asi som sa naočkoval "canyon chorobou" :) teraz už len vybrať správny, šťastní majitelia canyonov píšte svoje postrehy nech nám to uľahčí výber...


ved maju ponuku siroku, staci si zvoli podla tvojej preferencie zdvihy a potom farbu :)
chybu myslim, zo ziadnym nervom, urcite nespravis...
07.05.2014 - 15:08:15
02
Caute, asi to opat sem nepatri, ale tyka sa to Nerva 7.0 2014, tak ze sa spytam tu: pri poslednej udrzbe biku som si vsimol, ze pri stlaceni vidlice a po jej naslednom vrateni sa do "vychodzej" polohy, sa v hornej casti lavej nohy (ta, kde je vzduchovy ventil a gumeny kruzok) ozve zvuk dorazu (neviem to presne popisat). Pocut to len pri stlacani vidlice "na sucho", pri jazde to nepocut. Znamena to nieco zle, alebo je to OK a som trochu paranoidny? Diky moc za info.


Na mojej sedme nič také nepozorujem, vyskúšal som. Ak máš pochybnosti, proste skoč ku svojmu servisákovi. Vidla je drahá vec, neradno nič podceniť.
07.05.2014 - 19:49:48
00
ved maju ponuku siroku, staci si zvoli podla tvojej preferencie zdvihy a potom farbu :)
chybu myslim, zo ziadnym nervom, urcite nespravis...


Moja reč. Síce som nesedel na všetkých, ale počítam, že nebude nijaký dramatický pocitový rozdiel medzi ktorýmkoľvek nervákom. Mne tá geometria rámu sadla perfektne, formát kolies 27,5 ma oslovil (včera som po dvoch mesiacoch sedel na kamarátovej vymakanej karbónovej 26 a už mi tam niečo nesedelo, fakt to cítiť, ale toto je veľmi individuálne, on je tak o 10 cm menší odo mňa), výbava je od veľmi slušnej po špičkovú, myslím si tiež, že ťažko je sa s týmito bajkmi pomýliť. Jedine že by človek neodhadol správny rozmer kostry alebo mal nejaký totálne iný štýl jazdy, než na aký sú určené, to si ale musí vyriešiť každý sám.
07.05.2014 - 19:58:53
01
paci sa mi yellowstone al 4.9, ma s nim niekto skusenost? ako citam, vraj su vsetky biky s 29 palc. kolesami, toho sa dost bojim
07.05.2014 - 20:16:19
00
29" sa neboj, budeš nadmieru spokojný :P
07.05.2014 - 21:22:00
02
Waw,gratulujem k SLku :) tiez som povodne uvazoval nad nou ale napokon som zhodnotil, ze "obycajna" devina je najvyvazenejsi model pre mna v zmysle cena/vykon a v sume SL som si povedal,ze budem mat bike a vsetky doplnky. No verim,ze ten pocit sedlat full xtr musi byt parada :) ale nechcel by som zivit ten servis ;) urcite sa pochval s foto potom,nech mozme slintat :)

Dakujem :-) a nestras hned so servisom.. :-P povodne som uvazoval nad HT v podobnej cene a to to vonkoncom nebolo na xtr... tu je ten pomer cena a to co za to dostanes az neuveritelny. a jasne, ze pofotim, len to :o: trosku potrva. este 9 tyzdnov... :o:
07.05.2014 - 21:58:01
01
Moja reč. Síce som nesedel na všetkých, ale počítam, že nebude nijaký dramatický pocitový rozdiel medzi ktorýmkoľvek nervákom. Mne tá geometria rámu sadla perfektne, formát kolies 27,5 ma oslovil (včera som po dvoch mesiacoch sedel na kamarátovej vymakanej karbónovej 26 a už mi tam niečo nesedelo, fakt to cítiť, ale toto je veľmi individuálne, on je tak o 10 cm menší odo mňa), výbava je od veľmi slušnej po špičkovú, myslím si tiež, že ťažko je sa s týmito bajkmi pomýliť. Jedine že by človek neodhadol správny rozmer kostry alebo mal nejaký totálne iný štýl jazdy, než na aký sú určené, to si ale musí vyriešiť každý sám.


