Zdravim vsetkych.
Som absolutny amater a chcem si kupit novy bicykel.
Rozmyslal som nad crossovym, necham sa ale ukecat aj na horsky, ak sa fakt viac oplati.
Chcem ho vyuzivat najma na spevnenych asfaltkach, no nechcem mat problem ani pri jazdeni po lese. Hlavnou poziadavkou asi je, aby nieco vydrzal (mam 185 cm a nieco cez 95 kg), idealne vsak co najlahsi, odpruzenie staci vpredu.
O dalsich prednostiach, na ktore by som sa mal zamerat pravdu povediac ani neviem, necham sa poucit.
Cena - do 450 eur (ozaj maximalna - je mi jasne, ze sa k tomu nabalia aj dalsie naklady).
Viete mi poradit nejaku slusnu "masinu" za tie prachy?
vdaka
11.06.2009 - 22:43:20
00
Rovnaký problém som riešil v poslednom mesiaci aj ja len s tým rozdielom, že ja už cca 12 rokov jazdím na MTB hardtail, preto som sa trošku obával zmeny z MTB na Cross (prípadne na cestný ), preto som ostal pri MTB , aj keď ho budem používať výlučne na asfaltové cesty ( ináč tu v Tatrách pripomínajú aj asfaltové cesty poľné cesty pre traktory :? , preto aj keď jazdím len asfalt, rozhodol som sa pre pevný MTB.

A druhá vec : tiež pri výške cca 185 cm vážim 94-95 kg, preto sa mi aj v tomto smere zdá byť MTB výhodnejší , pohodlnejší a istejší ( neviem, nech sa skúsia vyjadriť aj iní, ktorí majú viac skúseností..................... )
13.06.2009 - 08:19:44
00
Suhlasim z winterom 78 :idea: A asi tak by som ti poradil aj ja :) :)
13.06.2009 - 12:19:33
00
keď budeš jazdiť viac po asfalte, tak si kup kros. pri opatrnej jazde zvladne aj teren.
13.06.2009 - 15:06:20
00
ked 95 kg tak radsej mtb, problemy s asfaltom nemusis mat ak si kupis dobre plaste. su aj semislickove na mtb (tie ti neradim xD), ale aj XC, to si si vyber sam... a na mtb za 450eur ti urcite nedaju DH plaste:D
ja mam kellys, som spokojny, ale ked ti mozem poradit tak aj scott vyraba dobre mtbcka okolo 400-450 eur. musis sa poobzerat po internete.
15.06.2009 - 11:13:29
00
keyboard_arrow_up