caute ludia, vy ako skuseni harcovnici mi urcite budete vediet povedat, ci sa mi oplati ist do biku STUMPJUMPER
FSR EXPERT CARBON, rocnik 2011, uplne novy z predajne, kde je na neho 60 percent zlava a vyjde asi 2000 € ?
Som v zahranici a to mi robi problem z dovezenim biku zo Slovenska, radsej by som si ho kupil tu a chodil kade tade po okoli - Alpy atd.
Vopred vdaka za hocijaky podnet, nazor, ...
05.09.2015 - 23:36:01
00
Za tie peniaze, isto nie.... Za 1700e kupis necelý rok jazdený ročník 2014 na 29 kolesá aj z novým teleskopom.. Je v inzercii na cyklobazar.cz ak ti sedí veľkosť L... Alebo dolozis niečo a kupis nový, pripadne nie karbon... Na celopere pri takom zdvyh u už ide viacmenej o váhu :)
06.09.2015 - 10:51:25
00
Ako tak pozerám do špecifikácií
http://www.specialized.com/us/en/bikes/archive/2011/sjfsr/sjfsrexpertcarbon#specs
a porovnám s "približne porovnateľným", tak sa už 2 k€ za nový/nepoužitý hoci starší model (nenahovárajme si, že by sa z roka na rok udiala zmena, z ktorej by sme sa posadili na riť - a ak, často k horšiemu :D) nezdá byť taká zlá kúpa. A ušetriť zarýpané 3 kilá tým, že kúpim bike s neznámou históriou, do toho by som napr. ja osobne nešiel.
plus je to aj o tom, či programovo chce braina a FSR (což ja by som nežral, ale je to otázka osobných preferencií)
jediná nevýhoda je 26" ... ale je to nevýhoda? nie je to náhodou iba komerčne nanútený phaseout, aby mohli umelo zvýšiť dopyt a teda umelo vyhoniť ceny?
well, ešte tu máš otázku "trvalej udržateľnosti" (servis brainu ti neviem zodpovedať, dlhodobá dostupnosť 26" je otázka pre Pýthiu) a to je opäť o tom, na ako dlho ho plánuje, v každom prípade si myslím, že tak 5ročný uptime ide dopredu zabezpečiť
na toto mal jeden môj kamoš jaskyniar peknú průpovídku pri "odpisoch materiálu", teda jeho zničení - ten, čo matroš zničil, sa vždy zaklínal tým, že to stálo (samozrejme vďaka inflácii) rádove menej, plus ešte chcel odpočítať opotrebenie, kamoš šéf trval na náhrade úžitkovej hodnoty - v našom prípade máš za dnešných morálne ojazdených 2000 (hovorím o ojazdenosti eura, nie biku) úžitkovú hodnotu 4000 "podľa stupnice z 2011", pričom dnes by si ekvivalent 4tis. biku z 2011 kupoval za koľko? no pretty viac ako 4 k€, ja keď som si pozrel aktuálne ceny bikov vs situácia 2007-10, tak som nevedel, čo prvé strčiť do hajzla...
06.09.2015 - 14:42:00
00
Neviem, ci je 26 výhoda to je jedna vec a druha sú pevné osy... Neviem ci by som kupoval bajk na rychloupinak :)... Do Álp kúp radšej hlinu a za 2000e už kupis slušný bajk na pevných osach z lepšou geometriou :)... Toho stumpa v inzercii som mu dal iba ako príklad...
06.09.2015 - 16:22:24
00
Ja by som toho Spešla zobral. Predsa len, karbón za takú cenu a s dobrou výbavou dnes len tak nekúpiš. Horst link v rámci zadnej stavby je klasika rokmi overená. Úplne rovnaký systém odpruženia s podobným (155 mm) zdvihom zadnej stavby a tiež karbón jazdím štvrtý rok, tiež na 26" kolesách a tiež bez teleskopky. ... a som spokojný tak, že už nemám vysnívaný bike.

