fuuu no konštrukčná hmotnosť pokiaľ nie je vyslovene uvedené inak je 120 kg... v podstate je to +25%...
treking alias cross, tam vidím problém s pevnosťou
myslím že Kona mala modely kde sa počítalo s "trošku sloníkom"? taká Caldera... alebo Five-O keby nemal s menším zdvihom zmršenú geošku...
možno že ani Pells Thorr by nebol márny


Tulenik on pisal do 600 eur a ty mu radis Pells THORR a One five 0 - sorry ale tie idu id 1500 eur.

osobne si myslim ze najprv by mal shcudnut chlapik niekde vo fitku alebo zacat behat
05.08.2009 - 11:41:48
00
150 kg a behať? to kolená nevydržia... a asi ani obehový systém
a fitko ... je spravidla anaeróbne cvičenie ... a na schudnutie treba aeróbne ... plus nežrať a nebeerovať (predpokladám že tak nejako sa do toho stavu dostal) - v jeho stave je IMHO už celkom jasný dôvod na liposukciu...
ad Thorr - neviem o akej cene to šemotíš:

http://pcshop.pells.cz/sport/default.asp?cls=spresenttrees&strid=767&scaid=330&stishowtype=1&Page=3
05.08.2009 - 12:22:02
00
Tulenik nerob sa az taky mudry kopa ludi chodi to fitka shucdnut moj kamos mal 105 kil a shudol na stacionarnom bicykli a plus na strojoch vo fitku 15 kil tak sa nesnaz presvedcit ze vo fiktu neschudne.
05.08.2009 - 13:01:48
00
ja som myslel THORR FS nie HT
05.08.2009 - 13:04:49
00
osobne si myslim ze najprv by mal shcudnut chlapik niekde vo fitku alebo zacat behat


Dream, si komik. Nechaj nanho, ako chce schudnut, dolezite je, ze chce. Je setsakra rozdiel medzi cumenim dlhe hodiny do steny na stracionarnom bicykli a bicyklovanim vonku. No a behanie s takou hmotnostou je rovno poukazka k lekarovi...
05.08.2009 - 13:44:44
02
este mu skus najst bike ktory udrzi 150 kg do 600 EUR ????

potom uz len budem komik
05.08.2009 - 14:18:22
00
este mu skus najst bike ktory udrzi 150 kg do 600 EUR ????



Nejdem nic hladat, precitaj si cely thread a zistis, ze som mu pred par hodinami napisal, ze za 600 E taky bike nezozenie.
05.08.2009 - 14:22:20
00
no tak potom ked chce bikovat musi shcudnut nie aby sa mohol postavit na bike alebo zaplatit viac cize ma dve moznosti.

asi najlpesia moznost bude shudnut vo fitku - uz len koli jeho zdraviu.
aj ked to bude asi nuda - na stacionarnom

nuz co pusti si zaznami z TDF :D
05.08.2009 - 14:30:25
00
A stacionár je robený na 150kg? Neviem neviem :)
05.08.2009 - 14:53:50
00
ja jazdim momentalne totok http://www.bike007.cz/horska-kola-mtb/gf-2009/gary-fisher-marlin-09/ , ale model ´06,
... v pohode to jazdi v lete v zime, cestou i lesom :mrgreen:

-vymenil som sedlovku (zohnuta BBB za Thomson elite) a kolesa (povodne nejake shimano za nejake DH - 36 dierove + spice DT swiss)
shimano som po kazdom vyjazde centroval az som nakoniec rezignoval a nechal som ich nanovo vypliest (cim som zdvojnasobil ich cenu :) ) a mam ich ako nahradne, resp. na vylety po asfalte,

teraz poskulujem po 29" GF HiFi Deluxe, :oops: ale nemam u koho vyskusat aky velky ram potrebujem, tak som len v stadiu skulenia :cry:
05.08.2009 - 15:19:28
00
teraz poskulujem po 29" GF HiFi Deluxe, :oops: ale nemam u koho vyskusat aky velky ram potrebujem, tak som len v stadiu skulenia :cry:


Aj keď mi môj Specialized Rockhopper slúži k spokojnosti, aj sa pri mojich 198 cm pohrávam s prechodom na 29 palcov (už som ho videl naživo u Škvarku v Dolnom Kubíne a celkom ma to zaujalo). Ale odrádza ma strastiplná púť zháňania - na Slovensko ho určite nikto nebude chcieť doviezť v mojej veľkosti 23' bez záväznej objednávky aby som ho mohol vyskúšať (vivat kapitalizmus na Slovensku po slovensky), a je mi jasné, že ako prvé bude treba prepliesť kolesá a vôbec netuším, ako ťažko/ľahko sa zháňajú špice na 29-palcové kolesá ... ??
05.08.2009 - 19:49:45
00
keby ty si bol predajca objednal by si nieco po com nie je velky dopyt bez zavaznej objednavky???

