Dobry deň!
Do bicyklov sa vobec nevyznam a chcel by som nejaky kvalitny (asi) cross (alebo MTB) bycikel pre 16 ročneho chlapca s vyškov 186cm a vahou 77KG. Chcel by som aby bola predna vidla odporžena... Bicykel by mal stát od 200-250 euro
S bicyklom budem jazdiť po meste sem tam po horskych cestach.

Ďakujeemmm za pomoc ! :D
18.03.2010 - 16:43:26
00
neaky kandydati? vysksaj pozret bazar... neviem kde ale videl som raptora 06stku za 200ojro
18.03.2010 - 19:26:32
00
co vsetci nukate "hopsacie" bajky... keby chcel "hopsaci" bajk tak napise, ze chce na tom davat aj nejake skoky.... dnes vam ide chlapci fakt... :n:
k teme: nieco taketo? http://velosprint.sk/shop/c.224_539_542/giant-rincon-black-grey-09.p.10380 alebo http://velosprint.sk/shop/c.224_539_542/giant-boulder-disc-09.p.10378


ja by som urcite bral s kotucovimy brzdami a to koli buducim vydavkom... myslim, ze casom bude chciet zmenit brzdy na hydraulicke a takto staci vymenit brzdu a nemusi cely naboj spice kotuce popripade a nemusi riesit servis... Nebudu tam tie top brzdy ale budu tam kotucove a vela tym v buducnosti usetris ... sam som to nedavno na vlastnej kozi okusil a skoro som sa zblaznil z tych cien :) takze to je moj nazor a stojim si za nim... aj ked mozes mat kvalitne Vbrzdy ale potom sa z tych cien zblaznis ;)

EDIT// ten druhy GIANT ma dvojstenne rafiky, sram x4 prehadzovacku (mala by aj cosi viac zniest... dava sa na "hospacie" biky nizsej kategorie ale vydrzou by mala byt vaicn nez super pre teba) co je podla mna velmi slusne na danu cenovu kategoriu
18.03.2010 - 21:12:49
00
A) hopsacie bike... to znamena čo? :D
B) Inač ked som spravne pochopil tak ten druhy model je viac vystuženy a pevnejši?
C) S tymi brzdami... Su tie menej kvalitne kotučeve dostatočne kvalitne aby v pohode zabrzdili na
travniku alebo na vozvke?
18.03.2010 - 21:36:24
00
A) hopsaci bicykel :D = bicykel urceny priamo na skakanie a je na nom dost tazke ist nejaku dlhsiu trasu
B) ram vyzera byt rovnaky, ale o tuhost toho ramu by som sa nebal
C) urcite ta zabrzdia :D nie je to az take zle ako sa o tom hovori. ako som uz povedal.. uz len koli buducim vydavkom by som bral ten s kotucovymi
18.03.2010 - 21:46:53
00
tak toto si jednoducho zabil... takýto skvelý bike som za takúto cenu nevidel.... broky.. ber a utekaj!
takéto niečo, ale v ešte horšej kategórii mám aj ja (momentálne sa už trocha prerába)
tie kotučovky ťa zabrzdia v pohode... aj sa bude dať preletieť.. niesu to tesco brzdy to sa neboj
18.03.2010 - 22:01:20
00
macroo- ta dlhsia trasa na tom neni az taka tazka... f pohode sa da ist aj na dlchsiu trasu...neviem preco nie...
19.03.2010 - 13:01:31
00
mam "hospaci" bike a viem, ze to nieje vhodne na dlhsie trasy... uz len tie plaste... :headbang:
ak si chce uzit ten vyjazd tak raptora nie... geometria nie je vhodna na dlhe vyjazdy....
19.03.2010 - 15:09:32
00
nechcem hopsacie bike lebo nechcem a ani neviem robyt´triky na biku..
čo sa tyka toho gianta za 248 euro sa mi pači ale nebude problem v tom že v tom obchode maju iba veľkost M ? Nebolo by mi to male ked mam 185? Na moju vyšku je aka konfekčna veľkosť L alebo XL? (a nikde inde som taky bike nevedel najsť) Rad by som sa ešte spital či tie biky čo ste mi tam dali su posledne kusy a mal by som to objednať čím skor alebo to ma ešte čas? :D ďakujem :D
19.03.2010 - 16:08:26
00
macroo:
v tejto cenovej kategórii by som kotúčové brzdy neriešil, lebo je to dosť kompromis.
Radšej zobrať V-čka + kúpiť 3-zmesové BBB špalky za pár € a má vystarané a určite ubrzdí lepšie ako tie mechanické Tekrá. Odpadáva tým pádom aj nastavovanie mechanických kotúčových bŕzd + ušetrí € ktoré môže dať do lepšej výbavy alebo cyklo oblečenia alebo do čoho uzná za vhodné.
19.03.2010 - 17:16:51
00
ja som povedal svoj nazor lebo tak to vnimam ja :) respektujem tvoj nazor je na tom kus pravdy co si napisal, ale ja by som urobil tak ako som uz pisal vyssie :)
19.03.2010 - 19:21:33
00
keyboard_arrow_up