U lacnych vidlic plati, ze strunova je na nejaku priemernu vahu a ak si mimo rozsah tak je ti skoro na prd. Kolko je optimalna vaha pre tu ktoru vudlu vies zistit jednoducho cez SAG. Ak mas na biku sag cca 20% tak je na tvoju vahu, OK. Vyhoda vzduchovej vidle je, ze sa da nastavit a je zvacsa uz o triedu kvalitnejsie spracovana. Ale pozor nehovorim o drahych EN, AM,DH strunovych vidlach to je nieco uplne ine.

Poradie priorit pri vybere biku je podla mna
1. GEOMETRIA RAMU aby bola na to co chces jazdit pre teba asi nejaka XC
2. Pruzenie aby bolo ako potrebujem
3. Aby som tam dostal plaste ake chcem jazdit, aby to malo rozmer kolies aky chem na ten ktory druh jazdenia
4. Brzdy aby boli primerane mojmu jazdeniu
5. celkova hmotnost

ostane ako sada, riaditka predstavec, sedlo.... je jedno na 99% si to aj tak budes prizposobovat, ked nie hned tak casom.
09.09.2020 - 15:16:42
00
Ako je to s objednanim bicykla na firmu?vraj sa neplati dph
09.09.2020 - 17:57:39
00
Opytaj sa svojej uctovnicky, je to zlozite zalezi od vela veci. Ale ano, da sa to lne ta to vo finale pri danovej kontrole moze vys ovela drahsie, ako keby si tu dph zaplatil.
09.09.2020 - 19:11:00
01
domo1 napísal:
Ahojte

Velmi sa mi paci tento bike
https://www.mtbiker.sk/clanky/123466/unboxing-mongoose-tyax-29-comp-vystupit-z-davu.html

Po preluskani fora ale zistujem, ze sa za tu cenu, asi neoplati ci? Napr. https://www.ctm.sk/bicykle/mtb/rambler-3-0-29/matna-petrolejova-zlta/ je za podobnu cenu a ma uz Shimano brzdy, vzduchovu vidlu, SRAM atd.

Spoznam medzi tymito bicyklami rozdiel ako hobby jazdec? Chodim tak 2x za mesiac, okolo 30km, cca tie 2-3 hod. Teren nie moc technicky, nieco ako chata pod Suchym, Polom, Turska dolina, Kurska dolina atd. Dakujem za rady.


ty kokso,že 2x za mesiac 30km...ja ak nemám čas idem 2x za deň PO 30km,ak mám čas idem 1x za deň 80-90km... ale to je jedno, no hej,veď tam máš že ak nechceš bajk ako kopa ľudí okolo kúp si ten,veď sa ti aj páči. hej,ten CTM má lepšie osadenie,to tak často býva že "obyčajný" s lepším osadením stojí cca toľko ako lepšia značka s horším osadením.
09.09.2020 - 21:00:27
00
domo1 napísal:
Ahojte

Velmi sa mi paci tento bike
https://www.mtbiker.sk/clanky/123466/unboxing-mongoose-tyax-29-comp-vystupit-z-davu.html

Po preluskani fora ale zistujem, ze sa za tu cenu, asi neoplati ci? Napr. https://www.ctm.sk/bicykle/mtb/rambler-3-0-29/matna-petrolejova-zlta/ je za podobnu cenu a ma uz Shimano brzdy, vzduchovu vidlu, SRAM atd.

Spoznam medzi tymito bicyklami rozdiel ako hobby jazdec? Chodim tak 2x za mesiac, okolo 30km, cca tie 2-3 hod. Teren nie moc technicky, nieco ako chata pod Suchym, Polom, Turska dolina, Kurska dolina atd. Dakujem za rady.



Na to CTM si sa pytal 3 mesiace dozadu. Uz si mohol bikovat. Teraz ti akurat hrozi ze nekupis nic, pretoze biky v tejto cenovke su vacsinou vypredane.
09.09.2020 - 21:10:41
00
Dakujem za rady.

xyz: Je super, ze tolko jazdis a ze ta to bavi. Ja som hobby jazdec, mam dve male deti a chodim do prace.
Bike mam ako doplnok k behu, preto jazdim tolko, kolko jadzim.

