Po dlhom case som zacal znovu bikovat a kedze bolo leto, zatial som si docasne vystacil s letnym dresom a kratasmi s plienkou ktore som uz mal a neakymi teniskami. Teraz stojim pred otazkou co si kupit na jesen a zimu, popripade doplnit letnu vybavu. Nemam namysli iba jednotlive vyrobky, ale komplet zostavu na cely rok. Ci sa oplati radsej samostatne nakupit plienku/vlozku do gati a potom nakupit uz len rozne gate a kratasy, alebo radsej kupit vsite...ci je lepsie kupit plnohodnotne rukavice a pouzivat ich aj v lete alebo mat radsej dvoje + zimne..atd. Tiez ma zaujima kolko to kompletne financne vyjde. Mam tym namysli gate, vrch, bunda, rukavice, tretry (klasicke, nie naslapne), ponozky, navleky, funkcne pradlo... atd. Viem ze na nete je toho mraky a da sa urcite vybrat, ale vedel by mi niekto poradit kompletny set? Kvalitativne nieco v zmysle zlata stredna cesta. Najlepsie aby som to kupil v jednom obchode s moznostou dohodnutia aj neakej zlavy..
07.09.2009 - 16:52:19
00
plienka... :D

Keď máš dosť peňazí, chalani ti určite budú vedieť poradiť fajnové oblečko. Ak nie, mne sa osvedčilo kombinovať nasledovné vrstvy: pančucháče, krátke cyklogate, krátkorukávový dres, krátkorukávové termotričko, dlhorukávové termotričko, šušťákovo-sieťkovaná vesta, návleky na ruky a nohy, bezprstové rukavice, pletené "celé" rukavice, návleky na tretry. Cena? Neviem, používam jednoducho to, čo cez rok, pričom oproti do-20-stupňovým-teplotám som si zaobstaral tú cestu, termotričká a návleky (na nohy som si vyrobil zo starých roztrhaných cyklogatí, časť s vložkou a zakrytým chrbátom využívam ako "Pampersku" do najväčších zím :D ).
07.09.2009 - 17:00:51
00
neviem co je pre teba dost penazi, ale ja mam ten pocit ze ich je stale menej.. a to som si tiez naivne myslel, ze bike je nenarocny konicek.. fajnove oblecko prenecham radsej slecnam. Ja potrebujem funkcne a esteticky mi vyhovuje cokolvek co som zatial videl v obchodoch. Rozpocet nemam velky ani neobmedzeny ale ide mi hlavne o to aby som zle nenakupil. Urcite je vela znaciek a medzi nimi su dobre, menej dobre, zle, predrazene, kvalitne, nekvalitne.. v tomto smere sa v cyklo textile vobec nevyznam. Preto by som bol rad ak by niekto popisal aj konkretne produkty.
07.09.2009 - 19:39:45
00
napiš celkovu sumu čo si ochotný do toho dať
07.09.2009 - 19:44:30
00
tazko povedat. Teraz do toho mozem dat maximalne 150 Eur. AK by bolo malo tak ostatne veci dokupim casom, ale nechcem zbytocne utracat za "fajnovosti". Niesom ten typ. Chcem rozumny kompromis kvality za prijatelnu cenu. Prioritu kladiem na veci co budem potrebovat v tomto rocnom obdobi a tak dva mesiace dopredu. Avsak dufam ze by som sa do tejto ceny zmestil s celou vybavou..
07.09.2009 - 20:00:06
00
Vykašli sa na to ! Začat od piky kupovať garderobu na jazdenie na celý rok za to máš luxusný trenažér ;) Bonus nebudeš sa musieť pol hodinu obliekať vyzliekať , nebudeš kvôli blatu hodinu jazdiť a tri servisovať ...
Jo k tým handrám by som započítal aj zimáka :)
07.09.2009 - 20:10:35
00
Vsetko vybavenie co si menoval je nerealne kupit do 150 eur, tych 150 by malo stacit na nohavice+bundu s membranou
07.09.2009 - 20:24:09
00
zombi predbehol si ma ja som chcel napisať tak bundu ma v tej cene.Radšej si kupuj veci kvalitne a postupne
07.09.2009 - 20:29:06
00
Gate mám na zimu windstoperové bez cyklovložky (tu mám z Moiry ako boxerky) dajú sa tak využiť aj na bežky. Spodok funkčné vrstvené oblečenie väčšinou od Moiry aby sa dodržalo odporučané vrstvenie. Na to dres a windstoper bundu. Pod prilbu windst.čiapku.Toto všetko sa dá využiť aj pri bežkovaní. Jazdím kľudne aj okolo -13 pokiaľ je sucho aj dlhšie výjazdy na ceste alebo teréne. Uvažujem o maske na tvár už som videl borcov čo im prechladli nervy na lícach bolesť ako pri zuboch.Veci som si pokúpil postupne a životnosť v pohode častejšia výmena akurát spodných vrstiev na tele.Na tretry návleky v prípade že sa oteplí zbalim do batohu
07.09.2009 - 20:49:25
00
prestaňte ešte blbnúť so zimou už tu bežia dva vlákna, :sun: ide babie leto ..... :D :D :D :D


