Zdravím,

som tu nový a aj bike plánujem nový. Ako tak čítam, väčšinou ste tu náročnejší a skúsený. Neverím totiž predavačom v obchodoch, ktorý mi doporučia ten, na ktorý ukážem, len aby predali.
Preto chcem požiadať o radu Vás.

Som začiatočník a nechcem dať za bike viac ako 200 Eur, lebo aj tak sa obávam že ho ukradnú.
Už dlho som na žiadnom nesedel, no naposledy to bol asi 10 ročný horsky bike Shimano. Chcem na novom cítiť rozdiel, tých 10 rokov vývoja. Nie som náročný, ale nech je pohodlný, svižný, spoľahlivý. Predná vidlica odpružená

Jazdiť budem po poľných cestách a spevnených cyklotrasách. Možno by mohol byť aj Cross, ale obávam sa, aby sa nezničil mimo cesty (žiadne kopce, hory ani túry neplánujem).

Zaujal ma napr.:
http://www.olpran.cz/produkt/cyklo-horska-jizdni-kola/497-horske-kolo-olpran-hercules-disc-mtb.html?L=1
Mám ponuku za zaujímavých 126 Eur.

alebo nejaký ISTER:
http://www.bikefun.sk/mtb-horske-bicykle-mtb-ister-ceny-cat-3_61.html
Napr. Epic 5

Nechám si poradiť, za čo sa oplatí priplatiť, a čo naopak nevyužijem. Kľudne doporučte akúkoľvek značku. Ja nemám prehľad :oops:
04.05.2009 - 12:49:20
00
.. Chcem na novom cítiť rozdiel, tých 10 rokov vývoja...

Svojim vyberom kracas opacnym smerom. Tvoj argumet na neinvestovanie viac je smiesny.
04.05.2009 - 12:58:20
00
myslim ze 200€ za novy bajk su zbytocne vyhodene paniaze, ak chces nieco spolahlive ako pises tak dosetri aspon dalsich 150 - 200€
04.05.2009 - 12:59:04
00
Presne týchto argumentov som sa obával. Vazne nechcem dat viac ako 200 Eur. Su pre mna v zivote aj dolezitejsie veci ako bike. Chcem to na vikendove jazdenie, aby nebola nuda.
A mame v bytovke spolocnu kocikaren pre 6 bytov, takze vazne drahsi nemozem kupit.

Ak by ste mali z niecoho ubrat, ktorym smerom by to malo byt ? Skuste dat typ na konkretny bike, chapem ze to je pre Vas tazke v tejto kategorii.
Ten Olpran stoji 6500 Kč, na slovensku majú akciu 126 Eur, to je skoro 50% zľava.
04.05.2009 - 13:24:02
00
Alebo skús pozreť v bazáre niečo staršie.................Ister som mal a prakticky som ho len opravoval a Olpran,to isté
04.05.2009 - 13:25:44
00
Ja som ties zo zaciatku uvazoval o novom biku v cene do 200 eur...
potom ako som zacal citat rozne fora tak som od toho rychlo upustil...zacal setrit a nakoniec som kupil bike za 700 eur.
Teraz toho ani trochu nelutujem...
Na druhu stranu pises ze nebudes jazdit ziadne hory iba spevnene cesty a nejake polne.... tak tam by ti relativne stacilo hocico :D
04.05.2009 - 13:35:51
00
No, alebo aj to je riešenie. Napadlo ma to už, ale keď ja v bazáre neviem rozlíšiť kvalitu od plevelu :idea:
04.05.2009 - 13:42:56
00
OLPRAN a ISTER. co si sa zblaznil? taky bicykel by som ani zadarmo svokre nedaroval. .. 200 euro je naozaj malo na bikes.To by si stale vražal do oprav a pocit z jazdy velmi chabý. už od 350 euro by si zohnal niečo slušnejšie....ak ti jazdenie zachuti,čo spravis potom,zase dáš 500 na lepší model? To už skor pohladaj niečo na bazáre...a pokial sa bojíš že ti bikes šlohnu tak si ho ber domov ja ho mam v byte a kazdy den ho vlačim na 3.poschodie. pohoda

Pozri na bazar ,tam medzi XC bicyklami je nejaky Scott za 200 euro ,tu mas popis

Predam Bike Scott Yz Voltage
Ako novy
vybava Shimano Aceroo
Vidla Santour
kotucove brzdy mechanicke Shimano
BA
VOLat 0904 622 636


Cena: €200 alebo dohodou

Pridaný: 04.05.2009 (09:46) užívateľom andrej555
Email: zitnyeuroleasingMTBiker.skgmail.com
-------------------------------------------------
na tvojom mieste by som ho zobral


Naposledy upravil sasovcan dňa 04.05.2009 - 14:12:34, celkovo upravené 1 krát.

04.05.2009 - 14:02:40
00
http://www.merida.sk/prodej/sub-40-v-08

Merida sub 40-V 2008
Na začiatok stačí, cena sa dá ešte zjednať na 297 eur (-7% z bežnej ceny). Porozmýšlaj.


