uplne prozaicka otazka do plena: Co je najlepsia trasa na Slovensku? Pr. Mne sa veľmi páči Ružomberok-Kvačianska dolina-Malatiná-Vrchvárta-Ružomberok... Podarena vec je aj hrebenovka z Čadce do Makova... Už som tešivy na vase podnety
10.07.2005 - 14:21:57
00
ja som bystrican,preto ti mozem nieco opisat z mojho sirsieho okolia.minule sme sli nas druhy rocnik:-)) polana tour.vyraza sa z banskej bystrice,smerom horna micina,dolna micina,cacin,cerin,dubravica poza druzstvo na hrochot.z tade cez hrochotsky mlyn,cez dolinu kyslinky.na kyslinkach pojdes po modrej turistickej znacke az do sedla priehybina.z tade je to kusok na chatu -horsky hotel polana.tam sa mozes rozhodnut pre viacero moznosti.zbehnut po asfaltke do detvy,ist nazad kade si prisiel ,alebo ! ist na vrchol polany co budes asi preklinat ,ked budes bike prenasat ponad vyvraty.ak uz budes na polane,skus ist po cervenej znacke,t.j. rudna magistrala, do sedla jasenova.upozornujem ta ,ze cesta zavalenymi vyvratmi bude este dlho pokracovat,az kym nevyjdes z pasma pralesa.zo sedla jasenova sa mozes rozhodnut ,ci pojdes na ponicku hutu,alebo do podbrezovej ,cez tri vody ,osrblie ,breznicu a chvatimech.
prajem prijemnu jazdu.s pozdravom roman.
11.08.2005 - 14:11:06
00
na buduce leto je to velmi pravdepodobna oblast kam by sme chceli ist pobajkovat... kedze si z BB nemohol by si mi dat nejake dalsie info alebo linku... pred mesiacom som bol peso na gergelyho tuleli a vobec to nevyzera zle... a tiez ma laka spania dolina.. byval som v hoteli lesak a boli tam vtedy ubytovany aj taky typci z francuzska bajky take ze dovidenia pokecali sme o bezdusovych kolesach... skoda len ze den ma len 24 hodin na bajkovanie je stale menej casu
17.08.2005 - 16:12:44
00
zdravim ta quido.
naozaj sa v okoli bb dost dobre vyznam.da sa povedat ,ze tu nieto kopca alebo doliny ,kde som sa s bikom nevytrepal.okolie spanej doliny doverne poznam,kedze nedaleko byvam/na druhej strane /v selciach.
pises ,ze na buduce leto sa chystas do nasho kraja.myslim ,ze najlepsie by bolo keby sme sa osobne stretli.ak by nam to vyslo,mohol by som vam spravit sprievodcu,alebo aspon popisat vasu zvolenu trasu.ak mas zaujem napis mi na romis@pobox.sk
19.09.2005 - 10:11:28
00
kedze tras okolo polany je neurekom a ja s partiou som vyskusal dalsiu, skusim vam ju opisat.dopredu ju odporucam kazdemu,komu sa neleni vyslapat hadam aj niekolko vyskovych km.:-)
zaciatok je v lubietovej na namesti,nedaleko od ban.bystrice,smerom na brezno..je tam smerovnik s cykloturistickou znackou.mimochodom tej by ste sa mali drzat ako kliest.okrem toho tato trasa na rozdiel od inych je mimoriadne dobre a poctivo znacena.ide sa hore dedinou az sa
pride na trojcestie.vy odbocite do lava.tu sa zacina najtazsie stupanie z celej trasy.je to dost tiahli kopec.pridete popri lubietovskom majery ,az na lubietovsku kejdu.sa mizda ze tu konci asfaltka.pridete ku smerovniku,ktory vas
posle na chatu pod hrbom.zase sa stupa ,cesta vedie popri rubanisku na nejaky kopec,meno mu uz neviem:-)doporucujem vziat fotak,su stade neprekonatelne krasne
panoramy.potom vedie cesta uz nie velmi strma az na vrchol kopca ,chata pod hrbom.inak su tam v liecebnom procese zavisli na drogach a gembleri.ked sme tam prisli ozaj to tam vyzeralo moc divne.ale to len tak na okraj.zastavte sa pri smerovniku.ten je ozaj bohaty na trasy.da sa pokracovat po cervenej do sedla jasenova,ale tam riskujete lesnu straz.my sme sa pustili dole na tri vody,to co ste si doposial naslapali ,si teraz spustite a ked tam uz budete pozrite si najstarsiu pec v europe na spracovanie zeleznej rudy.