Urcite mas pravdu, ja teraz ked sadnem na stare 26kove HTcko,pride mi ako detsky bike. 27,5 je naozaj zlata stredna cesta. A ta geometria a celkove strihnutie biku tiez. Nerv je spica bike, nie je mu co vytknut. Akurat si idem v piatok kupit novu prilbu, uzsa tesim a k tomu mnamkove trail oblecko. Budem ako zo skatulky, vsak taky bol aj moj nerv napokon... :)
07.05.2014 - 22:51:22
00
Dakujem :-) a nestras hned so servisom.. :-P povodne som uvazoval nad HT v podobnej cene a to to vonkoncom nebolo na xtr... tu je ten pomer cena a to co za to dostanes az neuveritelny. a jasne, ze pofotim, len to :o: trosku potrva. este 9 tyzdnov... :o:


Nie nie,neboj, urcite ti bude dlho sluzit ako ma :) dlho som premyslal nad tou SLkou prave preto co pises,strasne je to "lacne" na to,ze je to full xtr :) som hrdy na kanonka a ty budes tiez. Je to krasny bike a ta cierno biela co mam ja je uzasna. Vzdy sa mi pacil tento kontrast ale nie je to len farbou, ten bike je...ach. verim, ze mat ale to xtr uz pre ten pocit ako stat na vrchole everestu stoji za to. Ved predsa xtr je sen kazdeho bikera :) aku farbu si si vybral? Asi som to prehliadol.
07.05.2014 - 23:07:40
00
paci sa mi yellowstone al 4.9, ma s nim niekto skusenost? ako citam, vraj su vsetky biky s 29 palc. kolesami, toho sa dost bojim


Ak si budem buduci rok kupovat nove HT, bude to urcite 29na a karbon, pre HT ma podla mna 29 fakt vyznam, rovnako aj karbon. Ak nie si moc nizky,nebal by som sa 29 vobec. Ak si sedel na krosovom biku, tam mas skoro 29ky kolesa. Ja som pred 2 rokmi bol chvilu bez biku. Mal som pozicany krosovy a na tom som brazdil kopce ako na mtb :) Hned som si vsimol,ze cim to,ze to tak dobre ide. Mimo uzke plastiky samozrejme. Dobre to slo po lese cez nerovnosti, proste fajn to valilo. Bol som zvyknuty na 26ky. Az neskor som zistil, ze to je priemerom kolies. 29 na HTckovy teren je spica. Aj preto som rad, ze nerv mi pride pocitom dost, fakt dost podobny k 29ke no je uzasne tocivy ako 26ka. V tom je na fulla 27,5ka silnou zbranou. Uz viem z praxe,ze 27,5 nie je len komercny tah vyrobcov, fakt pre fulla nie je nic lepsie abpre teba s HT by bolo skoda krotit jeho apetit mensim ako 29kovym rozmerom kolies :)
No, som sa zas rozkecal ;)
07.05.2014 - 23:18:20
00
paci sa mi yellowstone al 4.9, ma s nim niekto skusenost? ako citam, vraj su vsetky biky s 29 palc. kolesami, toho sa dost bojim


nejaku 29" si ale urcite vyskusaj skor ako nieco objednas z eshopu - ja som tiez uz mal vybraty bike podla obrazkov a specifikacii, a ked som si na podobny sadol, hned mi bolo jasne ze 29" urcite nechcem. Povozil som sa na viacerych modeloch, ale ta velkost ma vobec neoslovila. S mojou vyskou cca 178 to jednoducho nebolo vobec pre mna - zobral som 27,5 s 18" ramom a je to uplne idealne.
07.05.2014 - 23:47:57
01
Mna 29 dostala hned.. Jazdil som 26 so Suntour pruzinovou vidlicou, takze skok do 29 so vzduchovou RS je nebe a dudy.. Pre mna 26 prestali existovat.. :)
08.05.2014 - 09:27:35
03
paci sa mi yellowstone al 4.9, ma s nim niekto skusenost? ako citam, vraj su vsetky biky s 29 palc. kolesami, toho sa dost bojim


...ja osobne môžem tiež 29" len odporučiť (moja výška 180 cm), jazdil som HT 26" a teraz race XC full 29" -bez obáv, síce zo začiatku má človek pocit že sedí v kamione ale po pár kilometroch rôznym terénom silný návyk a 26" by som ja osobne už späť neriešil.

