,ktory si myslia ze ked maju super kvalitne kotucovky ze mozu na snehu bajkovat a na retaz,kazetu a kolieska na prehadzovacke ,ktore sa zanesu snehom nemyslia,jednoducho bikovat po snehu sa neda,jedine a maximalne ale za cenu velke nicenia a finacne narocne zjadovat jedine zjazdy ale po lese napadanom sa neda robit tury mam oskusane .len dufam ze tento sneh sa roztopi do buduceho vikendu
21.11.2005 - 16:26:13
00
bikovat na snehu sa neda? dovolil by som si s tebou nesuhlasit...neviem o akom niceni to tu rozpravas, jasne ze po jazde vyzaduje bike trochu viac starostlivosti ako po jazde v suchu, ale je to takmer to iste co po riadnom dazdivom vylete, fakt netusim o com tocis...skratka trochu osusim, namazem a koniec...
21.11.2005 - 16:30:59
00
Bikovanie na snehu je neopakovatelny zazitok, kto sa toho vzdava len preto, lebo si mysli ze znici bajk, nevie co robi. Dominik, jazda v dazdi skodi tiez?
Nehovorim o jazde po nasolenej ceste, ale ked sa o to po diojazde postaras, neni problem.
21.11.2005 - 19:23:08
00
Bacha, Dominik je expert a na jeho príspevkoch sa vždy schuti zabavím...
21.11.2005 - 19:24:42
00
veru veru DOMINIK :)

radsej hamovat ako banovat....
21.11.2005 - 20:08:53
00
Tak nech sedi ten dominik doma a bike si zavesi na stenu a pozera sa nan. Pokial nejazdis po nasolenych cestach ale po cistom bielom snehu, bike dostava zabrat menej ako v lete, staci ho priadne namazat a trochu viac sa on postarat ked prides domov. Ale je to fakt zazitok...
21.11.2005 - 20:24:11
00
ved sa donho hned neobuvajte :) ocividne to nieje z jeho hlavy, nakukal mu to urcite nejaky popleteny kamos...keby totiz mal trochu skusenosti, tak vie ze to je viac menej volovina...
21.11.2005 - 20:43:21
00
Jazdim v zime ale presedlavam na stary bike ktory nevyzaduje ziadnu udrzbu a ked ho nahodou odserem tak sa nic nedeje.Ale obcas aj novy vyvetram ked nie je cerstvy sneh ale pekne uhladeny
22.11.2005 - 08:19:04
00
2 Dominik: skus na retaz kolecka a podobne olej FinishLine Cross Country. ten je urceny pre dlhe tury v narocnych podmienkach a za snehu a dazda ho mam perfektne odskusany a tak preto vrelo doporucujem. a nepocuvaj tych ktory v zime nejazdia lebo ver ze chudak bajk trpi a smuti ked ides von bez neho.
22.11.2005 - 11:43:04
00
ide len o to ze na retaz,kazetu,kolecka na prehadzovaci sa nanesu snehom takze retaz nezapada na ,,zuby,,na kazete takze vie o tom asi viac nez vy o nicenie tu nejde kazda vec sa pouzivanim nici to je vec znama a co je pre vas nezname je sai len ta vec so snehom...
...inak nic proti uspech v chatovani a celkovo je v tom ze ludia su anonymyte a robia viac frajerov ako su skutocnosti to badat aj tu a priamo v tom clanku
..pisal som pohustom akom inak zasnezenom terene
...ale ak viete ako sa tym vysporiadat kazeta retaz tak napiste budem len rad.
...mozno namotovat nejaky ohrievac ktory roztopi sneh a tim umozni ABY RETAZ ZAPADALA NA VYPROFILOVANE ZUBY NA KAZETE
22.11.2005 - 12:10:48
00
presne tak...niekto tu robi frajera a nevia ani riadne napisat o co mu ide, ze dominik...by ma zaujimalo, kde si vtedy, ked si to pisal nasiel dost snehu na to, aby si nim znefunkcnil kazetu, co sa teda mne osobne este nestalo, a par zjazdoviek som uz zjazdil (a v inych snehoch, nie ako teraz)...a definuj mi prosim ta "husty a inak zasnezeny teren" ... no ale k veci, fakt sa mi to este nikdy tak neupchalo, koliesko na prehadzovacke v pohode a na kazete sa tiez vzdy nejaky ten cisty zub nasiel, prehadzovanie nebol problem...ale mozno toho mas najazdeneho viac, ja mam skusenosti len s prasanom, v nejakom mokrom snehu to moze byt ine
22.11.2005 - 14:30:19
00
ide len o to ze na retaz,kazetu,kolecka na prehadzovaci sa nanesu snehom takze retaz nezapada na ,,zuby,,

CHLAPCE, TY SI ASI NIKDY NESEDEL NA KOLE V SNEHU,ALEBO SI JAZDIL V TRIDSAT STUPNOVYCH TEPOTACH POD NULOU, KED TI TEN SNEH NA KAZETE ZAMRZOL SKOR AKO SI RAZ OTOCIL NOHAMI...

...mozno namotovat nejaky ohrievac ktory roztopi sneh a tim umozni ABY RETAZ ZAPADALA NA VYPROFILOVANE ZUBY NA KAZETE

A TOTO MA UZ UPLNE DOSTALO, TY TO ROBIS NASCHVAL, TY NAS CHCES LEN POBAVIT, ZE?

INAK ODPORUCAM, ZAVES BIKE NA STENU A KUP SI SNEZNY SKUTER, LEBO TAM SA SNEH NA RETAZ NEDOSTANE :-) A JE TAM TEPLO OD MOTORA...

MY NORMALNEJSI, TESME SA NA KYM PORIADNE NASNEZI.
22.11.2005 - 17:57:55
00
Skus strčiť prst medzi kazetu a reťaz. A zistíš akou silou pôsobí reťaz na kazetu. No a prestaneš písať somárčiny, lebo sa rukolapne presvedčíš, že to bolí a aj ten sneh alebo ľad radšej ustúpi.
A ozaj - myslíš si, že sneh je horší ako dobre lepivé blato?
22.11.2005 - 19:27:57
00
Joooooj dominik, ty si mi palica...povedz odkial si a ja ti to kludne poviem do oci, ked si myslis, ze vsetci robia "frajerov" ked maju pravdu.......
22.11.2005 - 19:55:46
00
Mas pravdu, ze kazeta sa zanasa snehom a retaz potom skace, ale stava sa to hlavne po zjazdoch,ked netocis pedalmi. Ked normalne slapes a nejdes na jednom prevode tak sa to akosi somo cisti. Ta retaz aj tak po case vzdy zapadne a prestane skakat. Ale ak vie niekto nejaky zlepsovak, nech ho hned napise!!!
Este neviem ako ohrievac by si montoval na ten bike:) ? Ale ked sa ti to podari, posli foto:)
22.11.2005 - 20:16:12
00
keyboard_arrow_up