od smerovnika sa date smerom dole a asi po 150-tich metroch odbocte do prava popri takych drevenych domoch pridete na lesnu cestu ,ktora vedie do hrončoka.pozor na hronec,tade urcite nie:-)ta vas dovedie do dalsieho sedla,ma take divne meno štromf .pokracujeme po cervenej znacke smerom dole ,pekny zjazd,az na asfaltovu cestu.odbocime na nu smerom do prava a prideme k vodnej nadrzi hrončok.pokracujte po asfaltke az pridete do horskej osady sihla.cesta sa zda byt nekonecna ,ale ma velmi mierne stupanie.mimochodom po tej ceste nechodia skora ziadne auta.na pricinu preco je to tak sme prisli az v sihle.je tam zavora:-))zo sihly sa vydate na hlavnu cestu.mozete sa rozhodnut pre cierny balog,ale to uz nebude okolo polany,alebo do kopca do najvyssie polozenej dediny na slovensku do lomu nad rimavicou.da sa povedat ,ze vas caka uz len cesta prvej tr.spustite sa dole do hrinovej,z tade do krivana,detvy,zastavte sa na salasi na haluskach,cez staru detvu a dedinky kostolna ,ocova ,zolna ,sebedin ,čačin,dolna ,horna micina do ban.bysrice.spolu je to 140 km.aspon nam to tak ukazalo doma.
zelam peknu jazdu a vela zazitkov.
19.09.2005 - 11:32:56
00
to romis:

to vsetko za jeden den ??? kedy ste vyrazili a kedy dosli ?
20.09.2005 - 17:10:21
00
dost huste... raz som isiel na horaku 150 km za den a je to akoby som to nazval... no dost o hubu... ale taka 11O nove mesto - pezinok po hrebeni sa mi siel celkom dobre... ale neviem ze ci si na nieco tak dlhe trufnem. kondicka uz nebude to co byvavala. Studujem v englande.. najvacsii kopec za mestom ma 163 alebo 4 metrov nad morom... bike som radsej nechal doma. Ked vsetko dobre pojde zarobia sa bubaky tak leto vidim velmi pozitivne... bansku som browsoval iba napeso. bajkom tam chcem ist velmi velmi!!! Romis: ta urcite skontaktujem. inak potesia nake zakladne udaje ze aky bajk ako dlho jazdis a kolko spravis rocne... ja spravim tak 2000 rocne mam 20 rokov a bajkujem nieco cez 5 rokov... zatim
20.09.2005 - 17:18:13
00
to:geroy
spravili sme to za jeden den.vyrazili sme o 9,30 a prisli sme o piatej.najviac sme sa zabavili v prvej casti trate.su tam same stupaky,lesna cesta,tie panoramy,vsade sme si spravili nejake foto ,volaco sme aj pojedli.zvysok sa ide po asfalte ,takze jazda sa zrychlila.

to:quido
ok,dufam ze nam vyjde nejaky spolocny vyjazd.inak vozim sa na kellys magnum,mam 39 age ,rocne spravim 7-8 tis.km,zalezi od sezony.jazdim aj cestu a tam mi tohto roku chyba dost km.chyba mi rockfm maraton a taka nasa trasa na moravu ,vsetin-zlin-luhacovice.jazdim s partiou chalanov ,sme taka vesela partia ludi od 17 do 55 rokov.
21.09.2005 - 10:04:14
00
to je dost dobre... ja mam tiez partu hovorime si Tour de Šenky... jazdime spolu tiez dost dlho ale iba mtb. k ziletkarine som sa zatial nedostal ale chystam sa. Neviem ako to dopadne so studiom tu su fakt "uzasne" roviny takze sa moja absencia na sedle podstatne zvysi... :-(
21.09.2005 - 16:04:57
00
niektoma proti cestakom vyhrady,no ja si myslim ,ze je to super.niekto tu dokonca napisal,ze ak ches vladat mtb ,musis si vytrvalost trenovat na cestaku.mozem povedat ,ze je to pravda.
22.09.2005 - 07:56:52
00
nuz ja som si par krat mal moznost vyskusat cestnu "formulu". pozical mi ju kamarat v taliansku, fakt namakany stroj. bola to zabava asi tak prvych 15 minut. potom uz len nuda, ta rychlost ma nejak omrzela... samy asfalt brr. a este ked musim ist okolo aut tak dakujem neprosim.

