o dalsi dovod viac nekupovat Trek :)
26.07.2018 - 00:05:46
00
cipo11 napísal:
To fakt po týchto postoch ešte niekto kúpi Canyon? Naozaj tých pár sto euro stojí za tie cárachy a problémy? Nehejtujem, len sa pragmaticky pýtam. Je na zamyslenie ako by vyšla poruchovosť v percentách.

Si myslíš, že len Canyon má problémy? Chalan, čo ho poznám, 2x sa mu pokazil Cannondale Scalpel (praskla zadná stavba pri spodnom čape) tiež sa chtiac nechtiac vozil 2 mesiace na cesťáku. Dopadlo to vrátením peňazí a kúpil si úplne inú značku, lebo mu kamenná predajňa nevedela zohnať nič iné. Ďalší pán na holenie, nový Scott Spark a za veľmi krátky čas vakeľ zadná stavba, reklamácia zamietnutá, vraj bežné opotrebenie. Musel si kúpiť za extra peniaze sadu na opravu/výmenu aj bol problém, kde spravia dobre servis - musel skúšať viac miest, lebo na pôvodnom spravili zle a pukalo. Iný kamoš utekal s novým lowcost BMC bajkom do servisu, však má pokazené brzdy, nech mu opravia! Prešiel na tom dokopy málo km. Mal ohnutý brzdový kotúč :D Ale aspoň mal dlhodobú výhovorku, prečo nemôže na spoločný výjazd, keď som ho volal. Tento rok na Beskidy MTB Trophy kolegovi praskol nový KTM....mám pokračovať? Keby to bol Canyon, iný hate by sa spustil. Čo sa týka len pár stovák - Trek vo výbave Canyon môže byť drahší aj o tisíce. No a pri mojom nájazde by aj Trek ukázal muchy. Cyklisti, čo prejdú pomalšie, opatrne 1000km za sezónu, takým vydrží aj Decathlon bike dlho bez problémov... (s heslom kto nič nerobí, ten nič nepokazí)
26.07.2018 - 07:26:39
022
Čaute, rozmyslam nad kupou noveho bikeu doteraz jazdím HT ale chcem skusit fulla a pozeral som po Canyon Neuron AL 6.0 .
Viem ze full do 1500€ nie je uplne to najlepsie ale na zaciatok a odskusanie myslim ze v pohode.

Dik za odpoved.
29.07.2018 - 16:24:24
00
Nič tým nepokazíš, je to slušný bike, na dobrom ráme.
29.07.2018 - 16:42:25
03
uplne v pohode bike na začiatok a na ráme sa dá časom stavať...
29.07.2018 - 16:57:23
00
Priebeh reklamácie prasknutého ráfika Mavic Crossride pri jednom nipli.

17.7. Nahlásenie popisu závady cez web formulár
18.7. Potvrdenie prijatia nahlásenia závady, objednávajú kuriéra pre zvoz kolesa
19.7. Kuriér prevzal koleso 23.7. Koleso dorazilo do Canyonu CZ
24.7. Koleso posielajú do Kastaru
27.7. Canyon CZ obdržal koleso z Kastaru
27.7. Canyon CZ posiela koleso na SK
31.7. Prevzaté koleso. Zabalené v poloroztvorenej krabici, ale našťastie nič nechýbalo, zásielku som teda prijal.

Vyjadrenie reklamácie: vypletenie na nový ráfik: rozpletenie, zapletenie, centrovanie, odstránenie vôle v telese, vyčistenie, premazanie, poslanie opraveného kolesa.
31.07.2018 - 14:45:33
00
Palo TT napísal:

