Kliknutím prejdeš na
www.fujibikes.com
Reklama
Keď sme sa už v inej téme post630146.html#p630146 bavili o káve napadlo mi, že by nemusel byť zlý nápad podeliť sa o zážitky a skúsenosti aj z tejto oblasti keď sa bavíme aj o iných, s cyklistikou nie veľmi súvisiacich veciach. Kávu mám rád, nepovažujem sa za odborník ani fajnšmekra ale ak si mám kávu vychutnať tak nech stojí za to. V BA poznám pár podnikov, do ktorých sa rád vraciam a káva mi tam chutí. Nepoznám pozadie odkiaľ kávu vozia, či je kvalitná, ako je pražená a pod., jednoducho mi chutí. Spomeniem pár, ktoré mi v tejto chvíli napadnú: kaviareň v "novom bratislavskom centre" na Dlhých dieloch (neviem si spomenúť na názov), ponúkajú rôzne druhy káv, aj jednodruhových; ďalej Cafe land v OC Glavica v Devínskej (http://www.cafeland.sk/); Julius Meinl Cafe OC Eurovea. A minulý týždeň som zablúdil do Nitry kde v OC MAX som objavil toto: http://www.eurocoffee.sk/ Ja som si dal Jamaicu, priateľka Costa Ricu a noazaj nám chutila. Okrem toho je tam aj veľmi príjemná baristka, ktorá nám porozprávala a povysvetľovala veľa vecí okolo kávy. Nakoniec som odchádzal s tromi rôznymi balíkmi kávy.
Takže kávičkári, podeľte sa so zážitkami, či dobrými alebo zlými a dajte tipy kam chodiť a kam nie.

Sodoma Gomora Velebnosti!

03.10.2012 - 10:50:22
Ja kupujem od týchto http://gpkava.sk/ ,originál plantážnická, fajnová káva, čerstvo pražená. Vyberem, Objednám, dodajú.
Pomletá na ručnom mlynčeku po dedovi, frenchpress alebo espresso zo strojka, šálka v dlani, nohy na stole, pohľad z okna na vychádzajúce slnéčko a tá vôňa !!!!
Odporúčam orientovať sa na malých výrobcov-súkromné pražiarne, je ich dost po celom Slovensku. Cena je na prvý kuk drahšia, ale ked si pomyslín na 1,50evri za šálečku z možno 5g xyz kávy v kaviarni tak to porovnanie s domácou pohodou už je iné VOKO.
Na zdravie!
03.10.2012 - 11:21:38
Frenchpress mi odporúčala aj slečna v Nitre, mám ho ale nepoužívam, chýba mi pena.

Sodoma Gomora Velebnosti!

03.10.2012 - 11:24:11
teraz vam to tu trochu asi znechutim. ja pijem len kavu z cukrovej repy, zita a psenice. INKA :D

iii ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ®

03.10.2012 - 11:28:41
ja pijem kavu iba sem tam pred vyjazdom, aby ma prehnalo, potom mam pokojnejsiu jazdu :D
03.10.2012 - 11:38:41
hehe, ja pijem uz pravidelne, ale pred vyjazdom musi byt z rovnakeho dovodu :-D

ProCycling-Chevrolet Team

03.10.2012 - 11:43:30
Jj, aby si bol lahší, to už tu raz bolo :D
03.10.2012 - 11:52:12
03.10.2012 - 12:07:33
Nedávno som si zaobstaral espresso stroj Rancilio Silvia spolu s mlynčekom , keďže starý espresso strojček sa pokazil . Kávu som najprv vyskúšal tú, ktorá bola grátis pribalená - viac-menej na nadstavenie správnej prípravy a mletia, skúšal som potom nejakú zmes arabík z pražiarne v Martine..Teraz som vzal kávu z arabia.sk - zmes el barista, celkom som s ňou spokojný, nie je príliš kyslá. Chce to vychytať správny pomer medzi množstvom kávy, hrúbkou mletia a utampovaním v páke, čo sa mi už celkom darí a vychutnávam si kávu kedy chcem aj doma. Chodím ale často aj do kaviarní - u nás najviac do Croquetu a teraz aj do Bon-bonu /je aj Žiline/. Iné ako 25 ml espresso už dlhšie nepijem :)
03.10.2012 - 19:53:40
ja pijem 4-5 káv denne pravidelne na vrch vždy šľahačka :)káva mi strašne chutí ale nejak vychutnávať si ju neviem vždy ju vypijem do 5minut :drunk:
03.10.2012 - 20:00:53
ked kava, tak horka a horuca a nie prilis silna, aby nebola kysla... inak si ju nevychutnam :)

... Do not go where the path may lead... go instead where there is no path and leave a trail!

03.10.2012 - 20:09:41
u mna zase sladká a nie príliš horúca, aby som ju mohol do seba hneď šupnúť :D
03.10.2012 - 20:12:41
...z kávy prehnalo? Podivné to veci. :-) Pijem často sladkú s mliekom.
03.10.2012 - 20:13:48
tak kazdemu, co chuti ;) ale sladka kava mi pride ako kakauko... mne ani kapucko nechuti... vadi mi tam pena :P

... Do not go where the path may lead... go instead where there is no path and leave a trail!

03.10.2012 - 20:14:18
Ja si varievam tureckú kávu z plantážových káv. Stále len provizórne v kovovom hrnčeku, musím zohnať nejakú lacnejšiu fajnú džezvu. Ale to nie stále, z časových dôvodov si spravím často aj klasiku zalievanú z nejakej lepšej komerčnej kávy. Turecká plantážová káva v malej šáločke je chuťovo kua rozdiel oproti obyčajnej zalievanej :) Ešte tému o čaji, hlavne japonskom. Akurát teraz idem od báb, kde som sa znovu predviedol ako starý čajový majster, takto si získavam plusové body :D

Samozrejme všetky tieto nápoje BEZ cukru!!!

"Synku, při kažké sportovní akci není důležité jestli vyhraješ nebo prohraješ, ale jak moc se opiješ." Homer Simpson
"Ak je pivo vo vychladenom pollitri nie si alkoholik, ale fajnšmeker." Homer Simpson

03.10.2012 - 20:18:59

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a nápoje ~ Energetické doplnky)