kedze tras okolo polany je neurekom a ja s partiou som vyskusal dalsiu, skusim vam ju opisat.dopredu ju odporucam kazdemu,komu sa neleni vyslapat hadam aj niekolko vyskovych km.
zaciatok je v lubietovej na namesti,nedaleko od ban.bystrice,smerom na brezno..je tam smerovnik s cykloturistickou znackou.mimochodom tej by ste sa mali drzat ako kliest.okrem toho tato trasa na rozdiel od inych je mimoriadne dobre a poctivo znacena.ide sa hore dedinou az sa
pride na trojcestie.vy odbocite do lava.tu sa zacina najtazsie stupanie z celej trasy.je to dost tiahli kopec.pridete popri lubietovskom majery ,az na lubietovsku kejdu.sa mizda ze tu konci asfaltka.pridete ku smerovniku,ktory vas
posle na chatu pod hrbom.zase sa stupa ,cesta vedie popri rubanisku na nejaky kopec,meno mu uz neviem:-)doporucujem vziat fotak,su stade neprekonatelne krasne
panoramy.potom vedie cesta uz nie velmi strma az na vrchol kopca ,chata pod hrbom.inak su tam v liecebnom procese zavisli na drogach a gembleri.ked sme tam prisli ozaj to tam vyzeralo moc divne.ale to len tak na okraj.zastavte sa pri smerovniku.ten je ozaj bohaty na trasy.da sa pokracovat po cervenej do sedla jasenova,ale tam riskujete lesnu straz.my sme sa pustili dole na tri vody,to co ste si doposial naslapali ,si teraz spustite a ked tam uz budete pozrite si najstarsiu pec v europe na spracovanie zeleznej rudy.
od smerovnika sa date smerom dole a asi po 150-tich metroch odbocte do prava popri takych drevenych domoch pridete na lesnu cestu ,ktora vedie do hrončoka.pozor na hronec,tade urcite nie:-)ta vas dovedie do dalsieho sedla,ma take divne meno štromf .pokracujeme po cervenej znacke smerom dole ,pekny zjazd,az na asfaltovu cestu.odbocime na nu smerom do prava a prideme k vodnej nadrzi hrončok.pokracujte po asfaltke az pridete do horskej osady sihla.cesta sa zda byt nekonecna ,ale ma velmi mierne stupanie.mimochodom po tej ceste nechodia skora ziadne auta.na pricinu preco je to tak sme prisli az v sihle.je tam zavora:-))zo sihly sa vydate na hlavnu cestu.mozete sa rozhodnut pre cierny balog,ale to uz nebude okolo polany,alebo do kopca do najvyssie polozenej dediny na slovensku do lomu nad rimavicou.da sa povedat ,ze vas caka uz len cesta prvej tr.spustite sa dole do hrinovej,z tade do krivana,detvy,zastavte sa na salasi na haluskach,cez staru detvu a dedinky kostolna ,ocova ,zolna ,sebedin ,čačin,dolna ,horna micina do ban.bysrice.spolu je to 140 km.aspon nam to tak ukazalo doma.
zelam peknu jazdu a vela zazitkov.