Dakujem za dlhu odpoved :) Byvam v BA, planujem zacat mix rakusko / kobyla / karpaty / smer juh cunovo, tulat sa kade tade. Sportujem ale vsetko indoor, myslim ze je cas byt trosku aj na vzduchu, preto pozeram bike.
Samozrejme tym ze niesom biker sa nevyznam do komponentov, nieco sa snazim si nacitat, presiel som si forum a podobne, stanovil si nejake min poziadavky. Najprv som pozeral na triban grvl 120, ale tie mechanicke brzdy ma odradzaju, potom som sa preluskal na tento soot a ten sa mi aj dost paci (ano viem povrchne :)) som typ skor za funkcnost ako design )
Kazdopadne to bude prvy bike po X rokoch a necakam ze zacnem jazdit stovky km tyzdenne, je to naozaj rekreacne vozenie.
09.05.2024 - 12:17:07
00
pumparmisko napísal:
Ahojte, zacinam uvazovat o prvom gravel biku a volba zatial pada na soot 50, ste s tym spokojni?

Alebo by ste dnes kupili uz nieco ine v cenovej hladine cca 1500e? Dakujem


---

caves,

som tiez z BA, mam Soot 50 rocnik 2021 (prevody 2x10);
jazdim s nim vsetko - najviac karpaty (asfalt, zvaznice a aj singletracky), hradzu, rakusko, commuting...

kupoval som ho na otestovanie pred 2 rokmi a uz som si ho nechal, moj MTB HT zostava v zalohe. MTB som minuly rok vytiahol len na par jazd v zime, ten gravel je dost univerzalne vozitko.

vymenil som povodne kolesa za bezdusove dt swissy a je to minimalne o jeden/dva levely lepsie.
ale ako pisal Wescy, soot50 ma obmedzenie v max sirke plasta (ja tam mam 40mm). skusal som 45mm ale bolo to natesno. ale prejst sa s tym da vsetko aj pri tych 40mm.

este vymenit sedlo, skontrolovat/vymenit expander v hlavovom zlozeni (davali tam moc kratky a praskali karbon vidlice) a da sa vyrazit do terenu.

za mna spoko.

P.
09.05.2024 - 12:40:23
02
ano viem povrchne :))

Vôbec :D aj ja chcem mať pekné bicykle. V danom prostredí by som tiež chcel gravel, keď som išiel z Viedne z letiska, mal som jemný orgazmistický zážitok z tých štrtkových ciest.
Ako tu už bolo spomínané od Petra, 40mm plášte ti budú stačíť na dané prostredie. A kolesá tiež má pravdu, možno neskôr vymeniť alebo kúpiť niečo širšie.
09.05.2024 - 12:54:47
01
Ahojte, prosim, kto mate Soot na DT Swiss g540db rafikoch a pouzivate to bez dusi, s akymi ventilmi mate dobru skusenost? Ja som vcera dal Kellys ventily s okruhlym tesnenim a stoji za to prd. Fucalo to do rafika divoko. Mlieko to sice utesnilo, ale je to take pofiderne, nemam k tomu doveru. Dakujem.

BTW, tie rafiky su dost odflaknute, Diery vyzeraju ako keby som ich vrtal rucnou vrtackou s tupym vrtakom, skaredo ohlodane okraje.. fuj. Zvucna znacka, ale podla hesla zlato na ulici, hovno v truhlici.
10.05.2024 - 10:51:37
00
Aj ja pridam skusenost so Soot 50 2019, okrem toho ze podla mna to teda bol dizajnovo najkrajsi bicykel (pacia sa mi cierno-bielo-sive kombinacie), tak je to aj idealny bicykel na bratislavske podmienky, ak chces kupit jeden a zacat s jazdenim. Ponahanas sa s nim aj so ziletkarmi na hradzi a nestrati sa ani na jemnom traili. Problem s kolesami vyriesi druhy par (ja mam jedny na leto a jedny na zimu). 40mm ti bohate staci na Bratislavu a okolite kopce ci polne cesty.
10.05.2024 - 11:20:30
00
soot 50tka je idealny bajk na zaciatok, jazdim uplne rovnake trasy ako si napisal ze planujes jazdit. dokonca mam este povodne kolesa a plaste a pohoda. s jezkom uz nebude problem, kedze to uz maju vyriesene. jedine co budes musiet okamzite vymenit je sedlo.
10.05.2024 - 11:22:37
00
orso napísal:
Ahojte, prosim, kto mate Soot na DT Swiss g540db rafikoch a pouzivate to bez dusi, s akymi ventilmi mate dobru skusenost? Ja som vcera dal Kellys ventily s okruhlym tesnenim a stoji za to prd. Fucalo to do rafika divoko. Mlieko to sice utesnilo, ale je to take pofiderne, nemam k tomu doveru. Dakujem.

