Zdravym,
chcel by som si kupit novu vidlu na XC a MX ale neviem si nejak vybrat medzi dvoma modelmy...

Marzocchi Gran Fondo 3 model 2006 (určena pro Xc a Marathony)
pružení: vzduch,
tlumení: olej,
regulace: pružení a tlumení (interní)
levá noha: vzduch,
pravá noha: vzduch a SSV (regulace útlumu)

alebo

ROCKSHOX - DART 3
Zdvih: 100mm
Použití: XC
Pružení: ocelová pružina
Tlumení: TurnKey Lockout - otevřená olejová lázeň
Vnější nohy: Magnesium
Vnitřní nohy: ocel 4130, 28 mm
Korunka: Al 6061 T-6
Krk: ocel
Nastavení: Tlumení
Lockout: Ano, páčka Poploc

Ktoru by som mal podla vas kupit? Je to vlastne vzduch bez LO vs. pruzina s LO z riad...

Dakujem ;-)
14.04.2007 - 23:18:08
00
zabudol si este ceny...
chces to na vecka alebo kotuce?
mne to vychadza asi na tu macochu skor ale neviem aky ma chod...mna od MX odhovorili, ze je necitliva. ale zas oproti Dartu ma 30mm nohy a je vacsia sanca ze bude chodit aj v zime. nevyhoda je interne nastavenie odskoku
zase Dart ma zamok a externe nastavenie odskoku ale je tazsi(2191g)
no asi som ti velmi nepomohol:)
14.04.2007 - 23:32:34
00
zabudol si este ceny...
chces to na vecka alebo kotuce?
mne to vychadza asi na tu macochu skor ale neviem aky ma chod...mna od MX odhovorili, ze je necitliva. ale zas oproti Dartu ma 30mm nohy a je vacsia sanca ze bude chodit aj v zime. nevyhoda je interne nastavenie odskoku
zase Dart ma zamok a externe nastavenie odskoku ale je tazsi(2191g)
no asi som ti velmi nepomohol:)


No ceny su priblizne v rozmedzi 4.500 za macochu a 4700 za Darta.
Takze je to jedno :-D
Ja by som to chcel na V-brake.

Presne ako si pisal ty o tom LO a vahe sa neviem rozhodnut lebo poznam bikerov co nemaju LO a jazdi s tym v pohode a maju super casi a zase poznam dalsiu skupinu co sa stale hraju s LO. Tak neviem aky to ma vyznam lebo ja som doteraz nemal vidlu s LO takze ja to neviem posudit.
Pri tom Dartovi je mierny problem s tym LO v tom, ze je to z riad. a jeden kamos ma uz J3 s LO z riad. a ide mu to dost tazko odomknut a zamknut a Darta s LO na korunke namaju v ciernej farbe iba v striebornej a ja potrebujem vidlu v ciernej farbe.

Potom som este uvazoval o:
Manitou SLIVER Super LO
zdvih / použití: 80 a 100 mm / XC
pružení: pružina
tlumení: TPC Lockout (olejová lázeň)
mazání: SemiBath s těsněním Evil Genius
regulace: vratný tlumič, předpětí (výměnou pružiny)
vnitřní nohy: dural 28,6 mm
vnější nohy: magnesium Reverse Arch
sloupek: zaslabovaná ocel 1 1/8
váha: 1 910 a 1 950 g

