Asi nie veľmi dotaz do tejto témy, ale lepšiu som nenašiel. Chcel by som ísť Salzku 2024, začínam riešiť ubytko a rozmýšľam aj nad tým ich kempom, že by som tam išiel stanovať. Prosím Vás, ako to funguje? Treba to nejak objednávať dopredu, alebo tam iba prídem napr. v piatok ráno a zostanem do nedele? Čo tam býva tradične k dispozícii?
27.10.2023 - 09:07:32
00
Myslis futbalovy stadion? Bol som uz davnejsie a myslim, ze sa miesto rezervovat nedalo. Kto skor pride... To spanie bolo take... nudzove. Ale pre A-Strecke ideal.
Dalsie campy su v Hallstatt a Obertraun. A pokial si dobre pamatam, nudzovo fungovala aj miestna telocvicna v skole. Urcite by som radsej uprednostnil privat.
27.10.2023 - 16:32:02
00
z reportaze: https://www.mtbiker.sk/kalendar/2023/34768/salzkammergut-trophy/reportaze
"Už pred odchodom zisťujem, že ročník bude trochu iný. Tí, čo sme boli zvyknutí na stanovačku na ihrisku, môžeme len spomínať. Nepodarilo sa mi zistiť dôvod, ale tento rok sa dalo stanovať len mimo Bad Goisern. Podľa mapy je to vyššie v horách a bez zázemia (sprchy, voda bola, elektrina ako tak), mimo chýbajúceho kempu tento rok na tradičnom mieste."
27.10.2023 - 17:42:27
00
ja som na trati prehodil slovo s jednym zrejme miestnym, co vyzeral, ze mal internejsie info (ale aj tak to treba brat s rezervou), ze boli nejake nezhody medzi organizatorom a futbalovym klubom, ktory nakoniec kemp na ihrisku zatrhol na dobu neurcitu. takze treba ratat s tym, ze ani dalsi rok tam kemp nebude. ten aktualny hore nad dedinou je dost nudzovka. odporucam pohladat stornovatelne ubytko v predstihu.
28.10.2023 - 22:32:16
01
Bol som na Salzke tento rok - 120 km trasu - ísť to ale kdesi zo stanu pred/po preteku je v tomto formáte závodenia podľa mňa čisté psycho :D
07.12.2023 - 09:33:35
01
Ja s tým nejaký problém nemám. Dlho som behával ultra cez 100 km a noc predtým spal (nespal) v telocvični na zemi spolu so 100 ďalšími ľuďmi. Keď som tento rok išiel na Drásala 200 km, tak som si objednal penzión a rovnako som sa budil celú noc a bol rozbitý ako z tej zemi.
07.12.2023 - 10:38:33
00
V 2016tom som spal pred 200 km trasou "pod širákom," dokonca mimo kempu a neprišlo mi to nijako psychošské :-) no vtedy boli normálne letné teploty a pršalo len chvíľu počas pretekov.
Zažil som ale aj nejeden ročník, kedy pred pretekmi, počas nich a čiastočne aj po nich doslova lialo ako z krhly, dole v údolí bolo ani nie 15° C, vo vyšších polohách jednociferne :-) a vtedy som bol za to ubytko dosť rád. :-)
07.12.2023 - 11:17:20
02
dole na ihrisku bolo to spanie ok, zazemie malo vsetko potrebne a bolo to blizko startu. ale to severske centrum hore je dost o drzku, je to na nerovnej zemi a defacto v kopci, nie je tam pitna voda, je to 150 vyskovych nad goisernom atd atd. tohto roku som sa rozhodol az v tyzden preteku, ze idem (za co ma inak skasli dodatocnymi 10 eurami pri registracii), tak neostavalo nic ine len camp. aj ked som vstaval o 4, ltt som stihol byt 4:57 dole na starte. regulovcici na zaciatku prveho stupania namna kukali jak na prizrak ked som v tom polosere zjazdoval k startu :D
tak aj ked to nebolo uplne prisnovzate psycho, jeden zazitok v tom novom campe stacil a nabuduce radsej nejake stornovatelne ubytko ako toto..
11.12.2023 - 13:16:03
00
shifty12 napísal:
Bol som na Salzke tento rok - 120 km trasu - ísť to ale kdesi zo stanu pred/po preteku je v tomto formáte závodenia podľa mňa čisté psycho :D


byt v kempe vôbec nebolo psycho a štartoval som odtiaľ na 200 aj 120. Je pravda že dosť záleží od počasia či prší alebo je moc horúco. No vždy to bol celkom dobrý zážitok. Minimálne v tom že stretneš kopec ľudi pokope.

Trochu iné je to so synom a logistikou. Pritom ako zvýšili cenu aj v kempe -drastický rozdiel medzi tým nájsť si ubytovanie pod strechou sa vytráca. Záleží natom ako je človek nastavený ak niesi zvyknutý stanovať, potom verím že to môže byť psycho.
05.01.2024 - 11:43:56
00
Ja som možno už len moc starý a mám rád pohodlie do určitej miery :D
05.01.2024 - 12:01:56
00
Z poslednej aktualizácie ohľadom kempu na stránke usporiadateľa.
"Bohužel letos není možný kemping na fotbalovém hřišti a nové povolení není ani pro loňské náhradní hřiště v Nordic centru. Na řešení intenzivně pracujeme od konce léta. Stále existuje naděje, že budeme moci nabídnout místa pro stany a několik míst pro obytné vozy v centru Bad Goisernu alespoň od 11. do 14. července. Bohužel ještě nemáme všechna potvrzení písemně, odpověď bychom snad měli dostat do poloviny května."
02.05.2024 - 16:36:38
01
Ahojte, posuniem dohodou startovne na salzkamergut 2024
20.05.2024 - 11:21:35
00
Update ohľadom kempovania v Goisern, dosť obmedzené a je tam nutnosť rezervácie vopred https://www.salzkammergut-trophy.at/bike_camp-pid1803
04.06.2024 - 17:52:12
00
keyboard_arrow_up