Aký crossový bike odporúčate? Bikujem aktívne, ročne cca 2000km, zväčša po asfalte, cena do 1000€. Ďakujem
27.11.2012 - 17:18:30
00
keďže zväčša po asfalte tak to už skôr cesťák v danom cenovom limite sa dá kúpiť už slušne ohádzaný ;) za cross je to podľa môjho názoru príliš veľa :cash: alebo potom cyklokrosový... ale skôr by som to riešil tak že na poľné cesty stávajúci cross a na cestné výjazdy cesťák tak som to urobil pred cca rokom a neľutujem 8)
27.11.2012 - 18:45:58
00
keďže zväčša po asfalte tak to už skôr cesťák v danom cenovom limite sa dá kúpiť už slušne ohádzaný ;) za cross je to podľa môjho názoru príliš veľa :cash: alebo potom cyklokrosový... ale skôr by som to riešil tak že na poľné cesty stávajúci cross a na cestné výjazdy cesťák tak som to urobil pred cca rokom a neľutujem 8)




Ďakujem za reakciu. Na 90% chodím po asfalte, len občas sa stane že zablúdim na poľné cesty... Vedel by si mi odporúčiť nejaký cyklocross??
27.11.2012 - 20:38:29
00
CUBE curve pro
CUBE nature pro
GT transeo ultra
GIANT roam xr1
SPECIALIZED crosstrail
SPECIALIZED sirrus comp

tvoj rozpocet je na cross bike super vyber mas velky len tak narychlo su tu nejake. za mna ten posledny ale vadia mi tam tie brzdy tektro. vidlu neviem aku preferujes ci pevnu. uz by som ten sirrus zaradil do kategorie fitness.
27.11.2012 - 21:26:49
00
z tých cyklokrosových napr. táto Merida (aj keď neviem, či ju ešte budú mať keďže ide o dopredaj), Ridley a Giant (tam je už len veľkosť M)... ale ako som písal predtým radšej by som nechal kellys ako zimák, resp. na výjazdy mimo asfalt a popozeral by som sa po nejakom cesťáku ;) lebo cross/treking biky v danej cene sú síce slušné ale o moc by si nepolepšil (až na lepšie komponenty) naproti tomu na cesťáku je ten rozdiel markantný najmä čo sa týka hmotnosti, takisto užšie plášte a pod. (viď môj profil => treking 16kg a cesťák 9 :lol:)... z cyklokrosom skúsenosti nemám takže nemôžem porovnať
28.11.2012 - 14:33:00
00
Ak chce cross nech si ho kupi. Ja mam 2 bicykle poskladane od uzivatela scalar z CR fora bike-forum.cz a sama spokojnost. Vie poskladat cross, ktory ma okolo 10kg cize vo vahe nevidim problem. Toto pisem len ako dalsiu alternativu, rozhodnutie je na tebe.
28.11.2012 - 15:14:20
00
mik ten tvoj MRX je slusne vozenie za malo penazi :y: pekne vyskladany. ano skalar je dalsia moznost aj ja som uz nad tym uvazoval nechat si u neho nieco pozliepat.
28.11.2012 - 15:27:38
00
keyboard_arrow_up