Už asi rok a pol zápasim s bolesťou slabiny iba na ľavej strane. Vyvrcholilo to cca pred rokom keď som začal robiť 4-5 hodinové výjazdy tým ze sa mi spravil na slabine abces, po pár návštevách u chirurga(rezanie atď) a 2 mesačnej pauze vyzeralo všetko v poriadku. Avšak o dva mesiace neskôr sa abces vrátil, tak som sa rozhodol ze to uz nebudem dávať rezať a namiesto toho som vybral dvoje antibiotika. Znova 3 mesiace pauza a všetko bolo OK. Začal som odznova pomaly naberať na najazdenom objeme, začal som 3 hodiny týždenne a vybehol som na nejakých 7hodin týždenne v priebehu 3 mesiacov, žiadny extrém. Posledné 2 mesiace jazdím cca 7 hodín týždenne a bolesť v slabine sa znova vracia. Zatial to nieje nič strašné, väčšinou je to na ďalší deň preč, ale vždy je to bolesť iba na ľavej strane, na pravej strane slabin nepociťujem absolútne žiadny diskomfort ako by som ani nejazdil.

Za ten čas som vyskúšal vsetko, co ma napadlo. Jazdím na 2 bikoch(cez zimu na trenazeri), 3 sedla, 3 bibsy. Výšku sedla mam nastavenú podla dĺžky nôh ale skúšal som jazdit z vyskou od 1cm - 4cm nižšie , aby som vylúčil ze mam sedlo nastavene príliš vysoko. Pred a po kazdej jazde sprcha, sudokrem a na dlhzsie vyjazdy chamoix krem. Nič nepomáha, tak uz neviem co dalej.

Trocha z mojej historie: Jazdím na biku viacmenej celý život ale vždy to bolo tak od buka do buka nejakých 1k - 2k km ročne.
Dva roky dozadu som sa rozhodol ze začnem jazdiť pravidelne nech to ma hlavu aj patu, cieľ bol jazdiť 10h ale to sa mi podarilo iba mesiac potom nastal problem s abcesom.
21.04.2024 - 20:52:29
00
keyboard_arrow_up