Typ biku a trasy aké jazdím pre porovnanie s tým čo jazdíš, alebo chceš jazdiť ty, si môžeš pozrieť v mojom profile (odkaz na sportstracker).
08.05.2014 - 10:07:49
01
Ved predsa xtr je sen kazdeho bikera :)


Dovolím si namietať, aj keď toto vlákno nemá byť o súbojoch, aké vybavenie je lepšie, ale neodolal som. Ja nesnívam o full xtr. Môj sen je vybrať si ideálny pomer cena/výkon. Takže áno - niečo xtr, ale niečo xt, niečo dokonca slx. Našiel som kdesi kedysi (ale už nemám link) rozhovor s nejakým amíkom, bajkovým mechanikom a ten tam podrobne vysvetľoval, prečo sa oplatí dať svoje bucks za xtr páčky, ale už nie za prehadzovačku, xtr prešmykovač, ale nie predné páčky, tam stačí slx atď atď. Bohužiaľ u Canyonov nemôžme výbavu vyberať, ale časom chtiac nechtiac komponenty musí človek meniť - ja som vďaka tomu, že jazdím dosť drsne, už vymenil prehadzovačku - nešiel som podľa horeuvedeného do xtr, zostal som u xt, ale upgradoval na Shadow +, čo môžem vrele doporučiť (kto neviete, čo je plus, searchujte v tomto vlákne). Včera som dal zas po hube veľkej píle - fičal som dole takým kamenistým trailom a nejaké riadne vajce som odstrelil a rachlo mi niekam do stredu - išiel som hneď k servisákovi a ten našiel ohnutý zub - narovnal ho a ide to, ale počítam, že ešte jedna taká rana a budem meniť - a bude otázka - dať či nedať xtr? Na jednej strane by som ho chcel, na druhej keď jazdím tak, že sa s bicyklom nemaznám, tak potom by to šlo dosť do peňazí.
Ešte jeden príklad z iného súdka. Na mojej sedmičke je tlmič radu performance s boost valve - opravte ma, ak sa mýlim - ale 9 SL-ka má tlmič s úplne rovnakými črevami, len Kashima finish na pieste, čo sa potom volá Factory line a stojí to dvakrát toľko - pardón, ale hádam nikto nebude trvdiť, že to niekto cíti pri jazde, alebo to nejak zásadne predĺži životnosť. Aby bolo jasné, nechcem sa nikoho dotknúť jasné, že by som bol vysmiaty, keby mi v garáži svietila SL-ka, ale toto píšem hlavne preto, aby sa nad tým zamysleli ľudia, čo zvažujú, ktorý Nervák objednať.
A špekuľovanie o farbách - to nechajme dámam. My hlavne jazdime a derme tie kone, čo sa do nich zmestí :-) Peace.
:-)

Edit: keď už tu takto mudrujem, ešte raz zhrniem svoje doterajšie poznatky, týkajúce sa objednávok a plány do budúcnosti:
Ak objednávate AL 6 alebo 7 - doobjednať pätky! (Geardrop No. 29 a 27, respectively) , uvážte tiež nákup Ergon gripov z ich shopu - vážne stoja za to a pôvodné sa strašne rýchlo ničia - do budúcnosti uvažujte o výmene prehadzovačky z XT Shadow na XT Shadox plus - a to optimálne s kratšími ramienkami, tie pôvodné sú svinsky dlhé a radi lapajú po zemi konáre a podobne. Za úvahu stojí výmena kazety na XT-čkovú zliatinovú, pretože tá pôvodná oceľová hryzie do orecha. Môj hlavný plánovaný upgrade v skorej budúcnosti - Reverb Stealth. Vo vzdialenejšej budúcnosti - xtr zadné páčky, xtr prešmykovač. Ešte vo vzdialenejšej - brzdy - tie Elixir 3 brzdia dobre, ale už mi to ich kvíkanie začína liezť na n(N)ervy. Väčšinu z vyššie uvedeného máte od osmičky hore z výroby, takže vás sa týkajú len tie pätky.


Naposledy upravil Duroslav dňa 08.05.2014 - 12:45:55, celkovo upravené 1 krát.

