cawte ludia.prosim vas vie mi niekto poradit ci sa da zavitnikom alebo vymenou vlozky vyriest ztrhany zavit?kluky su zn. HONE... som v taliansku a je to tu sakra drahe vsetko tak hladam zlatu lacnejsiu strednu cestu.. som v dedinke v horach ale viem o 2 servisoch co su tu tak snad by mi tam s tym mali pomoct.za rady vopred velkaaa vdaka :handshake:
30.05.2011 - 16:25:31
00
Cau

Nebudem ti tu kecat, moj nazor strhany zavit je uz v tahu, myslim si ze to uz nespravis.
Ano robieva sa ze sa to vyvrta nareze vacsi zavit da sa tam puzrdo ale.....

Ak ide o kluku a pedal, tak skus dobre ale fakt dobre odmastit, kup dvojzlozkove epoxi onznacene ako steel cize na kov (mavaju ho aj na pumpach) stoji to asi 10E max 15E vytlacis, zamiesas (moc dobre zamiesaj), nanesies na pedal aj na kluku do zavitov (nesetri redsej nech je viac a prebytok lepidla) zaskrutkuj aj na strhanom zavite, nie na silu (uz len na doraz)skontroluj a nechaj stuhnut minimalne 24H (zalezi aky tip epoxi su aj par minutove, z praxe ale mensia pevnost). Smezrejme uz to bude po vytvrdnuti jedna cast kluka + pedal. Kluka je tak ci tak v tahu, ak budes chciet pedal si nechat, bude treba potom rozrezat kluku. Tolko moja rada za par drobnych.

Dufam ze ti to pomoze v nudzi.
30.05.2011 - 17:47:50
00
Tak sa skus v tych servisoch opytat :) mozno maju bohate skusenosti... popripade existuje taketo nieco: http://www.helicoil.cz/ ale to tam asi len tak nezozenies.
30.05.2011 - 21:37:19
00
to lepidlo čo sa tu spomína to neudrží...
len zožeň nejakého domáceho sústružníka(ak si niekde na dedine,hádam nájdeš) a vytočte to tam nanovo
30.05.2011 - 22:09:05
00
to lepidlo čo sa tu spomína to neudrží...
len zožeň nejakého domáceho sústružníka(ak si niekde na dedine,hádam nájdeš) a vytočte to tam nanovo



a otazka....ked zozeniem cloveka a spravi mi nanovo zavit ,nestane sa ze tam bude vola myslim ze ci zasrobujem pedal bo je ten zavit skoro do hladka????pitam sa bo skusenosti nemam ... dik za odpoved
30.05.2011 - 22:32:47
00
závit ti spraví s väčším priemerom,našrobuje tam nejakú tú závitovú vložku a potom pedál...určite to nevyjde draho a IT nieje mongolsko,aby sa to tam nedalo zohnať
30.05.2011 - 23:10:12
00
závit ti spraví s väčším priemerom,našrobuje tam nejakú tú závitovú vložku a potom pedál...určite to nevyjde draho a IT nieje mongolsko,aby sa to tam nedalo zohnať


diky clovece za rady dufam ze tu niekoho zozeniem bo hory nadherne a ja tu bez biku :headbang:
30.05.2011 - 23:57:49
00
Würth má systém na opravu strhnutých závitov, volá sa to Time-Sert, princíp je taký, že sa odvŕta starý závit a vloží sa tam vložka s novým závitom, no to je teraz nepodstatné...

Ak máš niekde blízko automobilový servis, skús sa na to spýtať tam, mohli by tam tú sadu mať, používa sa to na opravu strhnutých závitov zapaľovacích sviečok.
Neviem však, nakoľko to bude spoľahlivé a trvalé riešenie (Würth hovorí, že mechanické vlastnosti takto opraveného závitu sú rovnaké ako predtým, no nespoliehal by som sa na to), na "dojazd" by to však podľa mňa stačiť malo.
Ja mám týmto systémom opravený závit na úchyte kotúčovej brzdy a drží už rok intenzívneho jazdenia, no tam je to asi menej namáhané, ako by bolo na kľuke.
31.05.2011 - 13:31:55
00
keyboard_arrow_up