Ahojte,

chcel by som kúpiť bicykel nejaký vhodný na jazdenie po karpatoch + musím sa dopraviť aj ku kopcom čiže aj jazda po asfalte.

Prosím je vhodné ísť do hardtrailu? čo vravíte na tento kúsok?, sú súčasitky v ňom kvalitné? :

https://www.mall.sk/horske-bicykle/gt-zaskar-comp?v=750020001

Som vysoký 183cm, váha: 77kg.

Alebo viete poradiť niečo lepšie?

Ďakujem

Lukáš
22.10.2015 - 23:30:42
00
za tu cenu je fajn. najslabsie su asi brzdy, ale vzhladom na tvoju vahu su dostacujuce. casom nie je problem vymenit, ak by ti brzdy nesadli.
26.10.2015 - 17:08:12
00
Len neviem, či je pri novom biku vhodné dnes ísť do 26" (a to som zástanca 26", len už teraz cítim nedostatok komponentov).
26.10.2015 - 17:33:11
00
tulenik hadam za rok možno dva pridu výrobcovia s tým, že najlepšia je 26 ;-)
26.10.2015 - 17:50:41
00
To by sa im ešte nevrátili náklady na teraz prebiehajúci phaseout. Napr. mňa ešte nedonútili kúpiť 27.5 alebo 29 (čo je cieľom). Až keď vyskúmajú, že už donútili nejakú prevažnú väčšinu prezbrojiť, vymyslia si 26" resurrection.
PS. mám nové vydanie Lopesovej & McCormackovej MTB biblie a čo ma potešilo, že Brian si myslí o phaseoute 26" +/- to, čo ja :D (well, to ešte nemusí znamenať, že sa nemýlime)
26.10.2015 - 17:55:47
00
Tiez sledujem nove modely bicyklov a bohuzial uz sa neda kupit poriadny bicykel na 26 kolesach. Takym sposobom vyrobcovia donutia ludi aby kupovali bicykle na 27.5 alebo 29 kolesach. Su vyrobcovia co vyrabaju len 29 kolesa. Pisem len o HT.
26.10.2015 - 18:26:25
00
To je jedno či HT alebo neHT, je to proste tak.
Aj ak pripustíme, že jedného dňa nám 26" vrátia, tak naozaj až po fáze, že nejaký čas na ne nebude nič dostať. Výrobné cykly sa plánujú na 10+ rokov.
26.10.2015 - 18:28:46
00
Ahojte, ďakujem za rady :)

ešte by som sa chcel spýtať. Pozeral som na GT stránke a tam sa píše že veľkosť 19'' je Mko, a pritom predajca uvádza Lko, som sa riadil písmom a tak som predpokladal že to bude súce na moju výšku (183cm) ale keďže je to 19'' bojím sa že či to bude postačujúce. Fakt som úplny amatér nikdy som nemal poriadny bicykel tak sa do toho vôbec nevyznám. Síce 26ku som neplánoval kupovať ale celkom ma na nej teší že je za zaujímavú cenu ale keby mi je malý tak to by som mu už nic neprepáčil a radšj by som počkal či nenájdem nejakú lepšiu akciu.
Lukáš
26.10.2015 - 19:22:39
00
Tak na toto je najlepšia rada sa na ten bike posadiť. A skúsiť si nastaviť posed:
a) pätu v tretre na pedál, natiahnuť nohu a vysunúť sedlo v tejto čo najvyššie (ak je nízko/vysoko poznať to podľa toho, že keď ťaháš, lieta ti riť doľava/doprava hlavne pri vysokých kadenciách)
b) nohu normálne na pedál = kĺb palca nad osku pedálu a pedál vodorovne, v tejto polohe posunom sedla dopredu/dozadu dostaneš nohu do takej polohy, že ak je pedál vodorovne, predný okraj holennej kosti je tiež presne nad osou pedálu
je to "cukatúra" - keď nastavíš predozad, možno zistíš, že ešte môžeš povysunúť sedlo
no a keď si docukaný tak predpažíš packy do pravého uhla k telu, ten pravý uhol držíš a začneš sa predkláňať... v optimálnom prípade dopadnú tvoje ruky na rajdy, spravidla budú kúsok pred/za, čo ide doladiť dĺžkou predstavca, a ešte sa traduje, že pri takomto "dopade" by ti rajdy mali zakrývať výhľad na prednú osku, ale na to by som sa nespoliehal
to je taký tradičný XC posed, pričom sedlo je asi rovnako vysoko, ako gripy (a ide tým vyššie nad gripy, čím si väčší chrt :D) - no a výška rajdov sa upraví pridaním/ubraním podložiek a urezaním krku vidly.

dá sa aj pomerať si miery a porovnať si to s geometriou jednotlivých veľkostí na webe výrobcu, skús napr. toto:
http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp

na 26" sa vyser, ja sám mám iba 26" biky a nedám na ne dopustiť, ale je stále ťažšie zohnať na ne dobré kolesá, vidly, etc. a bude to len horšie, choď do 27.5", ten rozdiel k horšiemu v obratnosti nie je nejaký citeľný (u 29" pre mňa už citeľný bol) - časom budeš mať problém zohnať na 26" aj blbé špice, o ráfoch nehovorím
navyše pri tvojej výške a tipujem že aj % asfaltového pojazdu by nemusela ani 29" byť celkom márna... a HT 29" je možno že aj lepší ako HT 26/27.5 čo sa týka "absorbovania prekážok", len je teda menej obratný (což by možno zrovna začiatočník cítiť nemusel)

mňo... a o neXC posedení sa môžeme baviť, keď budeš meniť bike ;)
26.10.2015 - 19:38:13
00
Ahojte bajkeri.
Nechcem zakladať nové vlákno a tak dávam sem. Neviem sa rozhodnúť medzi dvoma bikmi . Zaujíma ma Váš názor hlavne čo sa týka rámu a skúsenosťami s rámom. Vybava mi je jasná lebo tá nepustí a je riešiteľná aj neskôr. Lebo zo skúsenosti viem že akákoľvek aj lacná vydrží minimum 2 roky bez problemov.

http://velosprint.sk/bicykle/celoodpruzene-29/cube-stereo-120-hpc-sl-carbon-flashred-29

versus

http://velosprint.sk/bicykle/celoodpruzene-29/specialized-camber-comp-carbon-29-carb-mon-grn-rkt-red

Ďakujem za názor.
03.11.2015 - 08:00:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské)
keyboard_arrow_up