http://www.subory.sk/download/96556/Zesty_914.pdf

Nefunguje to iba mne, ci robim niekde chybu?
12.01.2008 - 11:47:48
00
inak moj novy sen je spicy 516
aj ja som uz zaspavala s hlavou plnou spicy 516 :lol: (no hmotnostou mi je blizsi zesty 514 nakolko moj speslik ma 12,2) :wink:
12.01.2008 - 12:29:28
00
myslim si ze ked LP vyuzival pri tomto systeme aj skusenosti z FPS2 a prestal vyrabat 140model s FPS2 a zacal sa pouzivat tento system tak nebude horsi
proste chod do LP

Tym by som si nebol az taky isty. Prave pre to co si napisal sa mi LP 2008 moc nepaci.
Vo vseobecnosti si myslim, ze vyvoj smeruje od Horst-Linku k VPP typom (VPP, Maestro,FPS2) a zrazu LP ide v triede all mountain/enduro v roku 2008 naopak = naspat k horst-linku! Pritom ich maraton aj DH biky maju FPS2.
Na webe najdes par zmienok o tom, ze by to mohlo byt preto, ze biky s FPS2 nemozu v USA distribuovat (licencne problemy s VPP).
A predsa len, americky trh je lakavy. Takze ten ich novy system moze byt kludne horsi ako FPS2, ale obchodne zaujmy prevazia.
Som celkom zvedavy ako sa vyjadri Matt.

Jasne, ze Horst-link je v pohode pruzenie (ma ho aj Specialized), ale ja radsej VPP (zvlast ked je dostupne u Giantu za dobru cenu, s kopcom pozitivnych referencii).
Takze preto by u mna vyhral Giant Reign. Ten drziak na kosik bol len recesia :)
12.01.2008 - 12:48:34
00
http://www.subory.sk/download/96556/Zesty_914.pdf

Nefunguje to iba mne, ci robim niekde chybu?


2jfab: Už som raz taký problém mal. Ak používaš google accelerator tak ho vypni a ak ideš vo firefoxe, tak to skús stiahnuť cez explorer. Práve som to takto testol. Ide to po úpravách.

oni to majú nejak naštelované, že môžeš sťahovať len zo slovenskej domény či čo. Moc tomu nerozumiem.

EDIT: To pdf-ko má 1,17mega. Ak máš iný uploader, tak daj. Ja to prepošlem.


Naposledy upravil pisosip dňa 12.01.2008 - 13:04:14, celkovo upravené 1 krát.

12.01.2008 - 13:02:56
00
no zdravim, tak dnes som bol vykusat lapierre zesty a vyzera to tak, ze som sa uz rozhodol, no neda mi nespomenut dnesnu prihodu, jeden "clen" tohto fora (dnes bol tiez u matta) tam zacal pekne rozpravat o niekom (mne) kto zalozil tuto temu (ze ten typek je podla neho mimo a tak) no len to este nevedel ze som stal za nim a ked som mu to povedal, ze to som bol ja, tak ostal nejako potichu, no co uz musia byt medzi nami aj takyto (ako keby som na zaciatku nepsominal ze som amater, za co sa nehanbim a ze je to moj prvy full, tak za to aj mozno niekedy tie moje pre vas cudne otazky a pod.) v kazdom pripade vam vsetkym dakujem za pripomienky a rady. :wink:
12.01.2008 - 13:03:52
00
Vdaka pisosip, pouzivam FF, cez rozsirenie IEtab to slo bez problemov.
12.01.2008 - 13:11:47
00
Tym by som si nebol az taky isty. Prave pre to co si napisal sa mi LP 2008 moc nepaci.
Vo vseobecnosti si myslim, ze vyvoj smeruje od Horst-Linku k VPP typom (VPP, Maestro,FPS2) a zrazu LP ide v triede all mountain/enduro v roku 2008 naopak = naspat k horst-linku! Pritom ich maraton aj DH biky maju FPS2.
Na webe najdes par zmienok o tom, ze by to mohlo byt preto, ze biky s FPS2 nemozu v USA distribuovat (licencne problemy s VPP).
A predsa len, americky trh je lakavy. Takze ten ich novy system moze byt kludne horsi ako FPS2, ale obchodne zaujmy prevazia.
Som celkom zvedavy ako sa vyjadri Matt.

Jasne, ze Horst-link je v pohode pruzenie (ma ho aj Specialized), ale ja radsej VPP (zvlast ked je dostupne u Giantu za dobru cenu, s kopcom pozitivnych referencii).
Takze preto by u mna vyhral Giant Reign. Ten drziak na kosik bol len recesia :)


ja si myslim ze mozno bol aj dovod ta Amerika ale to by zas prerobili aj X-control na druhej strane si zober ze tan system funguje lepsie, lepsi prenos energie na tlmic cize mensie namahanie ramu a je zevraj az o 500g lahsi ram
:arrow: z toho vyplyva ze LP sa asi mozno chce dostat na Americky trh ale ked uz aj tak vivnul lepsi system pre vyssie zdvihy (zesty,spicy) ale to je uz subjektivny nazor
:arrow: nikto z nas sa asi nedozvie ci to LP spravil koli Amerike a ci koli odlahceniu a vylpeseniu ale za vsetko hovoria testy a Amerika ma vobec netrapi :)
12.01.2008 - 13:25:36
00
ja si myslim ze mozno bol aj dovod ta Amerika ale to by zas prerobili aj X-control na druhej strane si zober ze tan system funguje lepsie, lepsi prenos energie na tlmic cize mensie namahanie ramu a je zevraj az o 500g lahsi ram ...

