Ahojte,

som docela zaciatocnikom co sa tyka cyklistiky, kupil som si novy HT a pojazdil som nejake prve traily tu v okoli, avsak kamos ma zavolal na pumptrack a docela sa mi to zapacilo ako taky oddych, vyblaznenie sa a zaroven aj trening.

Mam v pivnici stary HT bike Ghost SE 1200 2014 (mal by to byt tento https://kolo.cz/clanek/ghost-se-1200-black-grey-2014). Moja otazka znie, oplati sa tento bike prerabat na pumptrack? Nerozumiem aka by mala byt geometria (len viem ze sedanka ma byt nizko, 26" kolesa, uzatvaratelna vidlica/ bez pruzenia, hladke plaste, zadna brzda a jednoprevodnik, resp bez prevodov by stacilo). Ak hej ake komponenty cenovo dostupne by ste odporucili. (ale zas aby to neboli zbytocnosti)

Za hocijaku odpoved vopred dakujem, ci uz rada s vyberom komponentov alebo ci vobec ist do toho alebo nie.
09.05.2023 - 16:09:20
00
Serus, podľa mna to nemá veľmi význam. Neviem aký veľký je ten bicykel, ale myslím, že pri tom ráme ťa na pumtracku obmedzovať sedlo aj keď ho úplne zasunieš. Ďalej neviem či sa dajú dať na tých kľukách zhodiť prevodníky, aby si si nechal iba stredný. Prehadzovačka ti bude za jazdi hrkať a bude ti padať reťaz. Jedine že by si ju použil ako napinak na single speed a úplne skrátil reťaz.
Skôr by som kupil nejaký dirták behal na tom
Napríklad niečo takéto: https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/dirt-a-bmx-bicykle/4540122/kross-sett-m-bmx.html
10.05.2023 - 10:46:45
00
Dik za odpoveď, popozeram po niečom 💪
12.05.2023 - 13:32:59
00
Najjednoduchsie prerobit to na dirt bike je vymenit ram za dirtovy. Sedlovku spilis, ak to bude mat konus hlavu tak vies dat adapter, kluky mozu byt problem ale nieco na jednoplacku z bazaru za dvacku by sa dalo, kupis vymedzovacie podlozky na singlespeed. Podla ramu moze byt problem dat zadne koleso ale ide to i na rychloupinak.
Nevyhodou ale pri takomto setupe budu mozno maksie kolesa a krutiaca sa vidlica plus to upnutie zadneho kolesa ak do ramu nedas napr bmx napinaky. To vsetko ale pocitis len ako do toho budes riadne tlacit v zakrutach, na zaciatok to bude uplne v pohode na pumptracku jazditelne i takto. V podstate staci vymenit ram, kupit par drobnosti a pohrat sa s tym a i na tych "xc" komponentoch vies postavit bike na pumptrack.
12.05.2023 - 13:46:19
00
keyboard_arrow_up