Hack3r napísal:
nevahaj a ber ten karbon, ma aj zadny trojuholnik karbon ci hlinik?

to neviem, opytam sa popripade ak by niekto vedel tak napiste.dik.
12.02.2022 - 20:11:29
00
ivast napísal:
Koľko tých Praskalov si zlomil? Čo jazdis? [ sry nemám pre teba odpoveď, ale kladiem otázku, lebo doteraz som bol presvedčený že problém s Praskalmi bol obmedzený na konkrétne vyhotovenie rámu ...]

troch praskalov r.v. 2017 hlinikovych. Nikdy som nebol v bikeparku,iba trejly a to nie vzdy a hlavne ziadne extremne skoky. česka nepodpora uz so mnou aj prestala komunikovat, stale sa len vyhovaraju, obratil som sa na nemcoch a oni ponukli to co som pisal vyssie.
12.02.2022 - 20:14:43
00
Tak tam nie je nad čím váhať :) Karbón máš aj vyššiu hodnotu, je ľahší a dá sa opraviť. :)
12.02.2022 - 20:29:00
00
Otazne je ,aku ma clovek po tolkych peripetiach vobec chut jazdit na hocicom od nich.Ono to nie je len o tom ,ze ved vymenili,v podstate si vsak stale bez biku. Je tam moznost financnej kompenzacie?
12.02.2022 - 20:35:16
00
imro1 napísal:
Tak tam nie je nad čím váhať :) Karbón máš aj vyššiu hodnotu, je ľahší a dá sa opraviť. :)

len ide o to ze musim kupit novy tlmic a zadne koleso lebo zo stareho nepasuje povedal canyon. dalsie vydavky...keby som vedel ze take problemy budu nikdy by som si nekupil canyon
12.02.2022 - 20:39:49
01
kajto napísal:
Otazne je ,aku ma clovek po tolkych peripetiach vobec chut jazdit na hocicom od nich.Ono to nie je len o tom ,ze ved vymenili,v podstate si vsak stale bez biku. Je tam moznost financnej kompenzacie?

Urcite nikdy si uz nekupim canyon aj ked ze vraj nove ramy nepraskaju ale ta podpora ceska je otrasna. Rok cakam na novy ram(vybavenie reklamacii) a oni stale mi hovoria ze nevedia ako sa budu riesit stare ramy a ze nemaju ziadne ramy, hlavne ze nove predavaju. A napisal som nemcom a hned vedeli nieco ponuknut dokonca carbon. Hej ponukli mi bud tento jediny ram na fotke alebo odkupia moj bike za 400e.
12.02.2022 - 20:45:10
00
Ten tlmič a zadné koleso to je to najmenej čo by ma trápilo, keby mi za starý hliník ponúkli krásny voňavý karbón. Okrem toho to koleso možno bude len stačiť prepliesť na iný náboj. ?
12.02.2022 - 20:50:00
04
Ja si tiež myslím že to je príležitosť mať vlastne nový bajk vyššej kategórie s min. nákladmi ... a keď predas starý tlmak a náboj tak to nebude bolieť ...
12.02.2022 - 21:33:48
00
branomelis napísal:
Ten tlmič a zadné koleso to je to najmenej čo by ma trápilo, keby mi za starý hliník ponúkli krásny voňavý karbón. Okrem toho to koleso možno bude len stačiť prepliesť na iný náboj. ?


Je otazne ci je cely ram z carbonu...lebo robili sa v troch prevedeniach celohlinik,predny trojuholnik carbon+ zad troj. hlinik, a celokarbon. Ked je to ta stredna varianta bojim sa prasknutia znova na obvyklom mieste :D a garancia onedlho konci :D
12.02.2022 - 22:02:01
00
Veď ti hádam poslali odpoveď , že ich vzniknutá situácia veľmi mrzí a posielajú ti ako odškodné nasledovný rám v takej a takej konfigurácii materiálu a farieb, veľkosti.... Či ti len poslali ten fialový obrázok z textom: Bratm, toto ber do 24 hodín, lebo inak to pošleme niekomu inému....?? Okrem toho máš tvoj bike z 2017 a posielajú ti novší rám predsa?? By musela byť moc drbnutá firma aby nechala praskať takmer 5 rokov rám na tom istom mieste, nie ?
12.02.2022 - 22:35:14
00
branomelis napísal:
Veď ti hádam poslali odpoveď , že ich vzniknutá situácia veľmi mrzí a posielajú ti ako odškodné nasledovný rám v takej a takej konfigurácii materiálu a farieb, veľkosti.... Či ti len poslali ten fialový obrázok z textom: Bratm, toto ber do 24 hodín, lebo inak to pošleme niekomu inému....?? Okrem toho máš tvoj bike z 2017 a posielajú ti novší rám predsa?? By musela byť moc drbnutá firma aby nechala praskať takmer 5 rokov rám na tom istom mieste, nie ?


Ako hovoris poslali iba obrazok a ze je to carbon bez udania velkosti. Napisal som im znova ale odpisuju tak dvaraz do tyzdna. To nepisali ze to daju inemu. 2017 je ina geometria a fakt mi poslali tri ramy 2017 ktore mi praskli na obvyklom mieste :)
12.02.2022 - 23:12:48
00
soram333 napísal:
Je otazne ci je cely ram z carbonu...lebo robili sa v troch prevedeniach celohlinik,predny trojuholnik carbon+ zad troj. hlinik, a celokarbon. Ked je to ta stredna varianta bojim sa prasknutia znova na obvyklom mieste :D a garancia onedlho konci :D


garancia nekonci, na novy ram plati nova zaruka....odskusane to mam s rocky mountain, tam mi dokonca po 3 rokoch dali novy ram a povedali, ze mi nanho davaju znovu 5 rocnu zaruku...

podla obrazku to vyzera na spectral cf8 a ten ma hlinikovu zadnu stavbu..
14.02.2022 - 12:09:30
01
Je to tak aj s inymi vecami. Ak servis vymeni nieco za nove (co sa vacsinou teraz deje, veci sa neopravuju), tak zaruka je odo dna vybavenia reklamacie zase dva roky (pri elektronike). Treba si potom odlozit doklad zo servisu a od predajcu o vybaveni reklamacie.
14.02.2022 - 12:18:41
01
M071 ram mam, je to predok karbon, zadok hlinik. oproti predchadajucej generacii presiel ram komplet zmenou umiestnenim tlmica, kinematikou zadnej stavby, geometrie a aj kategorie - do "odolnejsej" kat. 4 (skoky do 1 metra..). jazdim ten ram od 2018 vratane skokov, skalnych trailov, sem tam aj pad a ramu nic nie je, ziadny naznak praskliny.
ako tu uz kazdy napisal, ked ti ponukli generacny a materialovy upgrade, nie je nad cim rozmyslat.
14.02.2022 - 14:47:22
01
Jullo napísal:
M071 ram mam, je to predok karbon, zadok hlinik. oproti predchadajucej generacii presiel ram komplet zmenou umiestnenim tlmica, kinematikou zadnej stavby, geometrie a aj kategorie - do "odolnejsej" kat. 4 (skoky do 1 metra..). jazdim ten ram od 2018 vratane skokov, skalnych trailov, sem tam aj pad a ramu nic nie je, ziadny naznak praskliny.
ako tu uz kazdy napisal, ked ti ponukli generacny a materialovy upgrade, nie je nad cim rozmyslat.

aky tlmic mas v tom rame?
16.02.2022 - 20:59:45
00
keyboard_arrow_up