Zdravím bikerov,

tento rok som sa namotal na bikovanie, rad by som sa mu venoval cele leto, kedze sneh uz zliezol, a Jasná je moja srdcovka.. Teda aj okolo PN mam kam chodit :) Co kupit? Aky bike? Ja osobne mam s Kellysom velmi zle skusenosti, je to moj doterajsi bike, stale mu nieco je, kamosov, novsi a nadupanejsi, detto.. Author sa mi celkom javi ako dobry bike, a hlavne tu mam predajcu a servisaka, tak by som asi inu znacku ani neriesil.. Ale aky? Klasicke MTB? To mam doteraz, a nemozem si pomoct, s mojimi dvoma metrami (ram 21), nieco mi na nom chyba... Poskulujem nad MTB ENDUROm, mal by to byt pevnejsi bike, ktory by mal viac zvladnut, nie?

Ma MTB Enduro oproti MTB lepsiu ovladatelnost a lepsiu rovnovahu? Na hratky.. A co zjazd? Na ten je asi idealny celoodpruzeny, ale zase na bezne vozenie nic moc.. Jedna vec je co pise vyrobca, druha su skusenosti.. a tie ja zatial nemam..

Poradite? :)

Idem ja zatial daco pocitat tu..
06.04.2009 - 19:04:48
00
nedal si ziadnu cenovu hladinu, a nejako by si nam mohol objasnit, ze co by si chcel jazdit. xc? (am|en)? dh? fr? chrt-xc?
06.04.2009 - 19:54:13
00
Konecne Novacik ktory sa najprv spyta a potom riesi.... :wink:

Aku mas cenovu hladinu.... :roll:
Co chces jazdit.... :roll:
Vaha, vyska..... :roll:
07.04.2009 - 18:33:07
00
Takze, uz som daco tuto sezonu na starom biku pobajkoval, ako som uz tusim pisal, mam tuhy ram, starucicky Kellys, a nebol som s nim moc spokojny-ako so znackou.. Takze, jazdim prevazne neviem ci to spravne nazyvam, XC, proste do lesa, slapem 3-4 hodiny do kopca a pol hodinu-hodinu sa veziem dole... Chcel by som celoodpruzeny bike, nech zvlada aj narocnejsi zjazd, predsalen, ked su previsy, strmsie useky, tak ten tuhy zadok odskakuje... Ale zase na celoodpruzenom sa naslapem k smrti... Nasiel som si jeden Specialized, je super, ale 75 papierok este slovenskych, co povazujem dost, som sa chcel zmestit do 40-50 tisic.. Ten Specialized mal na zadnej vidle funckiu ze Propedal, udajne prave na taky "maratonovy" styl jazdy, ze slapem a chvilku dole a zase slapem, slapem, slapem...... uz s tym haluzim daku dobu, bo nechcem si kupit daco, co budem lutovat... a nechce sa mi zase kazdu chvilu risiet zamkut-odomknut zadok....
30.05.2009 - 12:44:36
00
Konecne Novacik ktory sa najprv spyta a potom riesi.... :wink:

Aku mas cenovu hladinu.... :roll:
Co chces jazdit.... :roll:
Vaha, vyska..... :roll:


haha, a vyska vaha? 198, cca 85-90 kg, jak sa naladujem :)
30.05.2009 - 12:46:09
00
Takze v niektorych tvojich predpokladoch ta vyvediem z omylu - na HT (cize neodpruzenom biku) sa slape aj do kopca pomerne horsie. Myslim teraz slapanie po rozbitom terene kde tiez potrebujes mat stale kontakt kolesa s podkladom - je to dokazane. Asi si myslel na hupavost pri slapani cim sa straca energia - tiez to uz dnes nie je co byvalo a ak si zvolis vhodny system odpruzenia nijako to nepocitis. Pisal si o funkcii tlmica propedal - podla mna je to super vec (ale zalezi tiez od systemu ci je potrebna), ale netreba zamienat s klacickym lock-om (zamknutim) tlmic sa iba pritvrdi - ja to napr vyuzivam pri prudkom silovom vyslape aby sa zadok nehupal.

Podla stylu co pises jazdis take XC - pre pohodove XC by som odporucil zdvihy okolo 120 (kludne aj 140).

Co sa tyka ceny za tych povedzme 50k (SKK) sa da uz zohnat nejaky slusny full skor v priemernej vybave - jedine co ti ale pri tejto cene asi nebude moc vyhovovat bude vaha.

a Napis po com si to pokukoval.
30.05.2009 - 13:17:15
00
som zvedavy kto prvy hodi link na lapierra :D (asi viem kto :D )
30.05.2009 - 13:19:03
00
Neber zestyho :mrgreen:
Inak nesúhlasím, že na pohodové jazdenie kľudne 140 zvih.
30.05.2009 - 14:00:36
00
Ja suhlasim ,ze na pohodove jazdenie kludne aj 140. Vsetko sa da zamknut alebo tvdrsie nafukat. Mozes to pouzit na XC pri tvrdsom nastaveni, kluden sa na tom da prejst aj 70km a mozes to pouzit aj na zjazdovanie ked trosku vyfuknes. 140 je optimalna volba.
30.05.2009 - 16:38:32
00
prefukovat pruzenie je naco ??? potom iba stratis pohodlie ktore ti celopero poskytuje...a tym ze si prefuknes tlmic nespravis z biku HT...stale tam bude 2-3 kg navyse co je dost...a 140 je podla mna na pohodove XC vela
30.05.2009 - 18:53:46
00
Takze, mooooc som zvazoval, moja srdcovka Specialized Stumpjumper FSR Comp, ale nakoniec zvitazil GIANT Trance X3 (aj ked sa mi vzhladovo absolutne nepaci).... Co vy na to? Bude zaciatocnik jazdiaci prevazne XC spokojny? :)
01.07.2009 - 14:52:32
00
Myslim ze optimalna volba ... a su aj skaredsie biky :)
01.07.2009 - 14:58:21
00
Ja by som si nikdy nekúpil bike ktorý sa mi nepáči.
01.07.2009 - 16:10:50
00
ja tiež nie , nepetálovalo by sa mi dobre , hnus pod zadkom
01.07.2009 - 16:18:16
00
Ja by som si nikdy nekúpil bike ktorý sa mi nepáči.

Presne tak ani ja by som nekupil co sa mi nepaci :roll: !
01.07.2009 - 16:20:29
00
keyboard_arrow_up