Manitou si to dobre vymysleli, kseft je kseft. Kazdy produkt ma slabe miesto 8) a na Manitoukach je to piest. :D :D :D Uz sa nejeden nachytal a este ich bude....

myslené a vymyslené je to v poriadku, len nikto nepredpokladal, že to bude niekto rozoberať silou a ked to nepôjde tak ešte väčšou silou. Za to už výrobca nemôže. Treba viac používať to na krku vo vnútri.
Viem že si všetci chcete opraviť sami doma všetko ... sám som taký. Ale najprv si zabezpečím manuál, výkresy, skúsenosti (to treba čítať) a potom aj pri robote rozmýšľať.
čím viac vieš, tým ľahšie sa nabalujú dalšie skúsenosti.
22.05.2007 - 22:31:12
00
Manitou si to dobre vymysleli, kseft je kseft. Kazdy produkt ma slabe miesto 8) a na Manitoukach je to piest. :D :D :D Uz sa nejeden nachytal a este ich bude....

myslené a vymyslené je to v poriadku, len nikto nepredpokladal, že to bude niekto rozoberať silou a ked to nepôjde tak ešte väčšou silou. Za to už výrobca nemôže. Treba viac používať to na krku vo vnútri.
Viem že si všetci chcete opraviť sami doma všetko ... sám som taký. Ale najprv si zabezpečím manuál, výkresy, skúsenosti (to treba čítať) a potom aj pri robote rozmýšľať.
čím viac vieš, tým ľahšie sa nabalujú dalšie skúsenosti.

jj, myslel som to tak, ze by tam nikto necakal opacny zavit, a to sa naozaj bez manualu,alebo fora nedozvies..... 8)
23.05.2007 - 08:10:58
00
tých, ktorých to zaujímalo a kontaktovali ma, tak som na to upozornil. Keby som napísal upozornenie aj sem, tak to aj tak nikto nebude čítať vtedy, ked to potrebuje ...

pri každej veci treba očakávať neočakavatelné. ked to nejde, tak najprv pouvažujem a nie sa o to zaprieť, je to asi zakusnuté .... a prásk.

Dalšia vec je rozmýšlanie pri robote. Ked si otočíš vidlu tak nikdy nieje prut presne zarovno, ale je vždy (95%) o kúsok menej alebo viac zatočený. Ked sa nanho pozrieš tak vidíš koniec závitu a vieš ktorým smerom to ide. ked sa o neho zapreš tak kúsok povolí do lava (stiahne O-krúžok) a potom sa zastaví. V tom momente už musí byť jasné, že to nebude správne a skúsim na opačnú stranu. Toto sa dá vyčítať aj z manuálu. Ked sa predstavíš súčiasku .... si si istý, že tá vrchná časť prejde otvorom 10mm?
23.05.2007 - 09:33:42
00
Nechcel som zakladat novu temu, kedze tu sa rozobera skoro rovnaka vidla aku mam ja..(ja mam manitou axel TPC Lock out 100mm)

Problem je v tom, ze ked ju stlacim tak aj smerom dole aj hore mi v nej "puka". Vidla ma najazdene iba okolo 150km. Neviete mi plis poradit v com to moze byt?
30.05.2007 - 15:17:28
00
nakolko máš tak málo najazdené predpokladám, že ju budeš mať v záruke. V tomto prípade ťa doporučím na servis aby si zbytočne neriskoval stratu záruky.
30.05.2007 - 15:23:35
00
nakolko máš tak málo najazdené predpokladám, že ju budeš mať v záruke. V tomto prípade ťa doporučím na servis aby si zbytočne neriskoval stratu záruky.


Ach.. :roll:

Takze to nebude tym, ze este nie je poriadne zabehnuta? :?
30.05.2007 - 15:30:00
00
určite nie, ale nemusíš mať obavu, nepredpokladám že to bude niečo vážne .....
Ak máš pružinovú verziu tak pružina a ak máš vzduch tak zase pružina :roll: prípadne púzdra ....

edit: podla popisu cvaká oboma smermi, tak máš asi pružinu.


Naposledy upravil Roman dňa 30.05.2007 - 15:39:49, celkovo upravené 1 krát.

30.05.2007 - 15:36:30
00
daj si nejaky schopny zjazd .... trosku hrubeho zaobchadzania..a ona sa snad zabehne :)
30.05.2007 - 15:36:53
00
určite nie, ale nemusíš mať obavu, nepredpokladám že to bude niečo vážne .....
Ak máš pružinovú verziu tak pružina a ak máš vzduch tak zase pružina :roll: prípadne púzdra ....


OK..vdaka..skusim to dat do servisu a uvidime...
30.05.2007 - 15:38:53
00
keyboard_arrow_up