ahoj. chcem sa opytat par veci, bo planujem vyrazit okolo celeho jazera, snad niekto bude vediet odpovedat :)
planujem vylet na dva dni, teda jednu noc kdesi prespat. pojdem autom, auto by som chcel nechat bud v neusidleri alebo podersdorfe. hladam teda nejake bezpecne parkovanie, najlepsie pod kamerami, nemusi byt nutne zadarmo, ale nech auto na druhy den nenajdem rozbite. nosic bud necham na taznom, alebo radsej schovam do kufra ak bude treba. ale kludne to moze byt aj kemp. aj parkovisko pred obchodom

druha otazka - vedel by niekto poradit ohladom pocasia? viem ze tam byva veterno. planujem vylet okolo maja. je to rozumne, alebo radsej pockat? vobec netusim kolko stupnov byva v tej oblasti. aby som nesiel tych 120+ kilometrov proti silnemu vetru

a tretia prosba - nejake tipy co po trase urcite nevynechat, pekne miesta, vyhliadky, vinne obchodiky, ...

dakujem pekne za kazdu odpoved!
14.01.2023 - 23:41:15
00
Neusiedl nie je v Afrike, auto mozes nechat bezpecne kde len chces, pokial je parkovanie dovolene. V oblasti byva veterno, no napr. dnes nefukalo. Odporucam september pre stabilnejsie pocasie a krajsie farby vinohradov.
No a to najdolezitejsie, nebudes vidiet vobec nic. Priblizne tristvrtiny cesty ani samotne jazero...
Cast cez Madarsko nudna s horsimi cestami, vychodna cast cez Rakusko o dost zaujimavejsia, zapadna ma tiez nebavila, viac ludi a civilizacie. Najkrajsie su vinohrady a pivnicky v oblasti Golsu na severe, prave na jesen.

Odporucam Bacchuskeller vo Winden (vinaren) a Zum Turkentor v Purbach (restika).

Viac v teme: https://www.mtbiker.sk/forum/mtb-akcie-vyjazdy/neusiedlersee-t21680.html
15.01.2023 - 00:26:08
13
Najviac jazera si uzijes ked pojdes trajektom z Morbishu do Illmitzu. Bez madarov je to len cca 70km. Dalsia vec je ze na com to chces ist. Dva dni je trochu overkill ak to nepojdes na endure.
15.01.2023 - 01:07:39
01
Koncom apríla, posledný víkend, býva cyklomaratón Neusiedlersee Radmarathon - cestný. Zažil som pekné počasie, zažil som veterno, zažil som štart tesne po daždi, tretina trate bola mokrá. Raz dokonca bolo veterno, zima (max 5-8 stupňov) a furt lejak - ale to mi povedala aj predpoveď počasia, tak som ostal doma.
Takže ako Dudo odporúča, lepší je september, stálejšie počasie. Júl a august nie, radwegy sú prepchaté a teplo.
15.01.2023 - 13:12:55
01
To skratenie kompou, co scarinko odporuca, je asi lepsia volba pre turistov aj ako zazitok.

Inak este jedno zaujimave miesto na vychodnej strane pri Apetlon (neviem ho na mape lokalizovat) je najnizsi geo bod Rakuska.
15.01.2023 - 13:28:39
00
dakujem pekne vsetkym za info :)
15.01.2023 - 13:45:48
00
Okolo celeho jazera to malo cca 130 km po cyklotrasach. Da sa to spravit za jeden den. Fukat moze, ak ides okruh, vacsinou pol trasy po vetre, druha polka proti :) Zaujimavy napad a dobry je aj to, co odporuca Scarinko, cize ak planujes vikend (2 dni), kludne sa niekde v penzione na rakuskej strane ubytovat, auto a parkovanie mas v pohode a jeden den spravit Scarinkov okruh (s trajektom) len v Rakusku a druhy den sa pomotat niekde inde (kludne mimo jazera).
16.01.2023 - 11:24:01
00
Jeden by si myslel, ze Rakusko je kopcovite - Alpy a Madarsko sama rovina. Omyl. Ked sme isli okolo Neusiedlu, v Rakusku sama rovina a len co sme presli do Madarska, uz sme slapali do kopca. V Madarsku sme sa chceli pozriet do Sopronu, pekne historicke mestecko na kopci, ale bol tam nejaky jarmok a tolko ludi, ze sme ledva pretlacili bicykle medzi ludmi a Sopron sme vobec nepozreli.
16.01.2023 - 13:38:35
00
No ja som na jesen ked bolo bue sychravo bol okolo. Vyrazal som z Rajky okolo beda smerom Ilmitz, niekedy vecer som skoncil v Soprony, tam som prespal. Bolo to 100km. Aj tie kopce na konci. Domov som sa dal po druhej strane a musim povedat to bolo krasne, nie ako ta strana Ilmitz. Tam to fakt nemam rad, proste to neni pekne, pustatina, vyschnute 'jazera'. Spat to bolo tiez 100km. Neponahlal som sa (ani pocasie na to nebolo a vylet som si uzil.

Bol som na tomto. A z Soprony bol kuscek nadhernej gravel cesty cez les.
i.imgur.io

Album (nie vsetky fotky)
https://imgur.io/gallery/EbvARNk
18.01.2023 - 15:50:11
02
v cca polovicke cesty mas kemping s termalkom, ubytkom a vybornou restauraciou pred kempom :https://en.mapy.cz/s/gurogohuma
13.05.2023 - 10:05:55
00
keyboard_arrow_up