aky cyklocomputer mam vybrat? chcem bezkablovy a digitalny. mal som vybraty povodne "vdo c1 ds" ale ked som si precital toto: http://www.bike-forum.cz/forum/271741/0/forum.html tak neviem....
mate nejaky iny a dobre skusenosti s nim? ked dam za to cca 1500-1900 sk tak by som bol rad aby tam neboli vypadky a robilo to iba to co ma...
09.08.2006 - 08:22:44
00
no ja mam 2 tyzdne tuto sigmu: http://www.sigmasport.com/en/produkte/b ... t=features a zatial ziadny problem, cena: 2000sk
09.08.2006 - 23:08:41
00
asi ludia este moc nemaju tie digi bezkablove computery... usudzujem podla aktivity prispevkov v tejto teme... zacinam uvazovat znova nad kablom... lacnejsie a asi bude bez problemovejsie pokial neodtrhnem kdesi kabel
10.08.2006 - 10:13:13
00
Ja mám VDO C1 DS (model 2005) a problémy popisované na českom fóre sa u mňa zatiaľ nevyskytli. Ale netvrdím, že sa nevyskytnú, preto som sem radšej nič nepísal.
Jediný problém, ktorý s ním z času na čas mám je ten, že po prebudení zo sleep mode skrátka úplne kašle na dáta zo snímača a vtedy vždy urobím digi connect reset a on sa potom chytí. Ale odpozoroval som, že sa to stáva vtedy, keď sadnem na bike, rozbehnem sa a uvedomím si že computer spí a zapnem ho. Takže keď idem na výjazd, tak si teraz dávam pozor aby som computer najprv zobudil a až potom pohol s bikom.
10.08.2006 - 10:41:28
00
asi ludia este moc nemaju tie digi bezkablove computery... usudzujem podla aktivity prispevkov v tejto teme... zacinam uvazovat znova nad kablom... lacnejsie a asi bude bez problemovejsie pokial neodtrhnem kdesi kabel


Ono kto uz ide do bezkabloveho, vacsinou chce mat aj viac funkci, kombinovany s pulzmerom, vyskomerom, alebo s oboma, pripadne este nejake ine vychytavky...
10.08.2006 - 11:42:06
00
ja mam na cestaku Ciclosport CM411 za cca 1300,- ...maximalna spokojnost
10.08.2006 - 15:43:12
00
dnes som si presiel kamenne obchody v za a predajcovia mi bud priamo potvrdili alebo z ich vyjadreni som vytusil ze veru neni vsetko vporiadku s digi bezkablovymi computermi VDO rady ds. analogovy vzhladom na rusenie asi nechcem. takze zda sa ze idem sa ozaj preorientovat na kablovy. daky tip na nieco spolahlive by sa nenasiel? vodotesne, odolne, nehladam vela funkcii ale spolahlivost.
10.08.2006 - 23:16:17
00
ked hladas spolahlivost kup si cateye enduro 8.a ak by si naozaj chcel ten bezkablovy a digitalny tak kup vyssiu radu VDO to tych 1700 mas C3 DS.ja mam teraz C4 kablovy a zatial spokojnost.uvidim ako dalej mam ho asi mesiac
11.08.2006 - 17:47:14
00
asi ludia este moc nemaju tie digi bezkablove computery... usudzujem podla aktivity prispevkov v tejto teme... zacinam uvazovat znova nad kablom... lacnejsie a asi bude bez problemovejsie pokial neodtrhnem kdesi kabel


Ono ide o to, ze bezdrotovy tachometer sam o sebe nema ziadnu extra vyhodu, len absenciu kabla. Za to ma slusne oneskorenie, je vacsi a moze byt ruseny. Vyhodu ma pri kombinacii s inymi funkciami. Ja mam Polar a ci si ho dam na rajdy, alebo na ruku, prijmia tepovku a cyklofunkcie (pripadne kadenciu a silu slapania). Ked chces menit polohu prijmaca, ma to vyhody, inak ani moc nie...
11.08.2006 - 18:04:10
00
uz to jednoznacne smerujem iba ku kablovemu, mal som vybratu sigmu 1106 ale tu v kamennych obchodoch v ZA nemaju. ak vydrzim tak ju objednam kdesi z netu ak nie tak este uvazujem nad cateye velo 8.
11.08.2006 - 18:39:25
00
prijmia tepovku a cyklofunkcie (pripadne kadenciu a silu slapania)


O tejto funkcii som este nepocul. Mozes ma prosim poucit?

Dakujem.

Zdar!
14.08.2006 - 10:46:03
00
prijmia tepovku a cyklofunkcie (pripadne kadenciu a silu slapania)


O tejto funkcii som este nepocul. Mozes ma prosim poucit?

Dakujem.

Zdar!


Robi to Polar, je to volitelne prislusenstvo k vyssim modelom. Vola sa to "Power systém". Kuk napr. sem: http://www.polar-heartrate-monitors.com/polar_power_kits.htm. Ale na stranke SK dovozcu Polaru som to uz nenasiel, asi sa to uz nerobi...
14.08.2006 - 11:45:38
00
Robi to Polar, je to volitelne prislusenstvo k vyssim modelom. Vola sa to "Power systém". Kuk napr. sem: http://www.polar-heartrate-monitors.com/polar_power_kits.htm. Ale na stranke SK dovozcu Polaru som to uz nenasiel, asi sa to uz nerobi...


Dakujem Cervo!

Je to zaujimave, ale cakal som nieco, co by meralo akou vahou dupem do pedalov (napr. 15kg, 15.5kg, 16kg, 15.5kg, ...). Toto v podstate meria vykon, ak som to spravne pochopil. HAC4 ma tiez meranie vykonu, ale podla vsetkeho to pocita na zaklade nastavenej vahy, aktualnej rychlosti a zmien vysky. Musim povedat, ze je to dost vieryhodne aj ked neviem aku presnost garantuju. Vacsinou jazdim tak, ze hore na displejii mam tepy a dole vykon. Tieto hodnoty su pre mna "najcennejsie".

Zdar!
14.08.2006 - 12:23:46
00
Ano meria to vykon. Ja som to troska zjednodusil, nemeria to silu (ale k tej sa da dojst jednoduchym vypoctom), ale priamo vykon vo Wattoch. Silu/tlak na pedale asi nie je mozne merat pristrojom mimo tela kluky/osky...
14.08.2006 - 12:33:33
00
Ano meria to vykon. Ja som to troska zjednodusil, nemeria to silu (ale k tej sa da dojst jednoduchym vypoctom), ale priamo vykon vo Wattoch. Silu/tlak na pedale asi nie je mozne merat pristrojom mimo tela kluky/osky...

Ja som mal vzdy dojem, ze ta funkcia je naozaj na meranie sily akou posobis na pedal (vsak to cidlo sa na nom aj nachadza). Z toho udaju potom vypocita realny vykon aky si podal a nie len na zaklade tabulkovych hodnot a tepovej frekvencie. Cize by sa malo jednat o ergometer alebo sa mylim?
14.08.2006 - 15:20:03
00
keyboard_arrow_up