Davorin XCM Slovenský raj

18.09.2010
15. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Hrabušice - Podlesok (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (29)
CraObsdrotarGreywolfjasopetojfabJožoŠjurajko1975KockaKotolnikBBkubaslegimagic7Maniacmaparmartin81martinko76MaTThomilsumisenooboronkoKuborichardlestevolcthomashko2Tomas2707tritolvankes
Aká trasa je pre mňa vhodná?
jazdím ako šialenec a pri jazde sa kvôli muškám zásadne neusmievam 34% [ 31 ]
som pohodový jazdec a včas dám prednosť okolo idúcemu medveďovi 49% [ 45 ]
som mimozemšťan a v pohode zvládnem trasu ET 16% [ 15 ]
Celkový počet hlasov : 91
MESTO PLNÉ DETÍ - akcia na ktorej začíname s oficiálnou prezentáciou horského cyklomaratónu v Slovenskom raji.

Pridajte sa k nám a sledujte novinky, ktoré pre Vás pripravujeme :-)

viac na http://www.xcmaraton.sk alebo na http://www.spisskanovaves.eu

Prílohy:

Komentár súboru: aktuálny pozdrav z námestia
pozdrav.jpg
pozdrav.jpg 85.87 KiB thumb_up0thumb_down

19.06.2009 - 08:39:48
00
http://www.bikemap.net/route/185645?124558255161259

dĺžka:102 km
nastúpaných: 3610 m

limit - 24 nesúťažných jazdcov

ON- LINE prihlasovanie spustené :-)

Prílohy:

et.jpg
et.jpg 94.49 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2009 - 13:13:56
00
Ahoj, ako velmi je ta E.T. kategoria narocna? zvladne ju bezny XC jazdec s HTckom?

nie je to ziaden AM-EN (all mountain enduro), technicky narocny usek (staci len vcas zosadnut - niekto skor, niekto neskor ale vsetci zosadnu urcite) je usek z Klastoriska dole k Prielomu Hornadu a potom klasika na striedacku raz super chodnicek resp. super cesticka :-) no a na koniec zjazd z Klastoriska mimo tolko polemizovany rozbity asfalt a napojenie na klasicku trat maratonu

cele je to o myslienke prejst a spropagovat strediska cestovneho ruchu Slovenskeho raja, ktory "??funguje" ako "??funguje"

skratka ukazat miesta, na ktore sa oplati prist a kedze je ich hodne, pocas 1 dna resp. pocas maratonu ich zvladnu "objavit" len mimozemstania :-)

je aj otazne kde dostaneme povolenia, ale aspon sa ukaze skutocnost, ci vieme tak ako inde vo svete aspon na jen den a pre obmedzeny pocet ludi povolit normalny prirodzeny pohyb v prirode

nehovorim teraz o pohybe par sialencov, pre ktorych napr. v Cechach zakazali pohyb cyklistom tam, kde bol bezny ale v dosledku kolizii s cyklistami sa stal neprijatelny :-(
24.06.2009 - 21:50:39
00
nová grafika na webe, nové propozície, nové väčšie priestory pre prezentáciu, nové wapky, nové prípojné miesta na vodu pre karavany a tým pádom na umývanie bicyklov, nové tričko a nový letáčik :-)
29.06.2009 - 08:24:26
00
TESIME SA :!: :P
29.06.2009 - 08:50:03
00
V propoziciach je zopar chyb. Napr "V nesúťažnej kategórii REKRE štartujú jednotlivci, rodičia s jedným alebo viac deťmi a páry s nárokom na jednu reklamnú sadu na jeden registračný poplatok 300 Sk." a pod tym zase "Štartovné pre nesúťažnú kategóriu REKRE je 7 € pre dospelého jednotlivca, mládež vo veku od 12 do 15 rokov v sprievode rodičov v kategórii REKRE štartovné neplatí."
"Pretekári prihlásení a zaregistrovaní do 24. 8. 2009 platia registračný poplatok." a pod tym nizsie zase "Služby zahrnuté v štartovnom sú pretekárom prihláseným do 24.8.2009 poskytnuté zadarmo." Je to nejake nezrozumitelne a niektore info su si odporujuce.
29.06.2009 - 08:58:54
00
Je to iba slovna hracka so slovom registracia, namiesto startovneho.
29.06.2009 - 09:11:31
00
Vďaka za upozornenie, snáď opravené k spokojnosti :-)

registračný poplatok a štartovné - no to sú asi dve veci

registrácia
do 12. 8. 2009 - štartujúci získava tričko, ponožky a sadu POWER BAR (v hodnote 7+2+7€)
do 24. 8. 2009 - štartujúci získava tričko a sadu POWER BAR (v hodnote 7+7€)
a platí sa registračný poplatok

potom je len štartovné bez reklamnej sady
s nezmenenou výškou 11 € a 7€ pre kategóriu REKRE

zo všetkých ide 1€ na mentálne postihnuté deti www.zpmpnasdom.sk

takýto prístup sa nám zdal vhodnejší ako dvojnásobné štartovné v deň pretekov

P.S.
spätná väzba - na toto čakáme - snáď sa podarí nielen vypočuť ale aj zapracovať hlas ľudu :-)
29.06.2009 - 10:33:31
00
Ziadny rozdiel v tom nevidim. Takmer vsade to volaju startovne do urciteho datumu a potom tiez startovne, ibaze je zvysene a este bez tych prkotin.
29.06.2009 - 11:07:45
00
ako vo filme "... hoši gutntág"

niekto vidí ten rozdiel a niekto neverí, že tam je :-)

