Mam doma este staru Libertu packy na rame velmi zachovala.
01.02.2008 - 20:22:07
00
triki navrhni cenu :P vymením za treka 8500
01.02.2008 - 20:24:18
00
rasto: Sobi 20? Supeeeer! Mal som ho v detstve hádam najdlhšie zo všetkých svojich doterajších bicyklov, až kým mi ho neukradli. Jazdil som s ním ako na bmx a všetko vydržal! Dík za závan nostalgie. :lol:
A ten Marin neviem ktorí model. rok to je, 2008 je tu ale má inú farbu. A neviem či je rozumné na vidlu s priemerom vnútorných nôh 28mm a zdvihom 100mm + ešte dlhšie vonkajšie nohy kvôli väčším kolesám dávať kotúčovky. Nebude sa to moc krútiť?
01.02.2008 - 20:38:33
00
triki navrhni cenu :P vymením za treka 8500


Lenze budes este musiet doplatit.Ta Liberta je totizto poctivy handmade... :lol:
01.02.2008 - 20:48:31
00
sobi to bola len taká nostalgia ale eska skadacia je lepšie :-)
ok tak Marin Bear Walley Cr-Mo na to rekráčne jazdenie ako pišeš ti stačia aj V-čka ,alebo hlinik NAIL TRAIL alebo PALISADES TRAIL a na cene by si sa určite s Karolom Kličom dohodol.
triki ponukam Ti Treka na Tune komponentoch takže nebudem nič doplácať :P
01.02.2008 - 20:53:49
00
Zatiaľ len pozerám ponuky na nete, cykloobchody obehnem až na jar (som fajnovka, v zime nejazdim). Ešte je možnosť že budú zľavnené model 2007, ale veľkú nádej tomu nedávam nakoľko potrebujem veľkosť XL (21-22 palcov) a už na konci minulého leta nemali z tých bikov o ktoré som mal záujem. Na stránke Kaktusbiku majú výpredajový cenník ale pochybujem že v good size.
Najradšej by som však kupoval v Športservise v Podunajských z prozaického dôvdu - majú takú úžasnú vymoženosť a to výkup starých bicyklov za protihodnotu. Ten môj starý už je v podstate nepredajný a keby som kupoval tam zabijem dve muchy jednou ranou. Kvôli obmedzeným priestorovým možnostiam sa ho musím najprv zbaviť a až potom môže prísť na radu druhý. Viem ako to chodí s inzerátmi - ani za pár mesiacov sa nikto neozve. Ostalo by mi len čakať alebo ho rovno odtlačiť ku smetiakom nech si ho zoberú bedzdomovci. :lol: :lol:
01.02.2008 - 21:15:15
00
no bezdomovci sa potešia nie :-) neurobíš im radosť? :-)
poškaj máš 190 cm a chceš 21, 22 " bike? zase to neprahánať 19,5 ti bude stačiť pokial to nebude nejaký totál spoling kvoli vytiahnutej sedlovke neblbni.


Naposledy upravil rasto dňa 01.02.2008 - 21:22:20, celkovo upravené 1 krát.

01.02.2008 - 21:21:17
00
Kolko merias ked mas taky ram?,
01.02.2008 - 21:22:01
00
No mám dosť dlhé nohy a keď som minulný rok skúšal dáke cca 20 palcové rámy a vytiahol sedlovku do potrebnej výšky, tak som mal pocit že ležím na riadidlách (dokonca to boli lastovičky) a radšej by som aby boli vyššie položené. Keď pozerám geometrie na nete, tak väčšinou s veľkosťou rámu rastie aj dĺžka hlavovej trubky. Viem že mnohý chcú práve dosiahnuť opak (riadidlá čo najnižšie), no ja určite pri akejkoľvek veľkosti budem mať sedlo vyššie ako rajdy.
Teoreticky keby sme zobrali dvoch rovnako vysokých chlapíkov 190cm, pritom by mali iné proporcie, povedzme jeden o 5cm dlhšie nohy, a posadili na rovnaký bajk, tak ten s dlhšími nohami by si musel vytiahnuť o 5cm viac sedlo - iný uhol chrbta vzhľadom k zemi. Úplne rovnako vysokí, rovnaký bajk a predsa rozdielny posed! Chcem len povedať že takto nadiaľku mi len ťažko môžete poradiť veľkosť. Každopádne keď budem kupovať vyskúšam, posedím, zhodnotím :)
01.02.2008 - 22:18:11
00
p.s. 19,5 rám som skúšal ale sedlovka ani po rysku nebola dosť vytiahnutá. :lol:
01.02.2008 - 22:19:46
00
ok lebo ja mám 192 cm a 19,5 je ok
01.02.2008 - 22:24:19
00
...a ja 183 cm a 17,5" ram.
01.02.2008 - 22:31:32
00
Najradšej by som však kupoval v Športservise v Podunajských z prozaického dôvdu - majú takú úžasnú vymoženosť a to výkup starých bicyklov za protihodnotu. Ten môj starý už je v podstate nepredajný... :lol: :lol:


drawd, neviem, ci si vo svojom zivote uz nejaky obchod urobil, ale v Sportservise padnuti na hlavu nie su, takze, preco by vykupovali tvoj, ako sam pises, nepredajny bajk :?: Obchod je to dobry, ale s vykupom by som si falosne nadeje nedaval...

Vykupuju bajky, ktore su este predajne, samozrejme za nizsiu cenu, aby im nestali na sklade, aby motivovali zakaznika na novy bajk, ale hlavne aby zarobili (v dobrom myslene) - ziadna charita
01.02.2008 - 23:52:32
00
Zle som sa vyjadril. Nepredajný bolo myslené v tej súvislosti, že hoci je pojazdný a funkčný, v dnešnej dobe ekonomickej prosperity majú všetci kopu prachov na nové veci a aj keď uvedieš v inzeráte hocijakú cenu, na reakciu čakáš mesiace. :(

Už minulý rok mi ho zbežne odhadli na cca 1500 (10 alebo 20%, nepamätám si, z toho provízia pre nich). Čakal som (no nakoniec sa nedočkal) na nový v správnej veľkosti a až potom by ten starý presne ocenil dáky ich pracovník na to špecializovaný. Ten výkup je určený aj pre bicykle z lacnejšej kategórie. Nejde mi o financovanie nového (to by ani zdaľeka nestačilo) ale skôr o dobrý pocit, že môže ešte niekomu padnúť na úžitok. A aj keď dajú povedzme len 5kíl, tak len myknem plecom a poviem OK (však čo iné mi aj ostáva!).

Výber majú asi najširší v celej Blave: http://www.sportservis.sk/produkty/bicykle/cenniky/
Všetko určite nebudú mať rovno na predajni, ale ako píšu sú schopní objednať. Z relevantných značiek na našom trhu tam chýba hádam len tá Kona (ŽIAĽ!), Specialized, Marin. Uvidím ako doplnia ceny. Každopádne bol by som rád keby ste vyberali práve z tohoto. :wink:
04.02.2008 - 19:40:20
00
veď konu a spejsla kupiš v kakači a Marina u kliča.nerozumiem prečo to chceš kupovať v sportservise
05.02.2008 - 18:21:13
00
keyboard_arrow_up