Dakujem za tvoj prispevok k veci. Rozumiem, co tym chces povedat. Mna ale skor zaujima, ci ten rozdiel v lepsom osadeni, ja ako hobby jazdec spoznam. Na rovinu, teraz jazdim na 26" mtb este z roku cca 2009, takze rozdiel to bude tak ci tak si myslim. Len ma zaujima, ci je rozdiel medzi vzduchovou vidlou a pruzinou az tak velky pre niekoho, kto jazdi len obcas a nie velmi technicke trasy.
11.09.2020 - 14:17:00
00
Áno je to kua veľký rozdiel. Základná pružina vs základný vzduch sú niekde úplne inde
11.09.2020 - 14:18:47
03
Ahoj.
Som hobby jazdec a potrebujem co najuniverzalnejsi bycikel. Chcem jazdit hory ale aby som sa velmi netrapil na ceste. Rozpočet do 700€. Viem ze by som chcel vela muziky za malo penazi ale skuste poradit. Ako som tak pozeral tak sa mi pacil Kellys Spider 50.
Za odpovede vopred Dakujem.
17.09.2020 - 16:16:27
00
Mozna so mnou nebudu ostatni suhlasit, ale ja by som radsej kupil stareho favorita po renovacii za 150E a MTB z bazaru za 550E. Lebo jazdit na jednom biku aj teren aj cestu sa neda. Teda da, ale je to tak velky kompromis, ze nebudes spokojny ani na ceste ani na traily. Ked uz nic tak len plaste budes musiet bud prezuvat, alebo jazdit nejake race xc plaste co ta v terene nepodrzia a na asfalte budu brzdit a este ich aj skoro zoderies. Mohol by si to riesit dvoma setmi kolies, ale to sa uz pri len trocha slusnych kolesach bavime o dalsej investicii v hodnoete toho jazdneho favorita a este stale tahame po ceste tazky bike. Prezuvanie plastov znamena ze nebudes jazdit bezdusaky, a to je tiez obrovsky kompromis zvlast u HT biku.
Ak ale pod hory myslis lesnu cestu kadial prejde aj "sluzobny" osobak, tak si kup gravel bike. To je kompromis co by ta mohol bavit. V terene ta vytrase, ale budes rychly a na ceste nebudes s dobrou kondickou vela stracat za ziletkami. Alebo si povedz ze budes MTBiker a cestu ber ako nutne zlo a vyhybaj sa jej kde sa da V tom pripade ten Spider nie je zla volba. Ale podla terenu by som mozno hladal nejku modernejsiu geo s potencialom na upgrade. Gibon ? KONA Big Honzo?
17.09.2020 - 21:54:21
00
Trochu zle som to napisal ale cestu som myslel skor dochadzanie po meste a nejaky presun. Nemozem ist vyssie s cenou ale videl som tu aj bike CTM rambler 2.0 neviem ci je lepsi alebo horsi od toho Spider. Jediný parameter co mi nieco hovori je pocet prevodov.???
17.09.2020 - 23:28:35
00
V tej cene bude vsetko rovnako ohodene.Ber ten rambler a jazdi.
18.09.2020 - 05:07:27
00
Ano, CTM za maly cenovy rozdiel ponukne vzduchovu vidlicu a lepsie radenie.
18.09.2020 - 07:26:18
00
jahotka nemusis pocuvat odbortnikov ako sa neda jazdit na jednom bicykli lebo tu podla odbornikov je jedinmy uni bikde gravel. Jaszne ze sa povozis na tom napr rambleri vsade. Pomaly 30 rokov som jazdil na 3 placke a najazdil som desiatky tisic km aj po sfalte a zijem a tak isto lesy zvaznice atd nie su problem. Jasze ze je rozdiel vozit sa a vozit sa a tiez v klvalite a mozno zivotnosti ale na bezne jazdenie postacuje bohate.
18.09.2020 - 09:41:48
01
domo1 neber v zlom to čo som písal o tých kilometroch,veď každý jazdí koľko môže ,ja som tiež len hobby jazdec no deti mám už väčšie a pracovná doba mi umožňuje častejšie výjazdy.
18.09.2020 - 09:54:19
00
Pozri si značku Vitus a ich 2021 rady, asi najlepšie značka na pomer cena/výkon ;)
18.09.2020 - 12:29:51
02
keyboard_arrow_up