Ale tam je problem s tym, ze kamosi maju R7 a Axele a skoro vsetky im tecu z oblasti LO alebo maju nejake problemi.
15.04.2007 - 07:50:47
00
neviem ako ty, ale ja by som pruzinove nebral ani keby boli zadarmo, skor tu grand fondo 3 :roll:
15.04.2007 - 09:35:20
00
Len ma troska stve na nej to ako sa nastavuje skoro vsetko interne. Ale musim uznat ze aj mne sa najviac paci len ma mrzi ze nema LO
Je podla vas dolezity len LO?
Alebo ake su vase skusenosti s jazdenim na zamknutej a odomknutej vidle?
15.04.2007 - 09:58:24
00
poviem ti to takto: vyhoda zamknutej vidly je iba pri stupani do kopca, inak keby ze ju mas odomknutu, tak ti bude perovat a z toho vyplyva, trochu viac sa narobis. a tie pruzinove za to odmietam, lebo po case sa ti pruzina zdeformuje, resp. kvalita jazdy nebude taka ako ked bola nova a este aj udrzba je horsia oproti vzduchovej a pri nej mas istotu, ze ti bude pruzit rovnako aj po 4 rokoch, pravda ale nejaka udrzba raz za 2 roky by bodla :)
tak sa rozhodni, ktoru si vyberies, ale podla mna by to chcelo o trocha viac cash az by si chcel aj nejaku uzamykatelnu na olej/vzduch
15.04.2007 - 10:07:32
00
hmm sice som nemal vzduchovu ale mam pruzinovu ale to s tym deformovanim a kvalitou jazdy je pravda
15.04.2007 - 11:48:01
00
No dufam, ze sa k Martinuxovemu prispevku vyjadri aj niekto iny, lebo je to podla mna uplna hovadina.
1. udrzba pruzinovej vidli bude vzdy jednoduchsia kedze je dnu ovela menej tesneni, ventilov a podobnych zalezitosti
2. o zdeformovanej pruzine(pozitivnej) som este nepocul, zhorsenie jazdnych vlastnosti sposobi skor opetrebenie tesneni pripadne slaba udrzba
A este k lockoutu: vyuzijes ho hlavne vo vyjazdoch ale hodi sa aj pri sprintoch do ciela a pod. Marzocchi by ale mala byt o nieco menej citliva takze sa vo vyjazdoch az tak hupat nebude. A kebyze ja vyberam z tychto dvoch vidlic vezmem asi Marzocchi.
15.04.2007 - 13:55:44
00
martinuxov prispevok nema zmysel komentovat :)
z tychto dvoch skor tu gran fondo, bude podstatne pevnejsia ako dart, inak su obe nic moc... ak chces v tejto cenovej hladine, tak zober radsej gran fondo 2, ma externy utlm a je to pruzinovka s doladovanim vzduchom...
kupis ju tu:
http://www.netbike.cz/select_det.php?id ... ents=-1,98


Naposledy upravil mar_tin dňa 15.04.2007 - 15:29:48, celkovo upravené 1 krát.

15.04.2007 - 15:24:36
00
Ja byť tebou došetrím a vezmem toru.Dá sa naisť aj lacnejšie www.koloshop.cz/index.php?vyrobek=2410& ... &vyrobce=6
15.04.2007 - 15:28:44
00
toru v kazdom pripade ano, ale skor pruzinovu u-turn... akurat toru pod 5 a pol litra nekupi...
15.04.2007 - 15:32:41
00
Alebo gran fondo 1 http://www.kolokolo.cz/catalogue/vidlic ... n-fondo-2/ Môj otec ju má a nevie čo viac by sa dalo od vidlice očakávať.Máš na nej aj lock out 8)
15.04.2007 - 15:40:08
00
Ečte som našiel toto http://www.kupkolo.cz/produkty/Vidlice- ... _2206.html
15.04.2007 - 16:18:47
00
To zigo: som pisal vlastny nazor, ked si mal lepsi, dobre nevadi, aj ja budem z toho o trocha mudrejsi. a ideme dalej...
ale k tomu zdeformovaniu: chces mi nahovorit, ze pruzinova vidla ktora ako nova najviac pruzila 7 cm, tak o 2 roky bude tak isto? (urcite aspon o 1 cm viac)
to martin: v poho, ja nej som taky macher na vidly ako ty
ale co som tam pisal o tej dalsej moznosti, nech este nieco nasetri, ktomu ste sa pravdaze nevyjadrovali :twisted:
co z toho vyplyva :idea: kto nic nerobi, nic nepokazi (mozno niekedy by som sa mal toho drzat)
15.04.2007 - 17:39:29
00
4jakub023: Ja vlastním Marzocchi Gran Fondo 3, síce LO nemá, ale vonkoncom mi to nevadí. Chod je celkom fajn, až na malé nerovnosti. Kamarát si teraz kúpil RS Tora aj z LO, to je tirž fajn vidlica, ale to LO využije asi len na asfaltových výstupoch. Ako tu už niekto spomenul, Gran Fondo sa ti až tak húpať nebude, pretože je trocha tvrdšia. Ale záleží od toho, ako ju nahustíš. :)
15.04.2007 - 19:27:07
00
keyboard_arrow_up