Ahojte bikeri,
Mám záujem o https://www.cube.eu/sk/2022/bikes/mountainbike/fullsuspension/stereo-120/cube-stereo-120-hpc-ex-29-greyncarbon/
Nakoľko nemám skúsenosti s bikami v tejto cenovej kategórii a ani s touto značkou, tak prichádzam po radu tu. Máte niekto skúsenosti so značkou cube? Viete mi poradiť či je niečo vhodnejšie v tejto kategórii pre jazdca s 95kg? Ďakujem za každý názor
25.11.2021 - 18:06:33
10
Zdravím. Tiež pokukujem po tomto bike. Spectral mi ukradli, pozerám po niečom novom. Za každý názor na tento bike, alebo Cube ako značku budem rád.
01.12.2021 - 18:16:24
00
Jazdil som pár rokov predchádzajúcu verziu sterea 120 HPC bez problémov. Skôr bude problém s dostupnosťou.
01.12.2021 - 19:05:01
00
Jazdim ten bike 2 roky. Je to univerzal do kazdeho terenu, v nicom neexceluje. Na pretekanie je tazky, na bikeparky zase malo zdvihu. Ale prejdem na nom vsetko okrem velkych skokov, na ktore si aj tak netrufam. Je idealny na celodenne vyjazdy alebo prirodne traily.

Ram je kvalitny, nemam co vytknut. Zazil uz viacero padov, vzdy to prezil. Povedal by som, ze efektivita zadnej stavby nieje najlepsia - trochu pohupuje pri slapani aj v strednej polohe tlmica, no zase vyborne filtruje nerovnosti. Nemam pocit vyklepania odzadu ani po dlhsich vyjazdoch. Co sa tyka osadenia komponentov, tak v tomto variante je super za tu cenu.

Co mozem vytknut je pouzitie dvoch capov na uchytenie tlmica s hlavickou na 3mm imbus. Na jednom som strhol sesthran pri prvom odkrucani. Moment utiahnutia je predpisany az na 12Nm, no to je nerealne bez deformacie pri takom malom imbuse.

Celkovo som spokojny a isiel by som do toho aj teraz. Mne tato kategoria bikov velmi sedi. Nahradne diely pre ram sa daju zohnat u predajcu alebo ich ma aj bike-discount.de.
01.12.2021 - 19:40:03
00
Díky za odpovede. S dostupnosťou by nemal byť až taký problém. Minimálne z Nemecka nie.
01.12.2021 - 21:02:47
00
keyboard_arrow_up