vyjadrili sa na zaklade fotky, kde mam 27 cm vytrcajucu sedlovku z ramu ( sedlovka je 400mm)
v navode sa pise o vysunuti max. po rysku na sedlovke, co splnam s rezervou
okrem toho je na rame nalepka ze treba mat zastrcenych 80 mm, co tiez splnam.
Takze tak. :worried:
25.07.2011 - 21:23:38
00
Tak sa na to odvolaj a nech ti to aj vysvetlia, nakolko splnas obidve doporucenia vyrobcu.
25.07.2011 - 21:28:08
00
nikto nemože prijať,alebo neprijať reklamáciu na základe fotky.A aj keby tak tú sedlovku máš zasunutú ešte aj s rezervou.Pošli to do čiech s celým menom aj titulmi a uvidíš.
25.07.2011 - 21:36:40
00
nikto nemože prijať,alebo neprijať reklamáciu na základe fotky.A aj keby tak tú sedlovku máš zasunutú ešte aj s rezervou.Pošli to do čiech s celým menom aj titulmi a uvidíš.

komunikujem s jednym cechom co to reklamuje v cechach - vid foto co tu pripojil Palo TT
zlomil 13. juna a este nema vybavenu reklamaciu. Takze moc neverim, ze by to pomohlo, ale skusim to,lebo tam aspon nebudu tvrdit ze som jedina.
V navode si dovozca dal taku peknu klauzulu :
ze zaruky je vyjmuto..... zlomeni ramu v miste spojeni sedlove a horni
ramove trubky, ktere je znamkou prilis vytazene sedlovky a tedy
nevhodne velikosti ramu...."

otazka ktory pravnik a za kolko dokaze co je slovo neprimerane.
25.07.2011 - 21:44:31
00
možno chcel odpísať: "ešte nikto nevyreklamoval prasknutý rám anthemu" :lol:
fakt niektoré značky nechápem prečo si takýmito blbosťami k*rvia meno :finger:
25.07.2011 - 21:47:48
00
Ak je v navode zadefinovana min. hlbka zasunutia sedlovky 80mm,tak sa da velmi lahko osuchanim sedlovky dokazat,ze si danu podmienku splnila. Vsetko splnas,takze len sa nenechat odbit.Ak nepochodis v CR,napisal by som do centraly na Taiwane.Pripadne je tu moznost dat si spravit expertizu (plati ju predavajuci) na SAVke.Ustav materialov a mechaniky strojov.
25.07.2011 - 21:55:44
00
a tchajpej počúva len na čínsku inváziu... :lol:

inak strašne stupídne podmienky používania,zlatý cdale.
25.07.2011 - 23:01:04
00
A takto praskaju stare masivne Gianty Trance pod tazsimi jazdcami (>90kg). Identicky praskol aj mne po 2 rokoch (5000km).
http://www.bike-forum.cz/ajax/getCommentImages.ajax.php?threadID=306202&commentID=1702715&current=1
http://www.bike-forum.cz/forum/vaha-giant-trance-x4-x-reign-2-2011.html
Majitela by 5rocna zaruka asi potesila :(
26.07.2011 - 20:45:36
00
Takze po mailovej vymene nazorov s dovozcom, mam informaciu, ze reklamacia bude pravdepodobne uznana.
Poslala som mailom dovozcovi fotky inych anthemov s prasknutym spojom sedlova-horna trubka od ceskych bikerov, to ako dokaz,ze s tym maju problemy aj ini jazdci.
Dovozca tvrdi, ze mam nevhodnu velkost ramu, lebo mam prilis vysunutu sedlovku=26 cm z ramu.
V navode od biku je sposob merania spravnosti velkosti ramu, vzdialenost rozkroku od hornej trubky, podla toho mam vsetko jak ma byt. velkost M, moja vyska 177cm
Uvidime , ako to nakoniec dopadne, po dohode s dovozcom sme to odlozili, pretoze 2.tyzden v auguste sa chystam na cyklozajazd, ak by som reklamovala teraz, tak do odchodu by som novy ram nedostala. Takze dufam, ze to nerupne hned druhy den na dovolenke.
27.07.2011 - 10:54:55
00
s tým ramom chceš akože zatial pokračovať v jazde nie si t-maxova sesternica? :D a dalšieho čo chcel jazdiť na prasknutom ráfiku? sa človek poslednú dobu nestači čudovať tu na fóre :tmi:
27.07.2011 - 11:08:12
00
s tým ramom chceš akože zatial pokračovať v jazde nie si t-maxova sesternica? :D a dalšieho čo chcel jazdiť na prasknutom ráfiku? sa človek poslednú dobu nestači čudovať tu na fóre :tmi:

nie som tmaxova sesternica :rofl: , ale co my zostava, ked pruznost dovozcu je slabsia,
inak ta prasklinka je taka mini 4-5mm, zatial sa to neotvara :lol:
27.07.2011 - 11:11:57
00
Hmm, neviem ci by som toto bezpecnostne riziko zobral na seba, pokial tam uz drobna trhlina je. Tak isto si uvedom, ze ti to moze celu situaciu s reklamaciou zmenit a zkomplikovat, ked vznikne pripadne vacsie poskodenie, vsak sama tvrdis, ze si musela zabojovat, aby GIANTaci zacali rozmyslat a dokopala si ich k reklamacke a teraz chces na tom este jazdit :tmi: proste tak to je, clovek mieni, zivot meni.
27.07.2011 - 11:25:30
00
Sam dovozca mi mailom napisal, ze sa mam rozhodnut, ze ci to "pojazdim a ozvem sa po dovolenke"
tak snad to bude platit aj po dovolenke
27.07.2011 - 11:27:31
00
Tak pokial to mas odkomunikovane a prislubene dovozcom, to meni situaciu, pokial tomu nebudes moc nakladat. Tak si este uzi dovolenku a potom pride abstak ;)
27.07.2011 - 11:29:48
00
seth presne tak ako píšeš v tvojom prvom prispevku
ano ale po dovolenke sa mu už ani nemusiš ozvať ked ti to nikde pekene rupne a ty s rámom možno s tým počital keď ti to písal :lol:
v každom pripade by som na tom nejazdil zdravie je prednejšie ako nejaká dovolenka ale každého vec
silva si niekde požičaj testovačku v obchode :D
27.07.2011 - 11:31:27
00
keyboard_arrow_up