Už som kupoval všelijak - cez aplikáciu, pri okienku, cez sms aj u sprievodcu .... :)
22.04.2024 - 18:38:32
00
Gusto0 napísal:
ako kupujete listok na vlak v ramci SR?

Pri okienku: jeden zadarmo do XYZ a jeden na bicykel. Pripadne este miestenku.
22.04.2024 - 18:44:18
00
Väčšinou cez appku. Podporuje Applepay tak nemusím vyťukávať kartu ako cez prehliadač.
22.04.2024 - 18:56:56
01
vzdy kupujem cez zssk.sk, raz som nestihal a slo kupit aj cca minutu pred odchodom vlaku.
preco spat kupujes pri okienku? nemas net v mobile?
22.04.2024 - 19:01:53
00
aby ludia mali pracu :lol:
22.04.2024 - 19:23:08
20
Ak sa pytas mna, tak dochodcovsky zadarmo dostanes len pri okienku
22.04.2024 - 19:24:20
00
rockfox mam aj nemam. neplatim si ziaden balicek dat. no nakup priamo pri okienku mi vzdy prisiel jednoduchsi. ale pozeram tu app a platba cez applepay z toho robi pouzitelnu vec.
22.04.2024 - 19:58:40
01
Otestovali sme za vas: vcera doprava s CD z Rychlebskych steziek do BA Hl. st za ~5h a dva prestupy.

    SP vlak z Jeseniku do Olomouca budil v horach taky lenivy dojem skoro ako rychliky v okoli Podhajskej. Potom ale prisla rovina, masinfira plesol bicom a islo sa 146kmph.
      Rychlik do Breclavi skoro ako TGV, prasilo to 160kmph a ta rychlost vobec nebola citit, ziadne vibracie ani hluk, normalne som vytiahol Locus ci to nie je volajaky ofajc, ale nebol.
        Nasledne EC PRG-BUD, po hranice som sa tak akurat zlozil a dorazil do bistra. Este pred mostom cez Moravu sa vlak zacal triast ako keby dostal epilepticky zachvat a tak to zostalo az po Lamacsky tunel. Bol som presvedceny ze flaska s napojom urcite spadne a vyleje sa, ale ocakavanie sa nenaplnilo lebo som jej trochu pomohol podvadzat: postavil som ju na papierovy jedalny listok na ktorom sa nesmykala hore-dole.

      Appka CD v ktorej si clovek samoobsluzne vyklika vsetky potrebne listky a rezervacie nasledne generuje notifikacie nielen o odchodoch tak ako ta na ktoru sme zvyknuti od ZSSK. Naviac aktivne informuje o meskaniach, o nastupisiach kde zastavuje aktualny vlak, aj o tych odkial bude vypraveny nadvazujuci spoj. Jednym klikom si clovek pozrie bezne aj aktualne radenie vlaku a tym padom sa vie pripravit na nastup v spravnej casti peronu, aj sa zorientovat v ktorej casti vagona ma miesto.

      Inymi slovami, veci mozu fungovat aj podstatne lepsie ako sme zvyknuti. Jedina vec ktoru mozem skritizovat je konstrukcia uchytov na bicykle vo vnutrostatnom rychliku, do zavesu sa koleso s 2,4" plastom jednoducho nevojde.
      30.04.2024 - 12:52:01
      03
      hm, cca 5 hodin je BA-Innsbruck, dost ina vzdialenost, ale fajn ze CD apka funguje, trat cez moravu je v dobrom stave, clovek hned zisti ze prekrocil hranicu podla vibracii
      napr nove railjety uz nemaju haky ale si bike len prichytis popruhom, podobny system ako v REX Petrzalka-Wien
      30.04.2024 - 16:04:18
      00
      JoKo napísal:
      Ak sa pytas mna, tak dochodcovsky zadarmo dostanes len pri okienku

      Štandardne si kupujem “ dôchodcu & bicykel & kolobežku “ lístky v telefóne.
      30.04.2024 - 18:39:32
      01
      Podelím sa o moju skúsenosť z minulého roka. Chcel som si kúpiť cez stránku ZSSK lístok s miestenkou pre mňa + bicykel na vlak Metropolitan, zo Štúrova do BA. Lístok pre človeka nebol problém, pre bicykel nemožné. Skúsil som appku, zase rovnaký výsledok. Volal som na infolinku ZSSK, nech mi s tým poradia a ani tam to nevedeli. Mal som celkom obavy, aby som nedopadol tak, že zostanem na stanici v Štúrove a budem riešiť osobáky s prestupom. Dopadlo to ale celkom dobre, pri okienku som všetko vybavil bez problémov. Prečo nešiel kúpiť lístok pre bicykel na žiaden Metropolitan, na to som neprišiel a to som skúšal všetky možné vlaky v rozmedzí piatich dní. Skúsil som to cvične aj dnes, ale buď robím niečo zle, alebo to stále nejde.

      Prílohy:

      zssk.JPG
      zssk.JPG 48.52 KiB thumb_up0thumb_down

      01.05.2024 - 06:46:28
      00
      Zjavne má ZSSK niečo rozbité, vyzerá že naozaj nevie predať lístok na bike na Metropolitan. Ono sme už dosť namlsany, implementácia možnosti kúpiť doplnkovú službu cez appku trvala niekoľko rokov.

      Cez appku CD to však normálne ide, tak si skús zapamatat že zvyčajne ťa najlepšie obslúži operátor ktoremu patrí daný vlak.
      01.05.2024 - 06:58:42
      02
      Kúpiť lístok cez ČD ,ma vôbec nenapadlo. Bral som to nejak automaticky, že idem v rámci SK, tak kupujem cez ZSSK. Dík za užitočnú radu.
      01.05.2024 - 07:06:16
      00
      kupit listok pre bike do EC nikdy nefungovalo cez ZSSK apku ani web, jedine na stanici alebo ceska apka
      01.05.2024 - 08:05:26
      01
      Listky na bike na medzinarodne vlaky vraj nejde kupit cez apku. Som to riesil x krat. Tie vlaky su povinne miestenkove a oni nevedia do tej apky dostat data kedze ten vlak ide zo zahranicia. Naposledy som to riesil v kutoch a aj tam mala teta za svojim pc problem. Nechela mi predat listok na bike lebo udajne nie je miesto. Nakoniec to nejak urobila a vo vagone som sedel s dalsimi 4 cyklistami a hakov na bike tam bolo volnych dalsich asi 5-7. Cele zle.
      01.05.2024 - 09:44:12
      00
      keyboard_arrow_up