úsek Kremenec(najvýchodnejší bod SR) - Dukla po štátnej hranici. Má niekto akékoľvek skúsenosti s touto trasou?
Na mape to vyzerá, že po prekonaní 1 údolia z Novej Sedlice a nastúpaní na Kremenec už trasa vedie viac menej po vrstevnici zväčša lesom.
Zhruba v polovici pod Ruským sedlom na poľskej strane (Roztoki Górne) by mala byť turistická ubytovňa.
11.09.2007 - 09:52:19
00
Bol som pesi okruh Nova Sedlica - po cervenej na Kremenec -potom chvilu po hrebeni na Ciertaz a po zelenej naspat do Novej Sedlice.
Z udolia Stuzice je to na Kremenec urcite tlacenie.
Samotny hreben v danom useku bol chodnik - kamenistejsi, ale mal by sa dat na biku. Osobne by som sa asi vybral opacnym smerom - z Dukly.
Do zalohy vytlacit lesne cesty z online mapy, aby sa dali vymysliet nejake alternativy ak bude nahodou moc zly usek. Na hiking.sk tiez nejake info najdes, najme ohladne miest na prespanie.
Kedy sa chystas? Ak to zrealizujes, urcite sa podel o skusenosti.
11.09.2007 - 11:35:01
00
No chcel by som to spraviť počas jesenných ustálených dní. Je možné, že by som nástup aj prenocovanie riešil z lepšie prístupnej Poľskej strany. Mám na to dodávku(4miesta na bicykle a 5 miest na spanie). Zatiaľ som na to sám len s ideou v hlave. Ak sa niekto chce pridať, kľudne. Malo by to byť na 3 dni.
11.09.2007 - 12:11:54
00
Znie to lakavo.
Chces chodit na biku nalahko = jednodnove okruhy, s navratom k autu/ubytovni?
Alebo chces ist hrebenovku v kuse? = brat zo sebou viac veci.

Ak by to bola moznost nalahko, vazne by som uvazoval nad ucastou.
11.09.2007 - 12:53:12
00
Samozrejme naľahko. Šofér s dodávkou by nás čakal po trase buď v Ruskom sedle alebo Balnici. Alebo kdekoľvek kde by sme boli nútení opustiť hrebeň. Ešte zohnať toho šoféra a určiť termín.
11.09.2007 - 13:14:44
00
poslal som ti ss
11.09.2007 - 13:22:11
00
na vjazde do Ruskeho sedla bola rampa :-( aj so stražnikom, lebo je to pri vodnej nadrži Starina a to je pitna voda


Naposledy upravil LL dňa 11.09.2007 - 13:42:14, celkovo upravené 1 krát.

11.09.2007 - 13:23:33
00
keby to bol weekend +1 deň aj by som sa pridal. Podľa navrhnutého termínu.
11.09.2007 - 13:27:41
00
úsek Kremenec(najvýchodnejší bod SR) - Dukla po štátnej hranici. Má niekto akékoľvek skúsenosti s touto trasou?
Na mape to vyzerá, že po prekonaní 1 údolia z Novej Sedlice a nastúpaní na Kremenec už trasa vedie viac menej po vrstevnici zväčša lesom.
Zhruba v polovici pod Ruským sedlom na poľskej strane (Roztoki Górne) by mala byť turistická ubytovňa.


kusok som presiel, uz si presne nepamatam ktory (od Kremenca neviem pokial, byval som v Sedlici), ale zjazdne to bolo, aj ked trava je vysoka... pekny vylet, odporucam
11.09.2007 - 13:28:38
00
2 LL:
Tu SS by si mohol aj sem pridat, nech aj my ostatni vieme....
Teda pokial to nie je vyznanie lasky Stulovi :)

2 Stulo:
Predbezne mam zaujem. Ked budes mat konkretnejsiu predstavu
(termin, hruby navrh pre jednotlive dni a priblizne miesta nocovania)
hod to sem a dohodneme.

Mne osobne by nevadila ani varianta bez sofera(nebikera).
Jednoducho by sa spravil nejaky okruh a potom by sa presunulo rano autom dalej a dalsi okruh...
Usek Ruske sedlo - Kremenec - Nova Sedlica by sa mozno dal spravit okruhom z Runiny.
Cez vikendy (? v lete) jazdi po polskej strane uzkorozchodna zeleznica, takze da sa startovat aj hreben z Balnice (resp. Osadne) a pospekulovat nieco s navratom vlakom do Balnice...
11.09.2007 - 14:28:38
00
Takže: budúci víkend sa chcem ísť preprdieť aj s pani domácou na tú cykloaciu do Raja. A na nasledujúce víkendy vyhlasujem výjazdovú pohotovosť. Tzn: predpoveď na pekné 3 dni pi,so, ne alebo so,ne po.
Po zvážení dostupných info by som zvolil trasu: 1. deň pozbieranie sa, cesta autom do PL, príprava, prenocovanie v štarte, 2. deň štart z "Przelecz nad Berehami" - Hrebeň Dziat - Wielka Rawka - Kremenec a ďalej po hrebeni až po Ruské sedlo alebo radšej Balnicu, tam prenocovanie v dodávke, 3. deň ďalej po hrebeni až na Duklu. A domov.
Dodávka je na tieto účely prerobený maxi Jumper, zateplený, chladnička a bežne v ňom spávame 4 surferi.
Zatiaľ by bola osádka Palo TT, pisosip a štulo. 1 miesto by bolo ešte voľné, ale v podstate môžme aj traja. Čo sa auta týka, rozdelili by sme si náklady na naftu - cca 10 na 100 km v kopcoch. Súhlasíte? Ak hej pošlite mi na ss tel. čísla.
11.09.2007 - 17:25:53
00
Idem na to. Aj keď možno budem musieť oželieť prešovský maratón. Posielam ss.
11.09.2007 - 17:46:28
00
Tak som popásol oči na googleearth. Podľa fotiek fantázia. Aj chodník na lúkach vyzerá krásne jazditeľný. júúúj. hádam sa to podarí. :wink:
11.09.2007 - 21:34:08
00
Nieco na planovanie Polske mapy:
http://www.e-gory.pl/index.php?option=c ... Itemid=145
11.09.2007 - 21:35:06
00
Chorý som jak svina. Antibiotiká beriem. Dúfam, že do akcie sa dám do poriadku. Určite nie budúci week. Ale to je tuším ten slov. raj. Potom by to už malo byť ok.
15.09.2007 - 21:18:25
00
keyboard_arrow_up