Ahojte, kedze minuly rok mi tie radony vypredali skor ako som sa rozhodol....tak mi vychadza obdobna dilema tento rok, len bicykle maju trosku inu vybavu.
Canyon prestal robit 26, kedze sa mi ale tieto bicykle pacia najviac tak opat zvazujem tu 29 aj ked pri mojej vyske 171cm to moze byt problem. Ma niekto z vas 29 a podobnu vysku?
S radonov si pozeram tento : http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Team-6-0_id_25104_.htm
Inak v podobnej vybave len asi s lepsou vidlou mi pride CTM Caliber 1.0 2014, len tie ramy neviem ci su lepsie u Radona alebo v CTM.
http://www.ctm.sk/model/mtb/caliber-1-0/
Ktory z nich by ste mi odporucili? Alebo nieco uplne ine?
Vdaka
11.02.2014 - 09:23:31
00
ale ved predsa na 29-tkach jazdia /napr na profi scene/ aj zeny, ci chlapi ktori nie su vysokí .. 29tky sa nerobia predsa len pre vysokych ludi .. napr znamy pretekar christoph sauser, ktory bol dlho zastanca 26tky tiez presiel na 29tky .. tu je jeho nazor "Někdy přede dvěma lety při testech v Jižní Africe
mě to přesvědčilo. Překvapilo mě, kolik energie
jsem ušetřil k závěru a jak opravdu rychlejší jsem
byl ve sjezdech i stoupáních. Na začátku šplhání
nahoru jsem se cítil jako ryba ve vodě. Nikdy jsem
si to nemyslel, že překonám lehčí a explozivnější
26“.
tym chcem povedat, ze nejde o vysku, ide o jazdne vlastnosti, ktore ta 29tka ma .. ma aj svoje nevyhody, ale o tom sa uz pisalo vela aj tu ..
11.02.2014 - 12:11:21
00
Ktory z nich by ste mi odporucili? Alebo nieco uplne ine?

Ahoj. Ono ozaj ak už si ochotný minúť cez 600€ tak sa javí ako najlepšie riešenie trošku prihodiť aby si mal aj vidlicu na úrovni. To CTM-ko sa cenovo možno dostane po nejakej zľave aj pod cenu toho Radona, takže tam dilema či priplatiť alebo nepriplatiť nebude, ale ak by si chcel rozšíriť výber tak niektoré bicykle so základnou cenou okolo 750-850€ sa môžu dostať v pohode pod 700.

Toho CTM rámu by som sa nebál, ak sadne geometria, výbava a vzhľad, tak je to fajn voľba za príjemnú cenu.

Máš jasno aký vysoký a dlhý rám asi potrebuješ?
11.02.2014 - 13:41:14
00
Velkost ramu je dilema ako slak podla RADON tabulky by som mal mat 17´´ ale vyrabaju len 16 a 18 cize si budem musiet vybrat....CANYON mi vysiel S podla toho ich merania. CTM by som si vedel vyskusat...CANYON sami paci ja preto lebo ram nie je lakovany a vyzera preto omnoho lepise plus je aj odolnejsi podla mna. Ale naozaj je dolezite aj ako bike sadne, ale do nemecka sa mi kvoli tomu nechce. Dalsia vec ktoru vobec neviem je ako porovnat navzajom vidlu SUNTOUR a ROCKSHOX vlastne ich neviem zoradit podla kvality ani v ramci jednej znacky.
11.02.2014 - 14:52:55
00
Na pružinových RS by si asi musel meniť pružinu aby si dosiahol plnú funkčnosť.
Suntour XCR by v základe mohla byť lepšia ak stále dávajú mäkšiu pružinu, ale je o dosť horšia ako RS s vhodnou pružinou (XC28 by som ale do porovnania nedával).
Vzduchová Suntour OK.
Vzduchová RS ešte lepšie.
Suntour XCM, XCT, alebo nejaká lacná RST = určite nie.

18" by som už nebral, 16" môže byť zase krátky, aj na to treba dať pozor. U Radonu je to trošku posunuté, takže od nich by sa 18" možno dal prežiť, ale najlepšie je odskúšať nejaké 17" a podľa toho sa bude dať zariadiť.
11.02.2014 - 15:52:04
00
P3K : mám Radon Zr Race 7 , 29er.

Mám 174 cm a velkosť 16´´. Mám na nom osadený 120mm predstavec a som z geometriou spokojný. Mám na ňom ale zatial len krátke výjazdy,kedže bajk som kúpil v novembri.
Pri 18´´ by som sa už potýkal s problémom nízkeho standoveru.

Či je to pre mňa správna velkosť,ukáže až leto.