... 'dľa mňa, kľudne si ho kúp (ak nie si extrémne vysoký).
06.09.2015 - 16:33:36
01
Je to dost vela penazi za bicykel ktory moralne silne zostarol. 69° uhol hlavy, Brain tlmic, stary Talas, rychloupinaky v predu a v zadu nie je dobra kupa len preto ze je to karbon.
(ziadna dobra vybava tam btw nie je, elixiry a x7)

Popozeraj sa po novsich, kludne aj bazarovych a lacnejsich ale updatnutejsich modelov.
06.09.2015 - 17:34:46
03
... možno sa aj u bicyklov o "chvíľu" dočkáme toho, že: "Hlaavový uhol? Však tento je už tretíkrát v móde! A jeden rok "Elixíry" nekupovať a o pár rokov "jedine Elixíry".

Ale to len na spestrenie. Každý nech si vyberie podľa svojho a hlavne nech použije tzv. " zdravý sedliacky rozum".
06.09.2015 - 19:25:23
04
BTW laco a nebolo to tak, že jeden čas sa tu razili Elixiry ako protiklad všetkého, čo okamžite nezakuslo, ako "jediné brzdy, ktoré patria na bike"? Bolo, bolo.
06.09.2015 - 21:23:57
00
No vzhladom na to ze nieco podobne jazdim, za seba napisem, ze fakt sa s tym neda jazdit, toboz nie v Alpach, ani skakat ani nic hehe
06.09.2015 - 21:34:59
03
... a preto to, čo tu dávaš, jazdíš na metle! :P
06.09.2015 - 21:53:46
01
Do Álp si kúp spesla enduro v inzercii sú skoro nové kusy, okolo 2000-2500...Mal som enduro comp 2013 a stumpa elite 2012 a nedá sa to porovnať, hlavne v alpach... Na stumpjumperovi som sa aj pekne rozsekal a to som nešiel dole ani s polovice tak ako na endure navyše som mal už vzadu pevnú osu :)
06.09.2015 - 21:59:58
00
Hmmm a co hore ? :p
06.09.2015 - 22:09:14
00
Na tých novších je to v pohode, dá sa zamknúť tlmič. Akurát pri prudšich stojkach treba na špičku sedla a ľahnúť na rajdy... Záleží aj od toho aké má človek nohy a kondičku... Keď sme išli na pohodu v prudkých stupaniach, kamos HT s worksa 29 ja Canondale scalpel 29 tak kamarát na enduro evo 2014 s pruzinou, teleskopom bajk cca cez 15kil v pohode dával.. Pred tým mal big hit a dával niektorých na maratóne 45km :).
06.09.2015 - 22:19:10
00
Pisem ze sa s tym neda jazdit ? Ved mam jeden 2004 Spesl doma a jazdim aj na tom obcas. Ale chce za to celkom vysoku sumu, a na vyber su lepsie moznosti. Tak potom z akeho racionalneho dovodu vobec odporucit taky bicykel ? Z cistej sentimentality lebo vy taki mate a ste spokojni tak nic lepsie neni ?
07.09.2015 - 00:29:54
00
ja jazdim na endure v pohode celo denne vylety po kopcoch aj ked ma to uz moc nebavi, preferujem radsej jazdu po trailoch, ale stiham aj ludom na dost lahsich bajkoch. Mal som pred par tyzdnami pozicany carbonovy stumpjumper 2016 a to som ho bral s obavami, ze ked presadnem spät na enduro tak budem mat depku, ze som tazky a pomaly, ale bol som dost prekvapeny, ze pocitovo sa mi lepsie slape na endure a dole kopcom je o triedu lepsie. Inac ten karbonovy stump 2016 ma 14,2 kg co je asi taka ista hmotnost ako moje hlinikove enduro , co je sokujuce
07.09.2015 - 06:00:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up