Jezus napísal:
Nauc sa pocitat.


Môžeš to prosím ťa rozvninúť, ak som niekde urobil chybu, tak aby mu to pomohlo pri rozhodovaní. Nikto nie je neomylný, hádať sa nechcem a rád sa dozviem, naučím niečo nové tiež.
13.04.2020 - 10:05:21
00
Zadaj do kalkulacky tie prevody co si uvadzal. Vobec nevychadzaju take cisla ako si napisal.
13.04.2020 - 10:07:44
00
Jezus napísal:
Zadaj do kalkulacky tie prevody co si uvadzal. Vobec nevychadzaju take cisla ako si napisal.


Môžeš prosím ťa dať link, kde to máš prerátané, kľudne sem alebo do správy, neviem teraz som rátal a podľa stránky na bike24, kde uvádzajú, 36/22 T kazeta deore 2x10 rozsah 11/36 a plášte 29x2.3 my vyšlo tých 0.68 teda neviem kde robím chybu, alebo čo mám zle zadané, vďaka.
13.04.2020 - 10:18:21
00
Mám námietku voči tomu, že sa často na margo jednoprevodnika spomína slovi "báť sa". Nemyslím si, že to je o strach, že "bojím" sa toho. Ja to vnímam čisto z hľadiska užívateľského komfortu jednotlivca. Ak mi dáš pod kopcom tri biky, na najlahsom prevode, jeden 3x9, druhý 2x10 a treti 1x12 tak ti ho vyslapem lebo viem že áno. Ak teda beriem že budú tie prevody také ako mám teraz a približne rovnaké. Toho sa nebojim. Ale z užívateľského hľadiska v rámci plynulej jazdy a držania nejakého tempa mi 1x12 nevyhovuje. Častejšie tlačím ale nie preto lebo je ťažký prevod ale preto, lebo si jednoduch nestíham nacvakat vhodný prevod lebo podla mňa (osobný názor na zaklade skúseností) to trvá dlhšie ako vpredu zhodiť o jedno avzadu už doladiť. Ale uznávam, je to o zvyku a j frajer ma sekíruje za tento názor :) :) ale mne to proste nedá a fakt mi je z užívateľského hladiska na prednom viacprevodníku lepšie.
13.04.2020 - 10:30:21
02
fixska napísal:
Mám námietku voči tomu, že sa často na margo jednoprevodnika spomína slovi "báť sa". Nemyslím si, že to je o strach, že "bojím" sa toho. Ja to vnímam čisto z hľadiska užívateľského komfortu jednotlivca. Ak mi dáš pod kopcom tri biky, na najlahsom prevode, jeden 3x9, druhý 2x10 a treti 1x12 tak ti ho vyslapem lebo viem že áno. Ak teda beriem že budú tie prevody také ako mám teraz a približne rovnaké. Toho sa nebojim. Ale z užívateľského hľadiska v rámci plynulej jazdy a držania nejakého tempa mi 1x12 nevyhovuje. Častejšie tlačím ale nie preto lebo je ťažký prevod ale preto, lebo si jednoduch nestíham nacvakat vhodný prevod lebo podla mňa (osobný názor na zaklade skúseností) to trvá dlhšie ako vpredu zhodiť o jedno avzadu už doladiť. Ale uznávam, je to o zvyku a j frajer ma sekíruje za tento názor :) :) ale mne to proste nedá a fakt mi je z užívateľského hladiska na prednom viacprevodníku lepšie.


Pekne zhrnuté, potom by asi bolo pre neho vhodné ísť do toho 2 prevodníku. Ťažko sa radí, rozhoduje, ja osobne som to dlho odmietal, teraz sa nad tým smejem, výhody majú oba systémy, veď mám to tak doma 2x11 a 1x12 a nemám problém v zime jazdiť na tom a v lete na tom :) a to radenie mi robilo, občas robí problém, no to už je chyba, zlého odhadu a reakcie na zmenu terénu. No lepším sa ;)
13.04.2020 - 10:36:35
00
No dobre, a odhliadnuc od toho všetkého. Sú tie pohony na týchto dvoch na rovnakej úrovni?
https://www.bike24.com/p2351747.html?menu=1000,173,87

https://www.bike24.com/p2351739.html?q=Chisel
13.04.2020 - 10:43:15
00
Matematika prevodov je na papieri/displeji jedna vec ale čo ti vyhovuje zistíš jazdením. To už je potom len lego, si prestavias a vymenís, kúpiš/predáš na bazosi :) u nás teraz prebehne veľká rošáda kvôli plášťom :) :) vysvetlím, nechce sa mi jazdiť na kilových 2.4 Minionoch, ale na mokro a na traily su super. Meniť bezdusaky každý týždeň tiež nic moc ale namiesto druhých kolies kúpim frajerovi na HT 1x12 salter, radenie a kazetu a jeho kolesá si tým pádom už môžem požičiavať aj s jeho velkymi plastami :) :) ja zrecyklujem jeho Shimano na moje HT a je to win win na oboch stranách - on povýši z 1x11 a ja prídem k jednoduchej vymene kolies .... Pointa? S tým prevodovým ustrojenstvom sa dá hrať donekonečna a netreba sa "báť" že keď si kúpiš bike v dobrej cene musíš sa s tou výbavou zmieriť. Kúp si ktorý "cítiš" že by si chcel a keď tak potom to pomenis. Ak máš na tento koníček financie a chuť, môžeš tunovat k svojej spokojnosti.
13.04.2020 - 10:46:59
01
fixska napísal:
Matematika prevodov je na papieri/displeji jedna vec ale čo ti vyhovuje zistíš jazdením. To už je potom len lego, si prestavias a vymenís, kúpiš/predáš na bazosi :) u nás teraz prebehne veľká rošáda kvôli plášťom :) :) vysvetlím, nechce sa mi jazdiť na kilových 2.4 Minionoch, ale na mokro a na traily su super. Meniť bezdusaky každý týždeň tiež nic moc ale namiesto druhých kolies kúpim frajerovi na HT 1x12 salter, radenie a kazetu a jeho kolesá si tým pádom už môžem požičiavať aj s jeho velkymi plastami :) :) ja zrecyklujem jeho Shimano na moje HT a je to win win na oboch stranách - on povýši z 1x11 a ja prídem k jednoduchej vymene kolies .... Pointa? S tým prevodovým ustrojenstvom sa dá hrať donekonečna a netreba sa "báť" že keď si kúpiš bike v dobrej cene musíš sa s tou výbavou zmieriť. Kúp si ktorý "cítiš" že by si chcel a keď tak potom to pomenis. Ak máš na tento koníček financie a chuť, môžeš tunovat k svojej spokojnosti.