PS : predtým,ako som mal 120mm predstavec,vyzerala situácia dosť zle,bajk bol skrátka krátky. Písal som do bike-discount, kde by mi vedeli dodať nový rám za cenu 200Eur s dopravou. Ale 120mm predstavec to / zatial / vyriešil.
11.02.2014 - 17:24:31
00
to stanlee: dakujem. Inak ked som telefonoval do Radonu tak tam mi odporucal chlapik jednoznacne 18", ale bol taky dost malo zhovorcivy a ponahlal sa...Idem si vygooglit co je predstavec a co je standover :-)
11.02.2014 - 21:03:45
00
Ahoj, Priatelka ma Radon ZR Team 26",18" a meria 179..pri tvojej vyske by som o 16" ani neuvazoval..ano je pravda ze ich tabulky su kus matuce, ale urcite chod do 18". Rovnako sme riesili dilemu ci sa oplati priplatit za vidlu, konretne za REBU RL..podla mna to bude prva vec kt budes riesit ak pojdes do lacnejsej a menej funkcnej a v konecnom dosledku ti to bike predrazi. Preto za mna radsej navys budget a zober kvalitny bike s vidlou, na kt nebudes mat chut az tolko menit po prvych jazdach.
16.02.2014 - 08:17:31
00
Sliwec : podľa mňa,hlavne pri 29ers je to dosť odvážne tvrdenie. Apropo,ako som už niekde písal, rám toho Radonu ZR Race 29 vo velkosti 16 je takmer identický s rámami Cube LTD 17´´. A dalej platí,že rám Radon Z Race 18´´ je takmer identický s Cube 19´´... A snád nechceš posadiť 171cm vysokého človeka na 19´´ Cube.../ Ten napr. jazdí moja kamoška,pri výške 180cm.../

Ja som si aj dnes švihol zo 30km na mojej 16ske. Bez náznakov problémov.../výška 174cm/ ale samozrejme,uvidíme,čo budem hovoriť cez leto po 100km tripoch.:)
17.02.2014 - 16:44:54
00
Je to na nom z koho nazoru si vyberie vs.(standover, reach paramtre jeho tela).. frajerkin bike jazdili aj 2ja dalsi ludia kt maju 174 a 177cm a bol im akurat..su ludia kt inklinuju k vacsiemu ramu a naopak su jazdci kt jazdia kratsi a mensi ram-geometriu.
17.02.2014 - 20:43:33
00
Takže Vážené kolégium dovoľte mi niečo k téme. Pri výške jazdca by som určite nebral S rám , a určite by som geometriu rámu nesuploval 120-nekonečno dlhým prestavcom . Môže sa ti potom stať , že pri razantnejšom brzdení alebo prudkých zjazdoch preletíš cez riadítka , vďaka krátkej geom.rámu .Zvlášť ak budeš mať posed privysoko. Pri Tvojej výške 171 cm by som išiel do M resp. 17 a dlžku by som kompenzoval radšej skrátením predstavca pri veľkosti 18, ako menšiu veľkosť rámu jeho predlžovaním. O standover sa neboj-gule si pri M resp.17 ráme nanabiješ. A aby to nebolo jednoduché pri mojej výške 178 cm vlastním 3 úplne rozdielne biky , čo sa týka geometrie aj veľkosti kolies. Sám mám 26 hardtail ktorý použivam teraz ako zimák-veľkosť L. Ide v pohode geom. vyhovujúca. Enduro stroj mám veľkosť M lepšie sa vyberajú uzavreté točky, dropy, manipuluje sa pri spustenej sedlovke s ťažiskom. Teda je lepší na uvedený štýl jazdenia. A konečne viem sa vyjadriť aj k 29 erom. Ide to ako guľa, na výlety ľahším XC terénom ideálny stroj .Ten mám vo veľkosti L. Tebe by som odporúčil M. Je ľahšie meniť predstavec ako celý rám ,do kt.sa ajtak nevojdeš. A ako povedal Slivec, radšej prišpor chechtáky a kúp bike s kvalitnejším osadením. HOWK
17.02.2014 - 21:20:31
00
Vcera som sa zastavil v intersporte a maju tam vypredajove modely Scott scale 60 za cca 780 eur s vidlou rockshocks recon silver. Asi je to dobra cena (porovnatelna s cenou radon canyon ale okamzite dostupny bike), ale kvoli comu pisem. Je dost velky rozdiel medzi velkostou S a M. Pricom S mi bol OK. Strednu trubku ked stojim nohami na zemi som mal po gule...velkost M bola na jazdu po obchode pohodlna ale stredna trubka uz prilis vysoko. Viem ze je rozdiel vo velkostiach pri roznych znackach ale nejde mi to, ze by som na vysku 171 cm potreboval 18´´ ten canyon.
24.04.2014 - 13:55:22
00
P3K Stanlee už svoj 16" rám predáva a vymenil ho za 18". Takže to žeby ti trebalo 18" je celkom možné. Ja mám podobnú dilemu mám 183 a vychádza mi 19" rám no http://www.canyon.com/_sk/mountainbikes/bike.html?b=3206#tab-reiter2 má 18,5" a 20" takže sa prikláňam k 18,5" aj na rady iných no stále váham. A u radonu http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Team-29-7-0_id_25265_.htm#geometrie som s toho úplne jeleň tu som niekde presne v strede.
24.04.2014 - 19:57:49
00
No vsimol som si, ze ho uz vymenil. Problem je ze canyon robi 16,5 alebo 18,5 palcove ramy a ja poterbujem 17 takze som blizsie k 16,5...napr cube ma 15 a 17 palcovy.
Inak 17 palcovy Cube som si skusal a bol mi v pohode. Trosku som sa pri jazde citil nemotornejsie ale to preto, ze som zvyknuty na 26 ´´ kolesa. Nemal som pocit ze by mi bol velky, ale vacsi cize 18´´ by som nechcel. Tych 17 je maximum. Mozno je to o tom, ze proste si musim vybrat znacku ktora robi aj 17ky.
25.04.2014 - 10:02:19
00
No pozri parametre geo toho cube a porovnaj rozmery s canyonom a uvidis... moze byt ze ich 16,5" bude skoro rovnaký ako 17" od cube. Ja sa tiez podla rozmerov u canyonu priklanam k 18,5" rámu.
25.04.2014 - 13:03:11
00
keyboard_arrow_up