Sup sup, robit screenshoty...aby bolo na dochodku cim sa preukazat v debate na temu: Byl jsem mladistvym milionarem.
28.02.2024 - 18:29:34
03
iron.hide napísal:
...Vtedy bol max $64.4k

to mas odkial tu cenu?
https://finviz.com/forex_charts.ashx?t=BTCUSD&p=w

https://wallmine.com/crypto/btc/charts
28.02.2024 - 22:00:56
00
pokial dobre vidim,tak ATH bolo $68,789.63
29.02.2024 - 13:00:49
00
ten udaj som mal z grafu na googli - ked som si tam prepol na max graf, tak mi ukazalo 64,4k (vid obrazok nizsie).
Tak sorry za omyl, vlastne i mne sa to z pamati zdalo, ze to bolo vyssie.
Btw aj mi to kamos vysvetlil:
"V těch grafech se ukazují jen "denní" hodnoty které jsou "uzaviraci ceny btc"
Prostě toho 12. Listopadu byla někdy ta hodnota těch 68-9k, ale na konci dne jen těch 64"


i.imgur.com
29.02.2024 - 14:16:46
02
IngVisitor napísal:
Sup sup, robit screenshoty...aby bolo na dochodku cim sa preukazat v debate na temu: Byl jsem mladistvym milionarem.


ty si asi jeden z tych ktorý čaka na 12k že? :lol:
29.02.2024 - 15:58:30
01
nove max, a hned aj akcia :-D
05.03.2024 - 21:01:24
02
trionq napísal:
ty si asi jeden z tych ktorý čaka na 12k že? :lol:

Ja som nestranny pozorovatel bez akehokolvek zaujmu v danej teme. Snad len dodam, ze rozlisujem medzi cenou a hodnotou.

Prajem kazdemu placu podla odvedenej prace (vazim si aj snahu, hoc bez adekvatnych vysledkov).
05.03.2024 - 21:34:47
00
Hodnota je veľmi abstraktný pojem. Ono sa často hovorí že nekupuj si bitcoin, študuj ho.

https://youtu.be/Pmyt2aYrsQQ?si=3i8RoyebW6Rxb3or
06.05.2024 - 15:49:05
00
lebo hodnota kadejakych akcii na burze, je uplne terno ze? :D
obchoduje sa s kadejakymi virtualnymi somarinami
06.05.2024 - 21:30:27
00
trionq napísal:
Hodnota je veľmi abstraktný pojem. Ono sa často hovorí že nekupuj si bitcoin, študuj ho.

https://youtu.be/Pmyt2aYrsQQ?si=3i8RoyebW6Rxb3or


Rozdiel medzi hodnotou a cenou sa da napriklad velmi jasne navnimat v lekarni, kde prides s akutnym problemom, a hoci mas plnu penazenku penazi, liek na Tvoj problem nie je dostupny.
06.05.2024 - 22:05:20
00
geniálna reklama, coinbase to proste vie
thumb_up0thumb_down
07.05.2024 - 20:55:46
00
IngVisitor napísal:
Rozdiel medzi hodnotou a cenou sa da napriklad velmi jasne navnimat v lekarni, kde prides s akutnym problemom, a hoci mas plnu penazenku penazi, liek na Tvoj problem nie je dostupny.


https://youtube.com/clip/UgkxZXTZY97pcsZDF6mZGgkbW5ZKDBwnDlVb?si=FQh54YEDFGu3KjT9
07.05.2024 - 21:01:31
00
??? Akosi mi unika suvis s aktualnou temou.

Ale ako hovorim vzdy, nech si kazdy naraba s vlastnymi peniazmi ako uzna za vhodne. Len nech si potom sam nesie aj nasledky. Vyvoj "kurzu" bitcoinu (ako aj ktorejkolvek inej kryptomeny) si vie kazdy lahko dohladat. Rovnako tak udalosti, ktore nim vyznamne hybali. V tomto som konzervativny a radsej risknem dlhodobu medzirocnu inflaciu na urovni jednotiek percent, ako cakanie na jeden blby status nejakeho egocentrickeho aspergera, ktory v okamihu "skoriguje" moje uspory na 20% vcerajsej hodnoty.