Co usetrili na predajniach, si zobral MS :lol: .. pocitace a sw, to je mor dnesnej doby.
31.07.2018 - 16:17:26
00
zdravím všetkých, moje skúsenosti s Canyon: prvý bike - spectral CF SL - objednali sme nový, prišiel jazdený, úspešne sme reklamovali... druhý bike exceed CF SL - všetko vpohode, jazdí bez poruchy doteraz, tretí bike - spectral AL - až na šúchanie prednej Guide R vpohode. štvrtý bike - spectral CF SL - prišiel s odtrhnutou hydraulickou hadičkou teleskopickej sedlovky - prebieha reklamácia, piaty bike - spectral CF SL - prišiel s uvoľneným stredovým zložením race face - prebieha reklamácia... Z piatich bicyklov prišli bez závady dva, to nie je veľmi dobrá bilancia.
03.09.2018 - 13:33:14
01
Na druhej strane, keď si človek nevie ani prasa vycentrovat, možno by nebolo zle kúpiť dalsi bike v kamennej predajni.
03.09.2018 - 13:55:08
014
Niektorym je tieto mail ordery naozaj nevhodne doporucovat.
Ja som si pred casom objednal skladaci bicykel z totalneho vypredaja za 90 gbp. Prisiel oskrety, kolesa a brzdy montoval cinan zaciatocnik,atd. Pre niekoho nepouzitelne. U mna za dve hodiny behal na sto percent - bez eura naviac.
03.09.2018 - 16:48:06
01
marenko napísal:
Na druhej strane, keď si človek nevie ani prasa vycentrovat, možno by nebolo zle kúpiť dalsi bike v kamennej predajni.


Ale tu nejde o to, ci si to vie alebo nevie vycentrovat. (sam mam 2015 Grand Canyon CF 5.9 (btw. cochvila na predaj, kedze uz ma nahradu :-) ).
Ja som s bikom tak isto nemal ziadne problemy az na nestastne brzdy formula, ktore akosi nikdy moc necheli brzdit tak ako som si predstavoval, vymena za XT toto vyriesila raz a navzdy.

Ide o to, ze ked kupujes nieco nove ( a je jedno, ci cez direct sales alebo v kamennej), ocakavas, tak ako to bolo u mna, ze nahodim predne koleso, riaditka, sedlovku a idem.
Nechces riesit hned od zaciatku problemy;
03.09.2018 - 21:08:58
02
mitocross napísal:
Niektorym je tieto mail ordery naozaj nevhodne doporucovat.
Ja som si pred casom objednal skladaci bicykel z totalneho vypredaja za 90 gbp. Prisiel oskrety, kolesa a brzdy montoval cinan zaciatocnik,atd. Pre niekoho nepouzitelne. U mna za dve hodiny behal na sto percent - bez eura naviac.

V prvom rade treba chybu hladat najma u mail orderov a nie u kupujucich. Stav vyrobku by mal byt jasne popisany. Ak je zlava preto, ze stav vyrobku nie je 100%ny, treba to jasne uviest aj s detailnym popisom chyby.
Nemam rad podvodnikov, co ako mega vypredaj skladovych zasob stareho modelu v skutocnosti predavaju poskodene vyrobky, ktore boli x krat vratene, mozno prave preto, ze uz pri prvom predaji mali vyrobnu chybu.
Ty si to dokazal dal do rozumneho stavu a pritom (ch)ujo predajca jb na to resp. predava nieco, o com nema ani paru.
03.09.2018 - 22:05:50
01
Moj komentar smeroval k najma k tym brzdam apod. Poskodenia su nieco ine a samozrejme to ma predajca vyznacit. U mail orderov je to dvojnasobne dolezite. V mojom pripade som vedel co kupujem.
04.09.2018 - 08:25:21
00
Nie je problém nastaviť si brzdy, ani vymeniť hydraulickú hadicu, problém je, že vo firme canyon vám pošlú bez hanby bicykel za 5000, ktorý má prázdne pneumatiky, rozštelované prehadzovačky, prasknutú hadicu alebo skrivený disk a pod. Normálne by bolo, že pred expedíciou ten bicykel niekto skontroluje, zjavne to nerobia, pretože inak by sa nemohlo stať, že na novom nejazdenom biku lieta pressfit pol centimetra.
04.09.2018 - 13:34:36
05
Nuz tak to sa od 2015 vela zmenilo :-(. Ja som s mojim Grand Canyonom CF5.9 problemy nemal. Ako dlho cakas na reklamaciu, vybavuju aspon to rychlo? (mne rukavice DE vybavilo zhruba do tyzdna), peniaze tiez uz dorazili.

Problem vsetkych direct sales je evidentne v tom, ze narastli velmi rychlo, i ked este by som to chapal u YT a podobne, Canyon by uz mal byt podla mna na inom leveli, hmm. :-(.
Chcel som tento rok kupovat full od YT (trvalo im skoro 3 tyzdne kym odpisali, medzitym som cital reviews a zle, nedobre. PROPAIN mi odpisal az po tom ako som im dal negativne hodnotenie na stranke. Nakoniec som sa na to vykaslal a skoncil u Cannondale.
04.09.2018 - 13:51:23
00
keyboard_arrow_up