To PaliG.

Úprimne povedané, toto sa v gramatike toľkokrát menilo, že Ti neviem dať exaktnú odpoveť, ale keď Ti na tom tak záleží, zistím.
Keby toto bola jediná chyba na fóre, tak by som povedal, že sme na tom s našou materčinou úplne perfektne..
06.02.2007 - 16:05:25
00
ok,to bol len taky maly OT v priatelskom "tone"...o chybach na fore sa debatuje v sekcii O MTBiker.
06.02.2007 - 16:09:05
00
Však keď máš predné svetlo a blikačku tak je to vidieť aj z boku. Pri takej výbave ako má ten týpek sú odrazky na kolách zbytočné. Neviem či je to vo vyhláške, ale keď som ja kupoval bike pred rokom tak v obchode mali všetky nové biky odrazky na kolesách, prednú bielu a zadnú červenú odrazku. Asi to bolo povinné. Neviem čo sa zmenilo.
Viac sa mi na tom treťom páči to spätné zrkadlo. Ešte mu chýbajú smerovky.
07.02.2007 - 09:34:38
00
Ja ked som si prednedavnom kupil bike tak mal na odrazky kolesach a aj zadnu odrazku, prednu nie. Predajca mi ale vravel, ze jeho minule chytili za tmy policajti, a nemal zadnu blikacku tak dostal pokutu. Takze osvetlenie je povinne asi tiez. V kazdom pripade podla mna aspon zadnu odrazku treba mat.
07.02.2007 - 10:22:20
00
to ten predajca musel bikovat po meste, lebo mne sa este nestalo,ze by ma chytili fizli, kedze jazdim v lese :P :P
a k teme: ja som mal tiez na novom biku odrazky na kolesach, prednu aj zadnu, ale po case mi to prekazalo, tak isli vsetky do vecnych lovist :wink:
07.02.2007 - 12:09:07
00
tak teda: podla zakony musis mat: prednu bielu odrazku, zadnu cervenu odrazku, a jeden par odraziek v kazdom kolese - tie ti predajca vacsinou na bike da
ale to nestaci - musis mat este vzadu cervene svetlo /moze byt aj prerusovane/ vpredu biele svetlo - to si musis dokupit sam....

a uz v tvojom zaujme je ci si das ciernu bundu alebo nejaku kriklavu farbu s reflexnymi pasikmi, to je na tebe ale odporucam reflexnu, minuly rok tak zabilo kamarata, ktoreho v noci preslo auto, nemal nic.... tak sa tym riadim ako otčenáš
07.02.2007 - 14:57:32
00
kaso tebe tie príspevky ale nabiehajú....

inak máš absolútny recht čo sa týka tej výbavy biku pri kúpe.
07.02.2007 - 15:09:19
00
dakujem, trocha pisem, staci si len precitat manual co dostanes k biku, ja ho pomaly viem naspamat
pre tych co taketo nieco este nevideli: http://author.sk/userdata/download/manu ... 20inet.pdf
je tam plno dobrych veci

a este toto, je dobre si to precitat, hlavne pre novacikov a podobne, vela sa naucite...
http://author.sk/verbal/431/

btw s tymi prispevkami si to ako myslel? ak chces, napis ss
07.02.2007 - 15:29:58
00
len v dobrom
07.02.2007 - 15:36:00
00
tak teda: podla zakony musis mat: prednu bielu odrazku, zadnu cervenu odrazku, a jeden par odraziek v kazdom kolese - tie ti predajca vacsinou na bike da
ale to nestaci - musis mat este vzadu cervene svetlo /moze byt aj prerusovane/ vpredu biele svetlo - to si musis dokupit sam....


daj cislo zakona, ak nevies, nezavadzaj niecim, co neplati 3 roky
07.02.2007 - 20:42:42
00
tak ako to ze to neplati?????
potom my vysvetli preco zeleny davaju zato pekne pokuty a zatsavuju ludi?
07.02.2007 - 20:52:09
00
lebo ludia su sprosti.tym ze zaplatis vlastne suhlasis s tym ze si nieco porusil.a ked neovladas zakon tak ta lahko okabatia
07.02.2007 - 20:57:30
00
podla zakona som zatial dostal pokutu za jazdu na biku po namesti, ale pochybujem ze zakony platia( co sa tyka tychto veci- odrazky, atd.) aj v lese :wink:
To Kaso: a mimochodom nechces byt nahodou fizlom? :roll: :lol:
:idea: ked tolko spominas tie zakony
07.02.2007 - 20:58:21
00
to JAro: je pravda ze neznalost zakona ta neospravedlnuje, ale takto ak ten zakon fakt nie je, tak si dobre zarabaju
to martinux: ani nahodou; no tak v lese to urcite neplati, lebo tam nie si ucastnik cestnej premavky...
07.02.2007 - 21:02:20
00
Nasledujuci text je aj na prvej strane tejto temy, staci pohladat

Uz som to tu pisal niekolko krat. Vyhlaska 116/1997 urcovala povinnu vybavu bicykla. Zakon 725/2004 ju v celom rozsahu zrusil, ale povinnu vybavu neriesi a o bicykloch sa nezmienuje vobec. A ani nariadenia vlady vydane do konca minuleho roku nic take neriesia. Proste je v tom pravny bordel. Pohladaj v historii, tam to bolo vysvetlene.

A je to len kazdeho neznaleho blbost, ak plati za nieco, co neexsistuje. Ak chcem niekomu udelit pokutu, som povinny mu oznamit, aky pravny predpis bol poruseny.
08.02.2007 - 11:38:44
00
keyboard_arrow_up