou do stola, zabudneš že ťa hlava bolí :lol:
25.07.2008 - 11:26:43
00
Miraculix: tie kecy o "elitných armádach" a pod. to je len PR, inak povedané kecy... koniec koncov videl som, čomu armáda hovorí survival... prd tí majú poňatia o survivale...
don't be naive...
čo som tieto knižky videl, drvivá väčšina z nich boli znôšky neuveriteľných kecov, to už menšia kravina je McGyver, kde niektoré časti občas nesú stopu práce nejakého toho odborného poradcu... hoci mať to všetko náhodou tak pokope ako to máva on, eeehm...
v prípade nehody v našich podmienkach v podstate potrebuješ zistiť ako na tom si (hodia sa znalosti prvej pomoci, alebo radšej ešte lepšie... výhoda nás chlapcov zo zdravotníckych rodín) a odhadnúť ako ďaleko sa asi akým spôsobom dostaneš... a nemusíš ísť ani celkom k najbližšiemu osídleniu... stačí po najbližšiu používanú komunikáciu, tým sa problém značne redukuje (výhoda krajiny so 120 ľuďmi na km^2), no a potom už treba zapojiť inteligenciu, schopnosť improvizovať, a hlavne !!! chladnú hlavu !!!
jediné reálne nebezpečné zvieratko u nás je maco (a nezvládnutí psi), ak teda nerátame sršne/včely/osy (keďže ani tá vretenička nie je pre zdravého človeka nebezpečná, navyše tu na dolniakoch sa nevyskytuje, a či si alergický na jed či hmyzí, alebo hadí, často zistíš, až keď to kúpiš...)
25.07.2008 - 12:42:42
00
bueheheheeeeeeee pekne rozpravky tu citam...mek gajver a kvan čen kejn moze ist do pitche....
25.07.2008 - 12:58:47
00
no tych veci, co treba nosit na biku nejako pribuda...zaujimave, co vsetko taky biker nosi so sebou...
-naradie, nahradna dusa+, pripadne retaz, voda, prsiplast, nejaka bunda, pripadne suche tricko, lakarnicka, mapa, svetlo, zapalky, svetlice, noz, revolver, pistalka, nieco na jedenie, peniaze, doklady, mobil...je dost toho a to som kopu (na fore) spomenutych veci zabudol...uz len spacak a idem na tyzden



takze mam to vsetko pobalene, len este neviem ci staci kaliber .22LR alebo radsej 6.35 Browning, nic vacsie sa mi uz do hydrapaku nezmesti :lol: este uvazujem o rucnom granate, ten by mohol stacit aj na medveda a zmesti sa do dresu. Ozaj a staci namiesto svetlice nejaka zabavna pyrotechnika?
Inak seriozne : podla mna staci pouzitvat to kilo huspeniny medzi usami, a zvazit kam idem, na ako dlho, zariadit si podla toho vybavu a ked uz som niekde, tak aby aj niekto vedel kde som a kedy sa asi tak mam vratit.
25.07.2008 - 13:26:41
00
... keby si išiel so mnou a niečo by sa ti nebodaj stalo, tak aby si sa nemusel trápiť a ako kamaráta bikerskeho by som zobral lopatu a dorazil by som ťa.

Este ze tak :). Neviem si predstavit, ako by som (si) sa sam mlatil sekerou/lopatou, kez uz mam dolamane ruky, klucna kost trci von a koleno sa ohyna do oboch stran.
A este: nezabudni dat dole z hlavy prilbu zranenemu bikerskemu priatelovi. To by si sa umlatil :)
25.07.2008 - 13:47:58
00
... tie kecy o "elitných armádach" a pod. to je len PR, inak povedané kecy...


Nehádajte sa s tulenikom! Kto iný, ako on, by mal o tom vedieť najviac. Veď po ňom pomenovali aj elitnú jednotku amerických mariňákov "SEALS", po našom "tulene".
25.07.2008 - 14:00:03
00
Este ze tak :). Neviem si predstavit, ako by som (si) sa sam mlatil sekerou/lopatou, kez uz mam dolamane ruky, klucna kost trci von a koleno sa ohyna do oboch stran.
A este: nezabudni dat dole z hlavy prilbu zranenemu bikerskemu priatelovi. To by si sa umlatil :)

safra to by ma nenapadlo ... díky za typ :shock:
25.07.2008 - 14:28:25
00
keyboard_arrow_up