Hosť napísal:
tu mam navod ako to urobit , napisal mi to jeden chalan z bikemagazinu
nepoučitelný .... toto je tá úprava o ktorú som spomínal vyššie ...
skús si prečítať toto a potom si sprav vlastný názor (za predpokladu, že tomu porozumieš) :roll:
26.09.2008 - 14:08:22
00
lenze to podstatne, ako minimalizovat kompresny utlm pri zachovani expanzneho uz milan radsej nerozpisuje : )
26.09.2008 - 14:45:06
00
samozrejme že nie. Keby si ty investoval do vývoja vlastné prostriedky (a nie málo) tak by si bol rád keby sa ti aj vrátili a to nehovorím o čase. Prísť na správny spôsob je zdlhavé a aj pri vynikajúcich vedomostiach je to pokus omyl. Moju prvú vidlu (Splice) som ladil (za pomoci Milana) cca pol roka a náklady za CNC a mazania (pokusy) ma vyšli cez 3t a teraz by si očakával aby som ti spravil bodový návod? Samozrejme že nie. Ani ja som ho nedostal ... len mi bolo povedané hladaj tam a tam. Všetky odpovede som dostával v hádankách, ale vdaka tomu som sa ich naučil riešiť. Teraz už mám prístup k jeho know-how, ale aj napriek tomu zostávam partizán.
Navigoval som zopár ludí na úpravy (ked som videl snahu) .... ale 99% by rado malo pekný návod ako to spraviť a to v ladení ani nedá. Tebe sa to múže zdať ako úplna báseň, ale z mojej strany to bude pridrhávať. To je uhol pohladu. Aby si dvaja rozumeli tak musia vedieť o čom to je (skúsenosti). Najviac ma dostalo, ked mi chalanisko zahlásil, že cíti podstatný rozdiel a jemu to stačí ... to sme neboli ani v polovičke.
Kludne sa opýtaj aj na Milanov názor, ale nepredpokladám že sa bude od môjho líšiť. Skôr dostanem po ušoch, že vypúštam niektoré informácie, ktoré by som nemusel ...
26.09.2008 - 15:03:53
00
ale ved jasne roman , ja samozrejme chapem preco to tam nepise
26.09.2008 - 15:11:35
00
neviem ci to uplne patri k tejto teme, ale niekde som videl clanok ako s da vidla mazana vazelinou prerobit na olejove mazanie. co sa zmeni touto upravou?
26.09.2008 - 15:22:37
00
mazanie .... :lol:

záleží čo to je za vidla a v akom stave je tlmič. Niekde to pomôže, inokedy rozdiel je znatelný len v zime a aj to je otázne.
26.09.2008 - 15:30:09
00
nepoučitelný .... toto je tá úprava o ktorú som spomínal vyššie ...
skús si prečítať toto a potom si sprav vlastný názor (za predpokladu, že tomu porozumieš) :roll:


zas mi ma od toho odhovoril :lol:
26.09.2008 - 15:38:29
00
mazanie .... :lol:

záleží čo to je za vidla a v akom stave je tlmič. Niekde to pomôže, inokedy rozdiel je znatelný len v zime a aj to je otázne.
je to rst gila t7(na buduci rok budem kupovat novu, aj ram) a je dost aj tvrda(pri 45kg :) )
26.09.2008 - 15:41:49
00
mato: to nebolo mojim cielom .... ved sprav a uvidíš ....
jd5820: na tejto vidle ti nepomôže zmena žiadneho mazania. Pomôže len výmena vidly.
26.09.2008 - 15:47:36
00
viem, len som sa spytal, inac keby som ju chcel rozobrat tak staci dat dole tie dva imbusove sroby? alebo treba odtocit aj to kde by sa mala nastavovat pruzina
26.09.2008 - 17:19:11
00
viem, len som sa spytal, inac keby som ju chcel rozobrat tak staci dat dole tie dva imbusove sroby? alebo treba odtocit aj to kde by sa mala nastavovat pruzina


mal som T6 , vysrubujes sruby imbusakom a vytiahnes vnutorne nohy , lenze pri skladani som musel zvnutra home made dlhym imbusovym klucom pridrzat tiahlo aby sa nepretacalo pri zatahovani srub cize trebalo vybrat pruzinu, na T7 to bude zrejme rovnake , pohladaj si k nej vykres...
26.09.2008 - 22:21:49
00
keyboard_arrow_up