Ahojte, uvazujem nad kupou Garmin eTrex Venture, ktory nema barometricky vyskomer. Chcem sa spytat, ci ma niekto konkretne skusenosti s meranim vysky. (Pripadne skusenosti s Legend, ma ten isty chipset SiRF II). Nejde mi ani tak o absolutnu presnost, skor o to, ze ked pojdem plynule do kopca, ci udaj bude plynulo narastat a nie skakat +/- 20m. Mal som moznost skusat GPS modul so SONY chipsetom a ten fungoval skvele, ziadne skakanie, prirastky/ubytky vysky plynulo po 1 metri. Takto nejako by som si to na bicykli predstavoval, preto sa pytam na konkretne skusenosti. Dakujem.


Ak ta to este zaujima pozri sem na log z eTrex Legend
http://www.mtbguru.com/trip/show/2402-lm-svidovske-sedlo-maluzina-lm
06.08.2007 - 18:34:52
00
Da sa vytlacit profil trasy z eTrex Legend Cx. V programe mi ho zobrazi ale vytlacit ho neviem. Poradte plis :roll:
15.08.2007 - 07:20:34
00
Da sa vytlacit profil trasy z eTrex Legend Cx. V programe mi ho zobrazi ale vytlacit ho neviem. Poradte plis :roll:


Pokiaľ tým "programom" myslíš OziExplorer, tak z neho sa výškový profil priamo vytlačiť nedá. Môžeš to vyriešiť nejakým programom na kopírovanie z obrazovky, napr. Super Screen Capture. Potom si vytvorený obrázok už normálne vytlačíš.
15.08.2007 - 08:49:32
00
Da sa vytlacit profil trasy z eTrex Legend Cx. V programe mi ho zobrazi ale vytlacit ho neviem. Poradte plis :roll:


Pokiaľ tým "programom" myslíš OziExplorer, tak z neho sa výškový profil priamo vytlačiť nedá. Môžeš to vyriešiť nejakým programom na kopírovanie z obrazovky, napr. Super Screen Capture. Potom si vytvorený obrázok už normálne vytlačíš.

OziExloprer nie ale k GPS-ku je dodany MapSource ktori zobrazi vyskovy profil ale tlacit sa neda a Super Screen Capture nepoznam. Mam medzeri vo vzdelani :cry: lebo ked som bol v skole tak sme sa ucili pouzivat len logaritmicke pravitka a kalkulacky :wink: ale aj tak dik.
15.08.2007 - 09:15:47
00
Super Screen Capture nepotrebuješ, stačí Ti kliknúť na okno, stlačiť Ctrl + Alt + PrintScreen, potom si otvoríš napr. Maľovanie (Paint) alebo iný program na prácu s obrázkami a stlačíš Ctrl + V ;)
15.08.2007 - 09:41:57
00
Super Screen Capture nepotrebuješ, stačí Ti kliknúť na okno, stlačiť Ctrl + Alt + PrintScreen, potom si otvoríš napr. Maľovanie (Paint) alebo iný program na prácu s obrázkami a stlačíš Ctrl + V ;)

Thanks za školenie :wink:
15.08.2007 - 11:07:33
00
lebo ked som bol v skole tak sme sa ucili pouzivat len logaritmicke pravitka a kalkulacky


Podobne je to aj u mňa. A tie kalkulačky ešte netušili nič o LCD displeji a žrali jak sviňa, a boli k mání len v TUZEXe.

... ale aj tak ma logaritmické pravítko doteraz fascinuje.


Viem, je to mimo misu, ale spomína sa dobre.
15.08.2007 - 15:15:45
00
toto vyzerá ako veľmi zaujimavý GPS na bike http://gps.favoriteam.sk/archiv/garmin- ... l#more-194


Naposledy upravil rasto dňa 04.09.2007 - 14:59:21, celkovo upravené 1 krát.

04.09.2007 - 14:58:06
00
toto vyzerá ako veľmi zaujimavý GPS na bike http://gps.favoriteam.sk/archiv/garmin- ... l#more-194


Nadhera... Pouzivam k spokojnosti Edge 305, ale asi zacnem opat setrit 8) Snad vychytali tie doterajsie detske neduhy 205/305-ky.
04.09.2007 - 17:14:15
00
no písal som dnes dovozcovi odpísal že pristroj by sa mal u nás objaviť koncom roka 2007 začiatkom 2008 a aj cena by mala byť celkom rozumná.Počkáme uvidíme.Teraz je tá tvoja 305 v akcii a s mapou http://www.garmin.sk/component/page,sho ... temid,208/
04.09.2007 - 22:10:05
00
dutchman o aké neduhy išlo?
04.09.2007 - 22:11:32
00
Vyzerá super.. asi tiež si budem sporiť a možno si urobim radosť na Vianoce. ;)
04.09.2007 - 22:33:48
00
Prave mi volal otec z roboty, a v novinach (MY Trnavske noviny) mal mountfield reklamu - Garmin eTrex Legend za nieco okolo 2000Sk. Neviem ci to plati iba u nas v TT, alebo celoslovensky.
Rozmyslam nad tym, ale zobral by som to jedine keby sa to dalo pouzivat aj v aute cestou na dovolenku. Neviete ako je to s tymto, pripadne ci existuju aj nejake free mapy atd.
//hm s autom mi to nepomoze, tak nic.
17.09.2007 - 13:23:11
00
dutchman o aké neduhy išlo?


Sorry, az teraz som to nasiel :)

Napriklad:
- mala pamat
- problemy s aktualizaciou firmwaru, ked po uspesnej aktualizacii nevedelo najst satelity (spravilo to stovkam pouzivatelov)
- nizka vydrz baterie (8-12 hodin)
- problemy s vodotesnostou senzoru kadencie
- obcas zaznamenalo bludy (akoze som isiel 200 km/h :shock: )
- auto start/stop je nepouzitelny, berie to udaje z GPS a nie zo zadneho kolesa, tym padom stale pocita cas aj pri stati na mieste (lebo GPS signal "poskakuje")
- Training Center ma velmi malo funkcii, nedokaze napr. ani zratat, kolko km som presiel za tento rok :(

atd., atd.

Ale napriek tomu je to super vecicka, nahras GPS trasu nejakeho zavodu a mozes ist trenovat pol roka predtym ako bude vyznacena :D

A ked tam mam nahrate niektore body zaujmu, dokazem sa podla toho krasne orientovat v neznamom terene.

Najlepsie je pozriet si diskusiu na http://www.motionbased.com, tam vidis skusenosti pouzivatelov.
17.09.2007 - 15:09:03
00
Ahoj ja mam Etrex Legend namontovany na riadidlach a zatial som celkom spokojny, signal chytam aj v hustom lese, akurat ked som v nejakej tiesnave
tak to obcas vypadne.

co sa vysky tyka, tak ak sa nemylim na urcenie vysky potrebujes minimalne 4 satelity na presnejsie 5 a viac,

pridam foto podvecer
17.09.2007 - 16:20:23
00
keyboard_arrow_up