Naposledy upravil Scorpi dňa 07.09.2009 - 21:10:36, celkovo upravené 1 krát.

07.09.2009 - 20:59:37
00
staci hodit par spravnych slov do googla a hned zistis co kolko stoji, hlavne sa vyhni nakupu v obchodnch retazcoch
zatial ti bude stacit nejaky zatepleny dres s dlhym rukavom a dlhe nohavice, operativne si pod to oblecies cokolvek co doma najdes, hlavne je vrstvenie
07.09.2009 - 21:07:54
00
tak na zimu ako zaklad kup gate, bez toho to nepojde.. hore sa da obliect kludne aj nejaka outdoorova bunda.. pripadne vystriehnut opat akciu v lidli, tie bundy tam niesu spicka ale neni to odpad z mileticky, celkom slusne rekreacne posluzia..

EDIT: skus kuknut veci na www.rogelli.sk su celkom slusne a niesu drahe.. aj vlozky v nohaviciach dostatocne hrube.. do 150€ sa pri troche stastia mozno aj zmestis so zakladom..


Naposledy upravil CraObs dňa 07.09.2009 - 21:43:50, celkovo upravené 1 krát.

07.09.2009 - 21:32:31
00
prestaňte ešte blbnúť so zimou už tu bežia dva vlákna, :sun: ide babie leto ..... :D :D :D :D

V nedeľu ráno o ôsmej bolo vo Wildone na štarte 13 stupňov. Keď sme vyšli z penzióna pred siedmou, tak bolo biednych 10. Nepríjemne mi to pripomínulo príchod zimy.
07.09.2009 - 21:40:41
00
V nedeľu ráno o ôsmej bolo vo Wildone na štarte 13 stupňov. Keď sme vyšli z penzióna pred siedmou, tak bolo biednych 10. Nepríjemne mi to pripomínulo príchod zimy.


Práve preto som to napísal. Uživajme si kým sa dá naľahko.Veru aj tu v BB bolo včera ráno okolo 9,5-10 zjazd od nás na stretko bol ,,svieži'' a pri jazde po Kremnických vrchoch to bolo striedavé teplo a chlad. Chýba tu smajlík snehová vločka 8)
07.09.2009 - 21:48:18
00
v nedelu bola poriadna kosa.. aj som brzdil pri zjazde nech ma neprefuka:) osobne si myslim ze to netreba prehanat.. zaklad je dobre termotricko a gate.. bez toho to nejde.. a potom nejake neprefukave gate nemusia byt nutne windstoperky gorace... a hore... pockaj na exisport za 40Eur mavaju softshelky.. nie su az take zle sam jedny mam... pokial nebude -30 tak k tomu este nejaku medzivrstvu respektive hore aj dve a da sa to v pohode. netreba mat vsetko znackove urcene na cyklo:) dufam ze ma tu teraz miestna komunita neukamenuje... nie som zastanca dresov:-D
07.09.2009 - 22:03:34
00
keyboard_arrow_up