sorry ale nikto ti neobjedna nieco co potom nebude vediet predat resp.to len tazko preda .(co vlastne nie je standard na danom trhu)

ak niekto drzi sklady viaze v nich svoje peniaze - cim dlhsie tovar stoji na skladoch tym viac penazi stoji - dodavatelovi musis zaplatit povedzme za 30 dni - a potom ak to nepredas tak ten tovar musis nejak financovat , bud z vlastnych zdrojov alebo si na financovanie pozicias z banky a aj to nieco stoji , cize ak ti tovar je na sklade cim dlhsie tym viac ta to stoji penazi.

dnes vacsina firiem robi s minimalnymi skladmi prave koli vyssie uvedenym skutocnostiam.
pre firmu je najdolezitejsi tok penazi - to ako rychlo prichadzaju , odchadzaju a opat prichadzaju.

sorry nehovor ze kapitalizmus po slovensky - kazdy zdravo uvazujuci obchodnik urobi to iste a bude chciet zavaznu objednavku mozno aj nejaku penaznu zalohu za tovar.
06.08.2009 - 07:20:31
00
keby ty si bol predajca objednal by si nieco po com nie je velky dopyt bez zavaznej objednavky???

... deleted ...



Samozrejme, že áno. Nejako to ide, pretože poznám predajcu, ktorý to bez problémov urobí (bohužiaľ však nepredáva značku Specialized), dokonca v malom meste stredného Slovenska.

To sa naozaj ako spotrebiteľ zastávaš obchodníkov, ktorí Ti nechcú poskytnúť možnosť výberu? Tak to je naozaj kapitalizmus po slovensky a ak budeme mať takých zákazníkov, ako si Ty, tak ešte aj dlho bude.

V skutočnom voľnom trhu obchodníka nenapadne v prípade cenovo bežného bicykla vyberať zálohu či robiť "záväzné" objednávky... Aj preto som kúpil svojho Spešla v Rakúsku - nielenže to bolo lacnejšie, ale chlapík mi ten bicykel objednal, doviezol do predajne (a chcel poslať kuriérom na Slovensko!, stále v rámci ceny), dal na vyskúšanie a až potom som ho kúpil (o iných benefitoch ani nehovoriac).

Mimochodom, som si takmer istý, že pri troche šikovnosti nemôže byť problém predať na Slovensku kvalitný bicykel neštandardného rozmeru. Ono je totiž naopak, ako sa Ti zdá - zatiaľ čo bežných rámov máš v obchodov tisícky, tak kvalitný veľký rám (čo Specialized Rockhopper určite je) musíš zháňať týždne až mesiace. Tak mi nehovor, že keby som ho nekúpil ja, tak by sa nenašli iní záujemcovia. Stačí len dať vedieť o tom, že taký rám mám na sklade... Marketing je však na Slovensku problém a tak sa niet čo diviť.

P.S. Okrem toho, nie je to len problém predajcu, ale aj (a najmä) dovozcu: keď som kupoval svoj 23-palcový rám, tak takú veľkosť skrátka vôbec nemali na Slovensku a doviezť ho chceli iba pri zložení zálohy a za niekokoľko mesiacov. No a nehovor mi, že dovozca má problém predfinancovať niekoľko bicyklov aj bez toho, aby vedel, kto ich kúpi ... ?
06.08.2009 - 07:36:34
00
este raz si precitaj moj prispevok pozorne a potom pochopis.
.
neporovnavaj rakusko a slovensko - dve rozdielne trhy ine nakupne ceny atd ...

ak si obchodnik riadis sa podla trhu,reagujes na zmeny atd. ale su urcite principi ktore platia GENERALNE.

a tym je princip - ak ma sklady drzim tam urcite mnozstvo tovaru (to je individualne od kazdeho obchodnika) a takeho tovaru ktory je standard a je po nom na danom trhu dopyt, ak chce niekto neico specialne rad mu vyhoviem ale samozrejme si za to necham zaplatit
06.08.2009 - 07:46:55
00
Je pravda, že u nás zohnať väčší rám je umenie. Zháňal som Pells Razzer 29 a bol to problém a bola to veľkosť XL. Som telefonoval kadetade, len aby som ho zohnal. Dostával som rôzne odpovede, že sa bude tá veľkosť vyrábať až o dva či tri týždne a možno vôbec, tak som nakoniec zavolal predajcovi do čiech a ten mi povedal, kam dodali tie bicykle a nakoniec som kúpil tuším aj posledný v SR. Takže s väčšími veľkosťami sú celkom problémy, čo mi príde divné, keď vidím koľko obrov chodí po Slovensku. Ale zase nie každý bicykluje :D
06.08.2009 - 08:00:32
00
keyboard_arrow_up