Chcel by som si kúpiť bicykel tak maximálne za 11 000Sk. Ale problém je, či bude za tieto peniaze aj nejak tak kvalitný :lol: . Lebo na 2, či 3 internetových stránkach som čítal že od 15 000-20 000 sú kvalitné bicykle. Ja chcem si kúpiť nový bike, lebo tomu môjmu je stále niečo. Buď napríklad teraz momentálne z 21 prevodov 7 nejde... Stále aby išiel aspoň raz za mesiac, alebo raz za 2 mesiace do servisu. Už mi to pekne ide na nervy. Vrazil som do ňho už dosť. Značka je DEMA- Modet Corte- stál 3 900 SK. Prevody som vymenil, potom brzdy... Chcem bicykel aj na terén aj na cestu- čiže horský. Zoženiem nejaký poriadny kvalitný bicykel za túto cenu? V predajni sa nestarajú a chcú častokrát len predať... :evil: Ja chcem bicykel za túto cenu, čo by nepoznal servis. Nájdem za ú cenu nejaký? Najradšej Kelly´s. Nemám 30 000 Sk na bicykel, takže jedine do tých 11 000Sk. Kvalitné brzdy,prevody- na starom mi furt ide jedna brzda do kolesa - ani v servise to naposledy nejak veľmi neopravili. Za každú rozumnú odpoveď ĎAKUJEM. 8)
29.06.2007 - 23:17:41
00
tak to ako casto budes musiet chodit do servisu zavisi aj od toho ako agresivne jazdis. za 11 nezonies nic specialne ale malo by to byt urcite lepsie ako tvoja DEMA.
zopar linkov:
Pells Razzer Zero - 11 990 - http://www.suncycle.sk/index2.php?nazov=RAZZER%20Zero&id=46
Kellys Viper SF - 10 990 - http://www.kellys-bicycles.com/index.php?module=catalog&cPath=1_189_193&pID=11694
Merida SUB 20-V - 11 490 - http://www.merida.sk/prodej/sub-20-v
Author Impulse DISC - 11 990 - http://author.sk/verbal/1542/

ale na tvojom mieste by som este posetril. a ak to nesuri tak by som si pockal na posezone vypredaje, tam sa daju zohnat dobre biky za dobru cenu :wink:
29.06.2007 - 23:29:15
00
Až tak agresívne nejazdím, ale teraz budem mať 15 a každe letné porázdniny som skoro od rána do večera na bicykli. A zrejme to môj bike nezniesol. Kedže brzdy boli z umelej hmoty a musel som ich meniť. ..Až tak to nesúri a chcem sa poradiť na kvalitný bicykel. A bude to stačiť na 15 ročného človeka, ktorý iné cez prázdniny ani nerobí len sedí za bicyklom- :roll: ... Ja už nechcem chodiť stále do opravy. Viac ako 11 000 by mi rodičia nedali ani vo sne a v pižame... Takže ja chcem len bicykel, ktorý tak ľahko jednoducho za 2 mesiace nezoderiem... :wink:


Naposledy upravil Martin 1087 dňa 30.06.2007 - 15:09:59, celkovo upravené 1 krát.

29.06.2007 - 23:34:59
00
A ešte sa chcem spýtať k tomuto - čo je pre mňa výhodnejšie- kotúčové brzdy, alebo obyčajné... A nezoženiem ktomu poriadny bike s odpružením aj vpredu aj vzadu- alebo som z príliš lacného kraja- :( :oops: :cry:
29.06.2007 - 23:41:56
00
No ja by som tiez radil pockat, posezonne vypredaje mozu byt velmi zaujimave.
A k tym brzdam, radsej dobre V-cka ako nekvalitne kotuce
29.06.2007 - 23:48:19
00
A keby počkám aj do februára, lebo vtedy by malo byť vysvedčenie... -lol, záleží jaké bude- :roll: . Tak zatiaľ aby som šetril, ale potrebujem mať vtom nejaký ten prehľad- takže kotúčové brzdy vylučujem. Pravdu povediac ja do kvality až tak nevidím- viem, že Kellys je z USA- New York, Merida-netuším ani keby ma ťahali za uši, Author je vraj z Azie- ale neviem- to bolo na diskusnom fóre. Takže teoreticky dobrý, respektíve kvalitný bicykel za 11 000 zoženiem, či nie a mám radšej nechať si ten šrot čo mám doma... :(
29.06.2007 - 23:56:06
00
1. všetky biky za 11 su z azie :lol: , čest vynimkam (favorit :lol: )
2. pokial ti este cez prazdniny postaci tvoja dema, tak by som urcite pockal a kupil nieco neskor vo vypredaji
3. bike v hodnote 11 urcite s v-brake
30.06.2007 - 00:06:15
00
Postačiť ešte postačí- ale ešte raz sa spýtam. :arrow:
za 11 000 zoženiem kvalitný bicykel, či nie a mám radšej nechať si ten šrot čo mám doma...? Kvalitný tím myslím aby nebol furt v servise- na počtu rýchlosti mi nezáleží nejak extra... :D
30.06.2007 - 00:09:25
00
Postačiť ešte postačí- ale ešte raz sa spýtam. :arrow:
za 11 000 zoženiem kvalitný bicykel, či nie a mám radšej nechať si ten šrot čo mám doma...? Kvalitný tím myslím aby nebol furt v servise- na počtu rýchlosti mi nezáleží nejak extra... :D


