Ahojte, riešim nový bicykel a ako laik sa chcem poradiť ohľadom vidlice.
Bicykel, ktorý mám vyhliadnutý je
https://www.cube.eu/sk/cube-stereo-one22-hpc-ex-29-carbon-n-black/653350
Je tam predná vidlica
Fox 34 Float Factory FIT GRIP2, Tapered, 15x110mm, 130mm, Kashima Coated
a zadný tlmič
Fox Float X Factory, 190x45mm, Adjustable LSC w/ 2-Pos. Lever, Kashima Coated
Daju sa tieto veci úplne alebo čiastočne uzamknuť pri šlapaní do kopcov ?
Ďakujm
30.05.2023 - 20:51:03
00
Nie, nedaju. Vidlica sa da celkom pekne pritvrdit, ale pochybujem, ze chces zakazdym zatvarat LSC aj HSC a potom to nastavovat naspat. Tlmic tiez nema lock, ale len pritvrdenie (podla mna uplne postacujuce, aj ked ja nepouzivam ani to).
30.05.2023 - 21:31:24
10
clxno1 napísal:
Nie, nedaju. Vidlica sa da celkom pekne pritvrdit, ale pochybujem, ze chces zakazdym zatvarat LSC aj HSC a potom to nastavovat naspat. Tlmic tiez nema lock, ale len pritvrdenie (podla mna uplne postacujuce, aj ked ja nepouzivam ani to).


No ak ma aj float X pre FIRM samostatny okruh ako ine fox tlmice(predpokladam ze ano) tak pre 99% ludi je ten firm absoutne dostacujuci ako tvrde zamknutie. Lebo rozdiel pritvrdenia oproti open a medium je zasadny. Nie ako kedysi ked vsetko bolo na jednom okruhu a rozdiel bol tazko badatelny a hlavne zavisly od naladenia OPEN polohy. Na vidlici rovnako je ten lock tak tvrdy ze reaugeje len na naozaj silne kopacne , takze pri slapani sa to v podstate nepohne.
Tomex neviem na com jazdis teraz ale tie vidlice a tlmice su na takej urovni ze v terene to aj tak nechas odomknute aj do kopaca lebo chces aby malo koleso kontakt s povrchom. Zamknes max tlmic aj to len na asfalte. Ak ti toto nestaci a chces mat z toho pevnak v kazdom naznaku stupania aj v terene, urcite hladaj XC special ktory ma packy zamknutia na rajdoch, lebo prepinat to stale dole na tlmici a vidlici nebudes ani nahodou.
30.05.2023 - 21:47:56
10
Ďakujem chalani…Marek som tip jazdca čo chodí na celodenné výlety, ľahké traily atd. Proste hore dole, asfalt, terén to je jedno. Chcem proste univerzálny bike, na ktorom sa mi bude dobre šlapať a zároveň budem mat istotu pri zjazdoch. Ale podľa toho čo si mi ty napísal, tak mi toto bude bohato stačiť.
30.05.2023 - 22:12:52
00
keyboard_arrow_up