08.05.2014 - 11:34:51
03
Dovolím si namietať, aj keď toto vlákno nemá byť o súbojoch, aké vybavenie je lepšie, ale neodolal som. Ja nesnívam o full xtr. Môj sen je vybrať si ideálny pomer cena/výkon. Takže áno - niečo xtr, ale niečo xt, niečo dokonca slx. Našiel som kdesi kedysi (ale už nemám link) rozhovor s nejakým amíkom, bajkový mechanikom a ten tam podrobne vysvetľoval, prečo sa oplatí dať svoje bucks za xtr páčky, ale už nie za prehadzovačku, xtr prešmykovač, ale nie predné páčky, tam stačí slx atď atď. Bohužiaľ u Canyonov nemôžme výbavu vyberať, ale časom chtiac nechtiac komponenty musí človek meniť - ja som vďaka tomu, že jazdím dosť drsne, už vymenil prehadzovačku - nešiel som podľa horeuvedeného do xtr, zostal som u xt, ale upgradoval na Shadow +, čo môžem vrele doporučiť (kto neviete, čo je plus, searchujte v tomto vlákne). Včera som dal zas po hube veľkej píle - fičal som dole takým kamenistým trailom a nejaké riadne vajce som odstrelil a rachlo mi niekam do stredu - išiel som hneď k servisákovi a ten našiel ohnutý zub - narovnal ho a ide to, ale počítam, že ešte jedna také rana a budem meniť - a bude otázka - dať či nedať xtr? Na jednej strane by som ho chcel, na druhej keď jazdím tak, že sa s bicyklom nemaznám, tak potom by to šlo dosť do peňazí.
Ešte jeden príklad z iného súdka. Na mojej sedmičke je tlmič radu performance s boost valve - opravte ma, ak sa mýlim - ale 9 SL-ka má tlmič s úplne rovnakými črevami, len Kashima finish na pieste, čo sa potom volá Factory line a stojí to dvakrát toľko - pardón, ale hádam nikto nebude trvdiť, že to niekto cíti pri jazde, alebo to nejak zásadne predĺži životnosť. Aby bolo jasné, nechcem sa nikoho dotknúť jasné, že by som bol vysmiaty, keby mi v garáži svietila SL-ka, ale toto píšem hlavne preto, aby sa nad tým zamysleli ľudia, čo zvažujú, ktorý Nervák objednať.
A špekuľovanie o farbách - to nechajme dámam. My hlavne jazdime a derme tie kone, čo sa do nich zmestí :-) Peace.
:-)


Ale samozrejme, mas uplnu pravdu, preto som uz vyssie pisal, ze pre mna pomer cena/vykon vyhral u obyc. 9ny a pisal som, ze by som to xtr nechcel servisovat. Tym si len potvrdil moje slova :) ale to nie je len o vulkanskej pragmatickosti. Biky su vasen nas vsetkych a tam ma svoje.miesto miesto aj subjektivna emocia :) preto farba nie len pre damy ale je fajn byt aj estetom a kazda rana od.kamena ma boli rovnako ako moj bike :) xtr je ako everest. Je to vrcholne neprakticke, nezodpovedne atd atd tam ist, no predsa tak mnohi ucinia aj za cenu obetovania zivota :) xtr neprinesie v praxi nic viac ako xt, mozno niekde aj trosku menej, no predsa, je to ten nas pomyselny everest :) co viem,nejazdil som to, kashima by mala byt aj citit,no to mam len z citania testov. Preto som nesiel do SLka aj ked ,ok mohol som ak by priatelka ustupila, ale kedze kazdy z nas je tak trosku vulkanec :)) vyhralo naadherne xt a nelutujem ani v najmensom :)
Duro, davas tomu nackovy riadne do tela co ta citam...:)
08.05.2014 - 11:53:03
00
Duro, davas tomu nackovy riadne do tela co ta citam...:)


Inak ja som tiež ten typ, čo keď si niečo kúpi, tak si to niekde vystaví a kochá sa a kochá... (Zase jste se kochal, doktore?... :-) ) a prvé škrabance ho bolia ako na vlastnom tele. Pri Wehrmachtovi ma to akosi rýchlo prešlo, teda niežeby sa mi už nepáčil, myslím tým to, že keďže prvá rana prišla rýchlo, tak bolo rýchlejšie liečenie a už sa s ním nekašlem. Samozrejme - myslím tým, že pri jazdení ho nešetrím, však je to na to - iná vec je údržba a upgrady, tam ho budem hýčkať, koľko peňaženka a žena dovolia.
08.05.2014 - 12:00:14
00
keyboard_arrow_up