Pokiaľ ťa ešte odvezie za mesto a späť, tak počkaj a došetri, potom kúpiš niečo lepšie a nebudeš musieť neskôr rozmýšľať nad tým, či som nemal radšej počkať a kúpiť niečo lepšie.. :wink:
03.07.2007 - 18:43:59
00
no, viem co je to dlhsia doba bez bicykla :) .... a tak tu mám este jeden navrh .... MTBiker ma celkom fain bazar .... tam sa da natrafit na slusne biky za dobru cenu /ak ti nevadi, ze uz je jazdeny/ ... a niekedy su tie jazdene lepsie ako nove ...
za jedenast tisic je tam napr.: Marin Hawk Hill
je na nom pruzinova macocha, , vybava ALIVIO+DEORE ... za 11000 celkom slusny bike ....
alebo SCOTT Reflex za 10000 ......... staci popozerat a vybrat si ...
03.07.2007 - 20:45:04
00
No možno tak za pol roka si kúpim ten bike. Čo sa týka používaných bicyklov, ja do kvality istého bicykla až tak priveľmi nevidím... :cry: Ale rozhodne používaní bike nechcem. Nevadí mi natom to, že na ňom už niekto jazdil, ale vadí mi to, že určite ak dá niekto bicykel do bazáru, tak buď mu len sedí v garáži a nepotrebuje ho, alebo chce novší, ale je tu aj tá častá možnosť, že tomu bicyklu niečo je... :lol: Napríklad je tam trochu krivé koleso, - centrovanie kolies nie je všetko, alebo brzdy niekomu šli na nervy, alebo je to bicykel, ako mám ja, že pozná servis naspamäť... A druhú chybu spraviť nechcem... Nechcem vyberať loto, či je ten bike z náhody dobrý... :lol: :lol:

A ešte sa chcem spýtať: Ktorá značka je lepšia: Kellys - Merida
Mne sa osobne zapáčil Kellys- videl som v obchode zlacnený bike z 23 000Sk na 17 000Sk - ten materiál bol naozaj sa zdal byť dobrý...
A na druhej strane som sa pýtal kamaráta, ktorý má Meridu a vravel, že keby má ešte raz kupovať bike, tak určite Meridu. Je sním teda spokojný... A taktiež som sa pýtal druhej osoby a tá je s Meridou taktiež vysoko spokojná...
:wink:
05.07.2007 - 09:49:16
00
nechaj si ten šrot čo máš doma ako píšeš a pekne došpor peniažky do prasiatka
05.07.2007 - 14:36:09
00
Určite. Doplň prasiatko, počkaj, kým ubehnú prázdniny a po sezóne sú bicykle za super ceny. Neunáhli sa, bude ťa to mrzieť.
A nestroskotaj len na značkách ako Merida a Kelly´s.
Po sezóne určite zoženieš aj tento bike za 11papierov.http://www.specialized.cz/new/kolo_sk.php?a=1&b=1&c=74&skupina=&rok=&kolo=639&x=31#
Ja nedám na Specialized dopustiť.
05.07.2007 - 15:39:30
00
Nechcem znovu zakladať novú tému a tak to vkladám do tejto...
Neoplatilo by sa mi viac, ak by som tú moju demu troška dal prerobiť?
Rozmýšlal som, že nechám iba kostru a riaditká. + doplnky ako svetlo...
Tým pádom by som si vybral nové, kvalitnejšie koleso z nejakej drahšej DEMY na môj bike a tak isto aj brzdy, ktoré by boli dobré a pasovali by...
Ak by to vyšlo aj 8 000Sk- tak či sa mi to oplatí, či sa to dá... A či stúpne kvalita jak na novom...
10.07.2007 - 11:24:03
00
radsej si zozenm novy ram+vidlu co sa za 8litrosov da dost dobre zohnat a daj si tam veci zo stareho biku+vymen salter, retaz a V cka tam daj lepsie radsej a mas po probleme...
10.07.2007 - 12:30:28
00
keyboard_arrow_up