Dobry den,

mal by som zaujem o horsky bicykel v cenovej rovine do 500 EUR. Moja vyska je 183 cm,takze podla toho co som cital by mal mat velkost ramu 19 "". Do tejto problematiky sa moc nevyznam, a preto by som vas chcel poprosit,ci by ste mi neodporucili nejake modely. Neviem aku znacku, ale chcel by som mat komfortny posed,prehadzovanie Shimano a cim viac medzistupnov na prehadzovani,tym lepsie ( na starom mam 3 velke a 7 malych ) .

Velmi pekne dakujem za pomoc,

Branislav Masar
24.03.2010 - 16:44:06
00
co-si-mam-kupit/bike-za-cca-500-eur-t22700.html
24.03.2010 - 16:51:04
00
Takze si mam zobrat nejaky model horskeho bicykla od vyrobcu Merida? Myslel som, ze mi odporucite konkretny model.
24.03.2010 - 16:56:35
00
Nie. Mas sa pytat v teme, ktora uz na tvoj problem existuje.
24.03.2010 - 16:59:27
00
Ano,ale v tej teme sa riesili len dva modely znacky Merida a jeden Author. Preto som zalozil novu temu,pretoze ja nemam ako ten pan vyhliadnuty ziadny model.

Velmi pekne dakujem za pomoc
24.03.2010 - 17:02:20
00
Tak sa pytaj na tebou vybrate modely.
24.03.2010 - 17:06:31
00
Jaj,ale ja sa do toho nevyznam,neviem podla coho mam vyberat.

Nemohol by si mi aspon povedat s ktorym vyrobcom mas dobre skusenosti? Vsak ja neviem ci som tak tazko postavil otazku,ze potrebujem nieco doporucit,ze ma posielas nech si to sam hladam,ked neviem podla coho vyberat.
24.03.2010 - 17:12:15
00
ak chces jazdit po horach, velkost skor 19. ak po rovinkach (krosovy bike), skor 20.
ja som vybral Authora/Meridu, lebo s tymi som sa najviac stretol.


nepises, co jazdis resp. chces jazdit. chces horsky, tak predpokladam, ze to nebudu len polne cesty.
- chces kotucovky alebo klasicke brzdy? v tej cene, co udavas, kotuce zacinaju, niekedy moze byt volba taka, ze lacna verzia kotucoviek a trosku slabsia ina vybava, alebo klasicke brzdy a trosku lepsia vybava.
- chces radsej starsi model (2009 napr.), ktory pri danej cene moze byt lepsie vybaveny ako rovnako drahy model 2010, alebo to ma byt novy model?
24.03.2010 - 18:21:38
00
Chcem jazdit po horach,ale samozrejme,ze aj rovinka sa vzdy po tej ceste najde ;) Horsky bicykel by to mal byt.

- Doteraz co mam stary horsky bicykel tak tam mam klasicke brzdy, s kotucovymi som este nemal skusenost. Tak zas ak tie kotucove brzdy,co je vyssia varianta uz maju byt nejake lacne a nekvalitne,tak radsej sa spolahnem na kvalitu. Tie kotucove by mali lepsie brzdit,vsak?

- Pod pojmom vybava co konkretne myslis? Odlahceny ram, lepsie sedatko,prehadzovanie?

- Co sa tyka aktuality modelu,tak pre mna je hlavnou prioritou jazda,takze cim lepsia vybava,tym lepsie. Len kvoli drzaniu kroku s trendom sa neoplati mat mensiu kvalitu.
24.03.2010 - 18:35:16
00
Ja som teraz analyzoval ponuku na trhu kedze som kupoval a mozem Ti odporucit vypredajove modely Meridy 2009 - najlepsi pomer cena/vykon. Velkostne robi Merida 18" a 20", takze ber 20" (18" sa da prezit tiez ak nemas prilis dlhe nohy, ale je to hrana - treba vyskusat, ci sa Ti to nebude zdat prikratke). Vyber konkretneho modelu je uz na Tebe ako pise magalanes, takze si pekne daj do googlu Merida, klikni na prvy odkaz, zvol modely 2009, prislusnu podkategoriu ktora Ta zaujima a porovnavaj/vyberaj. To za Teba nikto nespravi. Ked sa dopracujes k 2-3 modelom, ktore Ta seriozne zaujimaju, potom sa pytaj na to, ktory z nich. A poponahlaj sa, modely 2009 sa teraz rychlo minaju kedze su za dobre ceny...