Mimochodom, k dlhodobej spokojnosti pouzivam Samsung mobil. :)
07.05.2024 - 21:33:24
02
IngVisitor napísal:
V tomto som konzervativny a radsej risknem dlhodobu medzirocnu inflaciu na urovni jednotiek percent,


od 2021 - 3/ 2024 je kumulatívna inflácia 33,39%. To sú tie "jednotky" :D

Zložené úročenie ôsmy div sveta. Ten kto mu rozumie, na ňom zarába, ten kto nie, ho platí. - Einstein

myslel som si že sa bavíme o hodnote medzi btc a akciami/dlhopismy, ale ak je pre teba riziko aj to ta fakt ľutujem.

ešte si neodpustím jeden novy citat od Saylora

People that use fiat currency as a store of value, there´s a name for them. We call them poor. :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=zT6Lj2JdYd8

neviem ako sa sem ten samsung hodí, ja pri výbere vždy vyberam najlepšiu hodnotu cena/vykon v aktualnom čase, nie som otrokom jednej značky.
08.05.2024 - 13:26:27
00
Neviem odkial beries cisla Ty, ale tie jednotky, o ktorych som pisal, Ti tu kopirujem v grafe, resp. tabulke aj s uvedenym zdrojom.
Napriek tomu, ze ma priamo citujes v konkretnej casti, ignorujes, ze pisem o "dlhodobej medzirocnej inflacii" a vyberas si ceresnicku v podobe extremu, ktory sa vyskytol raz za poslednych 30 rokov. A to celime kombinacii nasledkov pandemie a vojny s realnym globalnym dosahom (na miliardy ludi), ake si uz niekolko generacii nepamata. Ked uz chces ucelovo argumentovat, co vravis na medzirocny prepad BTC z 56000 EUR (12/11/2021) na 16000 EUR (16/12/2022)?
Pri Samsungu mi vkladas do ust nieco co som nepovedal a navyse si sam protirecis. Pretoze ak chces hovorit o otroctve jednej znacke, prave to video, ktore si linkoval povodne, ma vseobecnym nekonkretnym, ale zaroven jasne nekritickym vyjadrenim na adresu iPhone-u k tomu blizsie ako cokolvek, co som tu napisal ja. Mimochodom, pri kupe nielen telefonu sa rozhodujem presne tak ako pises v svojom poslednom prispevku. Akurat, ze ja si tym v nicom neprotirecim.

Odbehli sme uplne mimo toho, na co som povodne reagoval, a teda cena VS hodnota.

Kazdopadne, mozno by sme sa vedeli zhodnut na tom, ze nase vychodiska v nazerani na tuto temu sa rozchadzaju v zakladnych predpokladoch. Moj pohlad je skor realisticko pragmaticky, ktory nepocita s velkym objemom volnych penazi, o ktore si bezny Slovak moze dovolit prist. Prekvapilo ma, ked pred casom vysiel clanok, v ktorom sa pisalo, ake vysoke percento rodin na Slovensku by malo problem so zaplatenim nepredvidaneho vydavku na urovni niekolko sto EUR. Presne cisla si nepamatam, ale zaskocilo ma to. Preto ma takpovediac nezaujima dlhodoby vyvoj kurzu BTC od roku 2015, ale skor vydim jeho extremne vykyvy a velmi lahko si viem prestavit situaciu, do ktorej sa moze dostat clovek, ktory do neho vlozil peniaze, doslo ku "korekcii" a dotycny potrebuje dostupne peniaze a zrazu ich jednoducho nema. Co z toho, ked ten kurz do dvoch rokov opat vybehne na stvornasobok, ked ja peniaze potrebujem dnes?
Aj blockchain ako taky je podoprety genialnou ideou, ale opat, co z toho, ked jeden Elon dokaze spekulativne mavat s jeho hodnotou jedinym statusom? Toto je ta decentralizacia?
Kludne nas (ludi s tymto nazorom) volaj "poor". Ale vedz, ze nijako nestradam, pokojne spim s vedomim, ze som pripraveny na horsie ako sa dialo za poslednych pat rokov.
A nezabudaj, stale tie vase genialne ...coiny prepocitavate na zle zle fiat peniaze nas "chudobnych" ;)
Drzim Ti palce pri ucasti na akomkolvek dive sveta :)

Prílohy:

infl.JPG
infl.JPG 70.52 KiB thumb_up0thumb_down

09.05.2024 - 00:36:44
03
keyboard_arrow_up