Ahojte,

najprv kotext:

Kupil som za dobru cenu (z druhej ruky) viac-menej novy Kellys Gate 50 29" 2021. Pred prvou servisnou mi zacal blbnut lockout na prednej vidle - proste po odomknuti som musel vidlu sltacit alebo prejst po hrbole aby sa naplno otvorila - Vidla ROCK SHOX Recon Silver RL (29) Boost, 100mm.

Opravili to ale asi na 2x, pricom mi servisak vravel, ze to nie je celkom 100%, ze vidla ide tak na 90% percent, ze to ale nespoznam. Musel by to poriadne pootvarat.... Tak som mu povedal, nech to len pekne opravi (tu nemam istotu ci to tak naozaj spravil). Nasledne som bike dostal a isiel prevetrat. Lockout fungoval, az kym som nezacal slapat kopce. Tu som si vsimol, ze ked som koleso podvyhol hore alebo vysiel cez suter, tak zamok sa nasledne po otvoreni neotvoril a musel som prejst po hrbole alebo vidlu stlacit.

Takze som tam dal bike s tym, ze som hovoril, co s tym je. Typek to poslal do servisu niekde v cechach. Naslende mi volal, ze vidle nic nie je, a ze to skusal. Tak mu opat hovodim, ze problem je vtedy, ked sa koleso zdvyhne. Nech si to skusi. Den bolo ticho a nasledne mi preposlal toto mailom:

"Dobrý den,

u této vidlice je při odemčení, případně zamčení nutná změna zatížení, obvykle odlehčení. Poté dojde k požadované změně. Je to charakteristika zámku, který je použitý v této vidlici.

S pozdravem
Servis CykloŽitný"

Co som mal predtym fulla, tak ziadne taketo chovanie som neregistroval. Vzhladom na moje skusenosti a chovanie servisu, som velmi podozrievavy, ci je to naozaj tak. Taktiez na nete som k tejto teme nic zatial nenasiel. Vie sa niekto k tomu vyjadrit?
19.01.2023 - 14:54:21
00
Je to zda sa feature, kedysi som mal SIDa a robilo to tak isto.
02.02.2023 - 14:40:03
00
kedysi som mal Rebu (2017) a robilo to tiez
03.02.2023 - 09:06:58
00
keyboard_arrow_up