Fifska, pozeral som teraz oba linky, čo by si mu radila, zobrať 1 prevodník a ak sa dobre pozerám, je tam možnosť, prerobiť to na 2 prevodník a výbava SLX je lepšia ako Deore? Môžeš to prosím ťa pozrieť a opraviť ma prípadne? Model rámu je totožný, skúsenosti s prerábaním nemám.
13.04.2020 - 11:11:10
00
Teraz pozerám na ten s dvoj prevodníkom a ten rozsah nieje žiadna výhra oproti tomu jednoprevodniku tak kľudne zober ten jednoprevodnik ak nebudeš mať tie presuny a si blízko hôr
13.04.2020 - 12:12:28
00
Ak ti ide o najľahší tak na jedno je to 30/46 a na dvoj 22/36 ak dobre kukám a teda vysledky sú 0,65 a 0,61 čiže dvojprevodnik ma najľahší prevod o kúsok ľahší. Môžem to porovnať s tým čo mám (32/46 a 30/52) ale nevyberám si pre seba. Raz som sa trápila aj na 34/36 a veru sranda bola, ale to bolia 27,5ka :) :) Nexhcem to rozhodnúť lebo neviem ako a kde sa na nom bude jazdiť. Ale slx vs xt a deore asi nie je momentálne otázka, skôr ide o rozhodnutie či dvojprevodnik alebo nie. Masy sa prikláňajú k jednoprevodniku. Každopádne, mnoho ľudí sa dvojprevodnikov zbavuje takže sa da kúpiť relativne lacno, čiže prerabka z jedno, keby nevyhovoval je asi lacnejšia. Ok idem sa vrátiť k pečeniu a vareniu :)
13.04.2020 - 13:41:30
00
Večná debata jedno vs. dvoj :D Co som pocital všetky možné fora radsej zobrat dvoj prevodnik SLX ako jednoprevodnik Sram NX a nizsie. Ved to je ževraj hrôza s rym radenim. Dvojprevodnik je univerzalnejsi, viac odstupnovania :) Pre reakreacnych a beznych jazdcov ideál
13.04.2020 - 14:03:09
00
Na jednoprevodniku radis vo vysledku takmer to isté ako na viacprevodniku ale rozdiel je len v systéme zaradenia rychlosti, teda buď to tam hodíš rovno alebo navolis kombinaciu. Na 3x9 radia viac ako 12-13 rýchlosti len ludia, co nerozumejú principu fungovania kombinácie :) a takých je veľmi veľa. Preto si myslím, že prave naopak, jednoprevodnik je pre rekreantov, teda tým komu s to nechce riešiť a zároveň za predpokladu, že maju počet zubov vpredu aj vzadu zvolený úmerne svojim schopnostiam lepší :)
13.04.2020 - 14:09:58
01
Veď už si sama protirecis, hore si pisala ze je to z uzivatelskeho principu lepsie, tuto zase si napisala ze ludia radia vela rychlosti na viac prevodniku, ze jednoprevodnik bude lepsi 😀 🤔 Hovorim večná debata, nikto ti tu neporadi najlepsie, chod do obchodu vyskusaj si jednoprevodnik a dvojprevodnik, a kup si co ti bude vyhovovať :)
13.04.2020 - 14:16:30
00
Ano súhlasím lebo som tak nejak dúfala, že tým vyjadrím to, že sa nedá jednoznačne povedať čo je vseobecne lepšie a každé je viac alebo menej vhodné pre niekoho iného, ktorý si to vyberá na zaklade roznych faktorov a preferencii a skúsenosti a... preto sa to nedá poradiť univerzálne. Ja som aj za jedno ak za viac prevodníky. Ale nechcem jednoznačne tvrdiť, že chalan si má kúpiť zo alebo ono. Poznám ľudí, ktorým by sadli jednoprevodniky lebo radia a asi ako ja fotím na naozajstnom foťáku, že proste dačo potláčajú a veria že nieco z toho vyjde 😂😂😂 ale profici jazdia jednoznacne jednoprevodnik, ma to svoje vyjody a ja by som najradšej mala dvoj ale jazdím jedno... A hanba, dokoca Sram....
13.04.2020 - 14:27:57
00
Slovo rekreant som pouzila nevhodne :)
13.04.2020 - 14:32:07
00
keyboard_arrow_up