Jazdím závodne cestu, ale chcem začať od novej sezóny aj XC a maratóny, preto sa rozhodujem pre bike, len tu potrebujem poradiť od vás, keďže v MTB bikoch sa absolútne nevyznám. Takže chcem HT bike čisto na závodenie. Mám ponuku na v názve uvedené biky, len teraz neviem ktorý zvoliť a vôbec, či zvoliť jeden z nich. Cannondable ma odrádza iba kôli tomu, že má tú "špecifickú" vydlu, nejak jej nedôverujem a neviem či by bola vhodná pre mňa, vzhľadom k mojej hmotnosti 85kg. Čo sa ešte týka tej mojej hmotnosti je ešte jedna vec a to, či je pre mňa vhodný karbonový rám. Na ceste samozrejme mám karbonový, ale to je o niečom inom, ako v lese. Tak vás poprosím o radu pri výbere, cena nehrá rolu. Dik za každú radu.

Pridávam linky na tie dva biky:

http://www.mojekolo.cz/4069-ghost-htx-lector-team

http://www.cannondale.com/bikes/10/cusa/model-0FS2S.html


Naposledy upravil Strejdo dňa 06.12.2009 - 21:40:05, celkovo upravené 2 krát.

06.12.2009 - 13:11:59
00
pokial je moznost tak sadnut vyskusat previezt..
06.12.2009 - 13:26:48
00
Cannon určo vie čo robí ale tá tenučká zadná stavba a pri tvojej váhe ... scelo by to previesť sa ...
06.12.2009 - 13:30:46
00
Hmm, tak to určite jednym prevezením nezistím toho veľa. Práveže možnosť vysúšania nemám, kedže ich mám možnosť kúpiť cez net. Zase ten Ghost má riešenú zadnú stavbu tak, že nad kolesom sa spája a k hlavnému trojuholníku sa pripája jednou trubkou, čo tiež nieje boh vie aká výhra.
Ďalšia vec je tá, že som dosť agresívny jazdec, takže ten bike musí toho véééľa vydržať, hlavne rám.
06.12.2009 - 13:47:40
00
Ja by som si vybral asi Cannondale, Leftiny aj vzhľadom na tvoju váhu by som sa nebál, čo sa týka zadnej stavby - no je to proste chrtidlo. Za tú cenu ale nájdeš aj lepší bajk ako je ten Ghost, ale keď máš dobrú ponuku... Každý bajk v tejto cene je veľmi dobrý, ide o to či ti sadne alebo nie.
06.12.2009 - 13:50:45
00
Ja si myslím že keď na tomto žačneš dupať musí sa to krútiť jak ... a cinkať vzadu kotúč.
www.velonews.com
www.dabbledoo.com
V prípade že nie tak velikánska poklona konštruktérom !
06.12.2009 - 13:55:28
00
Uuufha, takýto detail som ani nevidel. To radšej nejdem ani do jedneho , ani do druhého. Dajte nejaky iný návrh.

Na tento čo poviete? http://sport.bazos.sk/inzerat/2631770/Lapierre-Pro-Race.php
06.12.2009 - 13:58:27
00
Strejdo co je to agresivne jazdenie, kolko mas odjazdene na MTB? Inak ten Lp je eli-ho tu z fora.
06.12.2009 - 15:34:12
00
Cannon určo vie čo robí ale tá tenučká zadná stavba a pri tvojej váhe ... scelo by to previesť sa ...

previesť sa určite nepomôže. Previezť sa možno áno. Měl si se líp učit... :lol:
85 kilový človek by nemal na bicykli vôbec jazdiť, to žiadny rám nemôže vydržať bez toho aby sa nerozpadol alebo aspoň nekrútil jak had.
Cdale je malinká začínajúca firmička, ktorá s karbónom nemá žiadne skúsenosti. Ale za veľa, veľa rokov sa možno vypracujú na takú úroveň, že dokážu vyrobiť závodné HTčko 8)
Treba kupovať lapijér alebo hájbike :angel:
06.12.2009 - 15:39:31
00
Viem viem, ze to je jeho bike, len sa pytam, ci by vydrzal podomnou.

Agresivne jazdenie? Tak v kratkosti. Co stratim do kopca, to dobehnem v zjazde. Proste su typy ludi, ktori sa v zjazdoch boja ist rychlo a riskantne, idu "ako sralovia", resp. maju vacsi pud sebazachovy. A ti druhi, medzi nich sa zaradujem aj ja a to uz snad nemusim vysvetlovat.
Dalej, obcas si aj zoskocim z nejakej vyvysenej plochy, alebo aj na XC, alebo maratonoch sa vyskytnu miesta, kde si z bikom vo vzduchu s obidvoma kolesami. Takze aby pri tom dopade ram podomnou aj vydrzal.

Kolko mam odjazdene na MTB? :D Absolutne nic, akurat pred piatimi rokmi som bol na slanskom maratone, tam som skoncil 12ty.
06.12.2009 - 15:53:09
00
85 kilový človek by nemal na bicykli vôbec jazdiť:angel:

????????? Čo tým chceš povedať??????? Ty si potom asi nejaké fifipierko, keď máš takéto názory. Takí by tiež nemali sadať na bike, lebo napríklad pri obehovaní 85 kilovým slonom by ťa mohlo odfúknuť a ešte by si si náhodou dal pusu so stromom.
No ale toto je téma o výbere vhodného biku na závodenie pre mňa, tak neodbočujme ;).
06.12.2009 - 16:01:45
00
Ja som si robil tak trochu prdel. Neviem či aj quasko, na ktorého som reagoval... ;)
06.12.2009 - 16:05:29
00
;) V pohodééé. No a ten eli-ho Lapiere?
06.12.2009 - 16:10:09
00
bob, strejdo nechápe tvoj čierny humor :D ja by som mu odporučil Meridu.Može mu to byť jedno ked porovnáva cdale a Ghostom. :rofl:
06.12.2009 - 16:13:16
00
Prdel som si nerobil ... Kanona som si ošahal a spravil názor v Brne ... á kedže je Strejdo majster galaxie v barzčom predpokladam že sa pod ním bude krútiť jak had.
Samozrejme C'dale je renomovaná firma a Flash špičkový xc rám s váhou okolo kila ,ale na konkrétne použitie pre konkrétneho borca by som ho nevybral.
Totók je môj subjektívny pohľad a možno som v o tom krútení úplne vedľa.
Btw: bez vyskúšania sa pravdu nedozvieme á ani majiteľ čo za ten bike už pustil 6-7tišíc sa tým chváliť nebude :)
06.12.2009 - 16:23:37
00
keyboard_arrow_up