to si fakt radsej ked je vonku hnusne sadnem na rotoped, pustim nejaku music a krutim do bezvedomia :)
22.09.2005 - 10:17:56
00
rozhodne je to tak. uplne dobre to pozorujem na sebe. ked sa idu veci pri ktorych sa meni casto profil tak som v pohode ale akonahle mam prejst nejakych dojazdovych dvadsat kilakov domov tak konec... stale som rychlejsi ako moja babicka ale ziadna slava hlavne preto som chcel skusit cestak-vytrvalost. ale prehanat to nemienim. som raz isiel celou lubochnianskou dolinou stale to iste po dobu 25 kilometrov kvalitny asfalt proti toku potoka tak 1-2 percentne stupanie a som skoro zomrel od nudy keby som nesiel s partakom a nekecame tak ma urcite porazi... v lese sa toho deje podstatne viac!
23.09.2005 - 01:07:49
00
vcera sme s partiou presli dalsiu peknu trasu.zaciatok v Šalkovej/pri B.B./takze .v Šalkovej za mostom treba ist smerom na druzstvo,a potom pokracovat po takej fajnej cesticke,bystricania to asi poznaju,az do Slovenskej Ľupci.trasa je vyznacena zelenou znackou.prideme znova k zeleznemu mostuu ,ktory pretina Hron.my vsak pokracujeme rovno ,prejdeme popri ciganskych chajdach a odbocime do prava.zacne sa strme stupanie ,tak 100m.potom cesta trosku zmiernie ,ale stupame este stale dobrych 5 km az sa dostaneme na lubietovske luky.este trochu pokracuje lesna cesta a potom nadvazuje asfaltka ,ktorou sa dostaneme do Lubietovej.mimochodom je to perfektny zjazd.prideme az na namestie .z tade od smerovnika sa vyberieme hore dedinou na lubietovsky majer,za dedinou na trojrozcesti do lava,po modrej znacke.od tade nas caka dalsia ***** tak asi 2,5km,az prideme na majer,tam najdeme pri ceste smerovnik,ktory nas navedie na cestu do kupelnej dediny:-)) Brusno.od smerovnika vlastne iba zjazdujeme az do dediny.zastavte sa na kyselke,je dobra hlavne pre zaludkarov.z Brusna mozete ist po hlavnej ceste ,cez dediny Medzibrod,Lucatin az do Slovenskej Lupce.my sme si to spestrili tym ,ze sme v Medzibrode odbocili na cykloturisticku znacku,ktora nas doviedla do Hiadla.musim priznat ,ze sa nam uz dalej nechcelo cez kopce,tak sme to zvrtli na hlavnu a palili sme domov.
moj dojem z tejto trasy je pozitivny.pre zaciatocnika dost narocne stupania,lesne cesty dobre upravene,znecenie na dobrej urovni,s malou vinimkou v Medzibrode,kde nejaky debiiilek osklbal smerovniky zo stlpov na celej trase.celkova dlzka trate od startu po ciel je 55km.
jazde zdar,R.
26.09.2005 - 11:48:58
00
Mas pravdu romis dobrá trasa.Z Ľubietovských lúk sa dá odbočiť aj do prava po úzkej asfaltke smerom na Povrazník.To znamená že ked začína asfaltka na Ľub.lúkach odbočíš doprava a nie do dediny a po miernom stúpaní je profilovo mierne zvlnená asfaltka až na Povrazník cca.5km.Ked dojdeš padáčikom na Povrazník hneď odbočíš do prava a po cca.200m. sa napojíš na lesnú cestu ponad družstvo.Touto zvažnicou sa dostaneš až nad lom pri Ponikách kde odbočíš doprava po hl.ceste smerom na Poniky.Zvažnica je super,polovicu mierne stupaš,druhú klesáš dajú sa tam ísť riadne bomby,a bezpečne.Za Ponikamy za družtvom smerom na Bystricu odbočíš dolava na polnu cestu a po 2km po luke začneš pudko stúpať 200m.Dostaneš sa na hrebeň kde je značkový turistycký smerovník.Ty pôjdeš stále rovno cez les prudko klesajúcou zvažnicou sa po 300m dostaneš na Môlčanský autodrom.No a z Môlče po hlavnej do Šalkovej,a poza Hron do Bystrice.V Kazačku velká kofola a pekný den za tebov.Mne to ukazalo 50km z BB. a späť.
27.09.2005 - 10:51:43
00
to:hacik
moze byt.1.nevies ako sa da dostat na kopu?
2.siel si uz niekedy od hotela sturec pod donovalmi tou cestou?vraj to vedie niekam do liptovskych revuc.vraj to bola niekedy jedina cesta na liptov.ak ano ,tak ju opis.ja sa tam uz dlhsie chystam.chcel by som to stihnut este tuto sezonu.
dik s pozdravom R.
27.09.2005 - 12:48:14
00
keyboard_arrow_up