P.S. Kotucove brzdy co dodava Merida aj na najlacnejsich modeloch bajkov su kvalitne, netreba sa ich bat. Ludia su s nimi spokojni.
24.03.2010 - 18:42:58
00
...ze ma posielas nech si to sam hladam,ked neviem podla coho vyberat.

Ja ta nic neposieam hladat, ale pokracovat v uz zalozenej, tvojim poziadavkam vyhovujucej a existujucej teme, nech ich tu nie je milion.
24.03.2010 - 18:46:12
00
Dobre, spravim teda prehlad tej Meridy. A si s tym bicyklom spokojny?
24.03.2010 - 18:48:26
00
Ked si nieco slobodne a bez natlaku vyberies, mozes byt nespokojny? :) Zorientuj sa v modeloch a potom uz len napis do prislusnej temy ako Ta smeruje jfab, nech sa nestraca prehladnost fora.
24.03.2010 - 18:51:38
00
Dobre,napisem uz do tej sekcie potom,len este jednu otazku mam. Ty mas ten model s tymi kotucovymi brzdami ? Mozem sa teda spolahnut,ze si vychutnam jazdu s pohodlnym sedenim, dobrym prehadzovanim a dobrymi brzdami ked si vyberiem tu Meridu,vsak? Mimochodom ako som cital tam kam ma poslal jfab tak niekto tam pisal,ze s Meridou bol nejaky problem,ze praskol ram. Je to pravda?
24.03.2010 - 18:58:09
00
Pod lepsou vybavou som myslel najma prehadzovanie, ked ma byt cena biku podobna a su tam drahsie kotucovky a nie lacnejsie V-cka => niekde inde sa musi dosiahnut uspora :-) na inych komponentoch.

Nemam ziadne prakticke skusenosti s kotucmi, rozhodol som sa pre kupu bike s klasickymi brzdami, lebo tie si viem aj sam nastavit (aj ked som sa pritom uz cosi nanadaval). Z toho co pisali druhi na nete svoje skusenosti, kotucovky su lepsie v nepriaznivom pocasi, nie su citlive na osmicku, vdaka hydraulike nepotrebujes taku silu pri stlacani, co mozno ocenit pri dlhsich zjazdoch... pozri napr. porovnanie/hydra-vs-v-brake-t16046.html
http://www.bikemagazin.sk/clanok/items/Kotuc-vs-V-brake.html
http://www.cyklodiskuze.cz/horska_kola/jake-brzdy?od=50
- toto som si ja precital ked som guglil.

Moj pristup pri kupe biku bol - kupit si starsi model vo vypredaji, ktory ma kvalitnejsie komponenty, nie je predrazeny, pri danej cene (500-600 EUR) uprednostnim (relativne) dobru vidlicu pred kotucovkami.

Ale ako niekto pisal, pri tej Meride matts 500 D 2009 za 600 EUR tie kotucove brzdy uz nie su najhorsie. Ja som povodne chcel Meridu matts 500 V 2009 za 520 EUR, ale uz ju nemaju ani na sklade v BB (neratam velkost 16"). Najblizsia jej bola Merida matts 400 V 2010 za 550 EUR, ale jeden znamy mi dal tip na Author Modus 2008 - tak som zobral ten.
26.03.2010 - 20:19:08
00
keyboard_arrow_up