Ale no tak... Na tuto temu sa nema zmysel hadat, tazko nam laikom posudit odborne fakty, marketingove zvasty... Vyber aj tak zavisi od osobnych skusenosti a preferencii.
Mne osobne logika vravi kupit radsej nieco, kde je princip systemu uz 3-4 roky overeny (masovo) ako nieco, kde ide vyrobca (menej znamy) novym smerom 1 rok a okrem toho ten smer je cudne opacny. To je vsetko.


Naposledy upravil Palo TT dňa 12.01.2008 - 13:46:12, celkovo upravené 1 krát.

12.01.2008 - 13:38:56
00
neviem ci s tym Amerika ma nieco spolocne ked maju teraz v LP docela co robit aby nasytili Europu

...ja len dufam ze sa to nevyberie cestou vyrabat biky v Azii :( ...ale to uz je na clenoch marketingu ci chcu masovku alebo sa aspon trochu odlisit

...no jo robikka...dufam ze aspon ta mala skusobna jazda za nieco stala ;)
12.01.2008 - 13:43:13
00
...Mne osobne logika vravi kupit radsej nieco, kde je princip systemu uz 3-4 roky overeny (masovo) ako nieco, kde ide vyrobca (menej znamy) novym smerom 1 rok a okrem toho ten smer je cudne opacny. To je vsetko.

Urcite ano nikto nechce aby sa mu bike rozpadol ale niekto musel tiez ist do Gianta pred 3-4 rokmi s otazkami ci to bude fungovat
:arrow: nechajme to tak aj tak nikde nedospejeme jednoducho vyvoj pojde do predu a vzdy musi niekto byt medzi prvymi a skusat .. a myslim si ze LP ma testovacich jazdcov ale uz dost 8)
12.01.2008 - 13:54:06
00
Len tak mimochodom Horstlink ma v juesej patentovany AMP/Specialized takze by tam s nim asi tazko chceli prerazat.
Matt: no ja som prave dufal, ze LP sa robi na tajvane v mojej oblubenej Hodake, kedze som ho videl na fotkach hned vedla scotta.
12.01.2008 - 13:58:27
00
neviem ci s tym Amerika ma nieco spolocne ked maju teraz v LP docela co robit aby nasytili Europu

...ja len dufam ze sa to nevyberie cestou vyrabat biky v Azii :( ...ale to uz je na clenoch marketingu ci chcu masovku alebo sa aspon trochu odlisit

...no jo robikka...dufam ze aspon ta mala skusobna jazda za nieco stala ;)


jasne matt, dik za prevezenie, bolo to o uplne niecom inom ako na mojom HT, trosku nezvyk ale necakal som ze to bude az take dobre, aspon som sa utvrdil ze som sa rozhodol spravne pre lapierre zesty, takze uz sa neviem dockat Aprila aby som sa opat vybral do Partizanskeho, ale tento krat uz pre mojho zestyho :wink:
12.01.2008 - 14:17:06
00
[quote=""]Ivan, tak to si teraz pekne zaklincoval :lol: . mohol by si nam ukazat komplet system zadneho pruzenia na tom Jamise nech si to pozrieme ake je to rovnake s Lapierrom? este taka drobnost. nikdy ta nenapadlo ze dve rozne firmy mozu pouzivat roznu kvalitu lozisk pri uchyteni zadnej stavby?

takze stax, ak ti este neprisiel Zesty, najvyssi cas zrusit objednavku :idea:[/quote]
1.Nepísal som, že je to to rovnaké, ale skoro rovnaké.
2.Samozrejme ma napadlo, že by mohli byť ložiská menej kvalitné. Ale ako si iste čítal, odišlo mi ložisko 2x.To znamená, že som to pôvodné vymenil a to mi ver, že za najkvalitnejšie, aké som zohnal.
Nechcem ti brať radosť z tvojho biku. Ak ti Lapierre slúži, tak ti to prajem.
12.01.2008 - 15:05:21
00
uz som trosku presurfoval tie nemecke stranky a zesty dopadol "SEHR GUT"
inac nieco som pre vas nasiel "ivan mal si nieco taketo?" :

http://www.bajkservis.cz/testy/mtbfull/ ... lt_1-0.htm

alebo

http://www.bajkservis.cz/testy/mtbfull/ ... c_comp.htm

:wink:


tak toto je podobné od 100 metrovej vzdialenosti :lol:
zbližšia sa už podoba stratí :oops:
aj ten tlmič je v nejakej "chorej polohe"
12.01.2008 - 22:04:00
00
trocha neskor ale predsa sa pridavam...Veru taky vyber,ked ten system u LP funguje aspon tak ako Maestro,tak to vyjde nastejno.Snad by som sa priklonil viac ku Reignovii koli zadnemu 150mm,to ti dava moznost vymenit vidlu prakticky od 140mm-160mm,podla chuti.Vidlu s pevnou osou by som neriesil,ak budes chciet,po case vymenis.Inac pisal chlapik na mtbr ze jazdil Reigna 2007 a presiel na 2008 model a 100percent lepsie...A ta farba je super :wink:
12.01.2008 - 22:12:01
00
keyboard_arrow_up