BTW, tie rafiky su dost odflaknute, Diery vyzeraju ako keby som ich vrtal rucnou vrtackou s tupym vrtakom, skaredo ohlodane okraje.. fuj. Zvucna znacka, ale podla hesla zlato na ulici, hovno v truhlici.


Kedze som chcel bezduse najprv len vyskusat, tak som kupil v tu dobu najlacnejsie z decathlonu:
https://www.decathlon.sk/p/348650-282153-ventily-tubeless-konicke-s-o-kruzkom-2-ks.html
Fungovali mi bez problemov s vtedy pouizvanymi origo Kelly grind disc 17mm rafikmi. Ked mi neskor zadny rafik praskol, tak som odtial z bazaru zohnal spominane DT Swiss g540db 24mm rafiky a nespozoroval som, zeby mi okolo ventilov nieco prefukovalo. Najazdene cez 500km od vymeny rafikov a zatial vsetko bez problemov(klop klop).
10.05.2024 - 13:16:26
01
V DT Swiss ráfikoch mám dobrú skúsenosť s ich origo ventilmi. Majú takýto tvar základne.

Prílohy:

dt-swiss-tubeless-valve-for-tubeless-conversion-1-hires.jpg
dt-swiss-tubeless-valve-for-tubeless-conversion-1-hires.jpg 17.9 KiB thumb_up0thumb_down

10.05.2024 - 13:44:25
01
Dakujem obom. Skusim asi tie origos dt swiss.
10.05.2024 - 23:05:26
00
Dal som tam Force a drzia ako šlak...https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse-ventilky-a-inserty/ventily/force-ventilky-pre-bezdusovy-system-fv-44-mm-cierne-p105129.html
.Mam G540,ale nemyslim si ze rafky su odflaknute,prave naopak,velmi dobre su.....bezdusovu pasku staci omotat okolo rafku na dvakrat a vydrzi to všetko.......



orso napísal:
Ahojte, prosim, kto mate Soot na DT Swiss g540db rafikoch a pouzivate to bez dusi, s akymi ventilmi mate dobru skusenost? Ja som vcera dal Kellys ventily s okruhlym tesnenim a stoji za to prd. Fucalo to do rafika divoko. Mlieko to sice utesnilo, ale je to take pofiderne, nemam k tomu doveru. Dakujem.

BTW, tie rafiky su dost odflaknute, Diery vyzeraju ako keby som ich vrtal rucnou vrtackou s tupym vrtakom, skaredo ohlodane okraje.. fuj. Zvucna znacka, ale podla hesla zlato na ulici, hovno v truhlici.
12.05.2024 - 21:36:22
00
lear1 napísal:
soot 50tka je idealny bajk na zaciatok, jazdim uplne rovnake trasy ako si napisal ze planujes jazdit. dokonca mam este povodne kolesa a plaste a pohoda. s jezkom uz nebude problem, kedze to uz maju vyriesene. jedine co budes musiet okamzite vymenit je sedlo.


Ahoj, ake sedlo by si navrhoval? Nemam vobec skusenost ale viem ze bez nohavic ma zadok boli neskutocne, tak nech netrpim :)
+ typek v predajni spominal ze tam niesu pedale, stacia mi nejake basic na zaciatok predpokladam?

A dakujem vsetkym za odpovede, pomohli ste rozhodnut sa, objednavam :)
14.05.2024 - 14:39:34
00
pumparmisko sedlo je extrémne individuálne. Na to, bohužiaľ, neexistuje správna odpoveď. Zo skúsenosti ti len môžem povedať, že sedlo BBB Echelon v šírke 155mm bolo pre mna skvele a vozil som ho na Soote. Ale ako hovorím, tebe toto vyhovovať nemusí, či tvarom alebo šírkou. A gate s vložkou odporúčam ? priateľku som na to nahovoril a nechce ísť už späť, tiež ju sedlo tlačilo.
14.05.2024 - 17:01:36
00
BBB Echelon BSD-142 155mm použivam aj ja a je to skvelé sedlo (y)
14.05.2024 - 18:05:59
00
sedlo WTB ROCKET. vrele odporucam...rit ma neboli ani po 200 km jazdenia.Sadne ako riť na šerbel.
14.05.2024 - 19:37:07
00
Chalani uplne lamerska otazka, ako toto nafukam? :)) Az teraz som pozrel ze to je volajaky ventil co som este nevidel (15 rokov som nebol na biku a pamatam si ine ventilky :) ), mam klasicku pumpu… Nechcem experimentovat a cele to vyfucat lebo rano som chcel na bike :)

Prílohy:

IMG_3443.jpeg
IMG_3443.jpeg 143.46 KiB thumb_up0thumb_down

17.05.2024 - 21:11:21
00
keyboard_arrow_up