Rozdiel musí byť, nakoľko je maratón dotovaný, t. j. ak zaplatím registračný polatok, dostanem nejaké praktické vecičky, pre niekoho "prkotiny", plus dostanem služby počas maratónu za ktoré sa platí štartovné,

keďže hodnota "prkotín" je vyššia ako štartovné nemôžem zaplatiť štartovné lebo potom by to bolo naozaj to isté tj. bez rozdielu :-)

takže kto chce uľahčiť prácu usporiadateľom vopred uhradí registračný poplatok a usporiadateľ mu za spoluprácu dá maximum, resp. všetko čo môže dať.
29.06.2009 - 11:27:57
00
takže kto chce uľahčiť prácu usporiadateľom vopred uhradí registračný poplatok a usporiadateľ mu za spoluprácu dá maximum, resp. všetko čo môže dať.

Presne to iste urobia aj ini usporiadatelia pretekov, ibaze to stale nazyvaju startovne.
29.06.2009 - 11:43:44
00
predstavujeme tričká 2009 :mrgreen:

http://www.xcmaraton.sk/xc/index.php?page=2#suveniry

farby sa minulého roku ujali, tak nevymýšľame nič špeciálne
29.06.2009 - 11:52:50
00
priznam sa, ze mne to trvalo tiez hodnu chvilu az som prisiel na to, aky je rozdiel medzi Profi a Elite. Snazil som sa prist na to do ktorej kategorie patrim a kedze niesom ani elite ani profi zavodnik neslo mi to do hlavy, ci na tomto podujato vobec mozem startovat. Az po dlhom skumani som prisiel na to, ze to nazvy elite a profi oznacuju dlzku trasy, co je podla mna dost nestandardne, najme ked to potom v kategoriach vyzera ako muzi elite a muzi profi.. (bezne sa kategoriou elite oznacuju pretekari ktory maju pretekarsku licenciu)
Napokon som sa zaradil do katagorie muzi elite, ale co v pripade ak by som mal napr. 41 rokov a chcel by som ist trasu elite? taktiez som sa nedocital, co treba splnit ak by som chcel ist trasu E.T. ? a co to znamena nesutazna kategoria, ide tym padom o organizovany "turisticky" vyjazd (bez obcerstvenia? so startovnym/bez startovneho?)?

dufam, ze moj prispevok nebude zle pochopeny. chcel som tym len poukazat na to, ze pre nezasveteneho cloveka to posobi trochu neprehladne a nejasne. inak sa na toto podujatie tesim, vyzera to na dobru akciu :)
29.06.2009 - 13:00:48
00
Mnohe veci sa daju popisat ovela jednoduchsie ako v propoziciach tohto maratonu. Nechapem, kto sa snazil to takto zneprehladnit.
29.06.2009 - 14:11:15
00
priznam sa, ze mne to trvalo tiez hodnu chvilu az som prisiel na to, aky je rozdiel medzi Profi a Elite. Snazil som sa prist na to do ktorej kategorie patrim a kedze niesom ani elite ani profi zavodnik neslo mi to do hlavy, ci na tomto podujato vobec mozem startovat. Az po dlhom skumani som prisiel na to, ze to nazvy elite a profi oznacuju dlzku trasy, co je podla mna dost nestandardne, najme ked to potom v kategoriach vyzera ako muzi elite a muzi profi.. (bezne sa kategoriou elite oznacuju pretekari ktory maju pretekarsku licenciu)
Napokon som sa zaradil do katagorie muzi elite, ale co v pripade ak by som mal napr. 41 rokov a chcel by som ist trasu elite? taktiez som sa nedocital, co treba splnit ak by som chcel ist trasu E.T. ? a co to znamena nesutazna kategoria, ide tym padom o organizovany "turisticky" vyjazd (bez obcerstvenia? so startovnym/bez startovneho?)?


je veľa maratónov a každý nazýva kategórie tak trochu svojsky "originálne", my sme nechceli kopírovať nikoho a tak sme dali niečo z veľkej cyklistiky čiže ELIT

no a aby sa ostatní cítili nie ako žiačikovia čo nemajú na ELIťákov, veď makajú tiež a vedia to s bikom, tak sme ich nazvali PROFI :-)

E.T. je snaha o propagáciu územia, snaha o prelomenie "ochrany" tam kde netreba "ochraňovať", snaha o ukázanie lepšej stránky cyklistov, že vedia prejsť krajinou ako mimozemšťania :-)

V dôsledku prechodu úsekov "len s horským vodcom", tak skúšame takúto možnosť. Možno sa to osvedčí a o rok bude E.T. ako napr. KREJZI na Horalovi - to ale nezáleží na našom rozhodnutí

NESÚŤAŽNÁ znamená, že v častiach chráneného územia sa pôjde pohodovo a bufet bude podľa požiadaviek účastníkov, potom sa napája na trať maratónu, no a tam sú bufety aj možnosť špurtovať, no myslím, že po prevýšení 3600 m a v čistom teréne bez asfaltu na to nikto nebude mať chuť :-)

štartovné tombola klasicky, len s tým, že budú losovaní aj bez prítomnosti - ceny odložené - skrátka nebude sa čakať do 20:00 ako v Zlatej bani na Zuskiho :-)
29.06.2009 - 14:14:44
00
keyboard_arrow_up