Naposledy upravil ceco232 dňa 04.05.2009 - 14:13:32, celkovo upravené 1 krát.

04.05.2009 - 14:10:31
00
Keď si pred cca deviatimi (možno i viac) rokmi kupoval otec bicykel, kúpil o rok starší model Leader Fox s Cro-Mo rámom, pevnou vidlicou, véčka brzdy, komplet acera výbava za vtedy 7200 Sk. Parádny bike, na svoju cenu relatívne ľahučký, pevný ... a jazdilo sa na ňom kade-tade, dokonca som na ňom odjazdil i dvoje XC preteky Proste dostával a stále dostáva zabrať, v lete dennodenná cesta do práce, cez víkendy les, občas si ho ešte i ja požičiam :D. Za ten čas, ak nerátam spotrebný materiál, sa na ňom menili len kolesá a sedlo.

Tak isto bratov bicykel, neviem kedy bol kupovaný ... tiež stál približne 7000 a tiež to bol zlacnený starší model. Kellys Quarz, pevná vidlica, véčka brzdy, časť výbavy acera, radenie noname gripshift, lastovičky ... zatial sa menil len stred. Takisto slúži do dnes, vlastne ho posledné dva roky sedlá vždy keď sa dá, keď je pekne i každý deň. Pravda jazdí hlavne spevnené cesty ale za to tak 40-70 km a bike sa zatiaľ drží. Môže mať tak 6 až 7 rokov.

Chcem tým povedať že i za lacný peniaz sa dá zohnať dobrý bike, ktorý toho znesie a i dobre vyzerá a nemusí to byť hneď tesco bike ale bike kupovaný v špecializovanej predajni, zlacnený i o 25 percent.
Takže keby som si mal ja vybrať lacný nový bike, tak by to bolo do tých 230 eur nejaký zlacnený starší model a za tú cenu radšej pevnú vidlicu, samozrejme véčka brzdy.

edit: ale ako tak pozerám tak časy pevných vidlíc u lacnejších bikov sú asi nenávratne preč.
04.05.2009 - 14:10:55
00
Chalani díky za tipy. Tak som si to predstavoval.
Neviete ten Scott, aký je asi ročník ? (uz som zistil = 2005)A ak sa Vám chce, pozriet este nejake inzeraty a bazary. Kto najde najlepsi kusok pre mna, tomu sa aj rad odmenim :lol:
Ta MERIDA je tiez pekna, ale uz to je podstatne viac ako mojich 200 Eur. Ale zas je nova.

Nevedel som ze OLPRAN a ISTER su take šupy. Olpran mi nikdy nebol sympatický, lebo to je taká Tesco značka a ISTER som videl prvý krát.
04.05.2009 - 15:10:50
00
Tak ak sa obavas len toho ze ti ho ukradnu. A od toho sa odvija aj nizka cena 200€.
Tak potom si poskladaj/daj poskladat bike.
Ram ti staci uplne najlacnejsi. Ten najviac zavazi pri odhade ceny bicykla.
A potom mozes rozumne investovat do dalsich komponentov, ktore su ozaj kvalitne a neposobia draho. Takto budes mat na pohlad lacno vyzerajuci ale zato kvalitny, rychly a lahucky kusok.
Nieje problem zostrojit bike co bude menej napadny ako ten z Tesca.
Sam vies co je pekne. Tomu sa teda z daleka vyhni a presne tak urobi aj zlodej :D
04.05.2009 - 16:54:18
00
Som zaciatocnik, takze nic neposkladam, aj ked to znie zaujimavo.

Poradte nejaky z bazaru, inzeratu, za slusny peniaz. Please :roll:

Zatial mam iba tento najdeny:
Scott Voltage Yz 2, r.2005, ako novy za 200 Eur.
http://www.mtbiker.sk/images/bazar/big/IMGP5651.jpg
04.05.2009 - 17:35:32
00
Ten Scott už vyzerá ako normálny horský bicykel, na rozdiel od toho Isteru a Olpranu.
04.05.2009 - 18:19:03
00
Tak ak sa obavas len toho ze ti ho ukradnu. A od toho sa odvija aj nizka cena 200€.
Tak potom si poskladaj/daj poskladat bike.
Ram ti staci uplne najlacnejsi. Ten najviac zavazi pri odhade ceny bicykla.
A potom mozes rozumne investovat do dalsich komponentov, ktore su ozaj kvalitne a neposobia draho. Takto budes mat na pohlad lacno vyzerajuci ale zato kvalitny, rychly a lahucky kusok.
Nieje problem zostrojit bike co bude menej napadny ako ten z Tesca.
Sam vies co je pekne. Tomu sa teda z daleka vyhni a presne tak urobi aj zlodej :D


Môžeš dať prosím návod ako postaviť kvalitný, rýchly a ľahučký bike za 200Euro? Jeden taký by sa mi hodil. Dík.
04.05.2009 - 18:30:51
00
keyboard_arrow_up