Dňa 6. augusta 2016 sa v Dolnom Kubíne na Kubínskej holi konal 2. ročník cyklistického preteku pod názvom MTB Horská časovka na Kubínsku. Porovnať si sily s ostatnými pretekármi tu prišlo v sobotu 108 športovcov. Horská časovka na Kubínsku sa radí medzi najdlhšie a najnáročnejšie horské časovky na Slovensku. Celé podujatie prebiehalo v krásnom prostredí hotela Belez, čo zaručovalo nádherné výhľady na Oravskú prírodu.

Po minuloročnom úspešnom prvom ročníku pripravili organizátori pre cyklistov viacero noviniek. Asi najväčšou bolo predĺženie trate na 11 km s prevýšením takmer 620 m, čo pretekárom nerobilo žiadny problém. Štartovalo sa v mestskej časti Dolného Kubína, Malý Bysterec. Vytúžený cieľ čakal na pretekárov až na Chate na Kubínskej holi vo výške 1100 m. n. m.. Súťažilo sa v 7 kategóriách, v ktorých sa na medailových pozíciách umiestnili:
Muži 19 až 39 rokov: 1. miesto – Matej Ulík (Klub: OŠK Tatran Liptovská Osada) s časom 0:32:49
2. miesto – Radován Bíroš (Klub: Bike & Motion) s časom 0:33:24
3. miesto – Jakub Šiarnik (Klub: SK Žiarská dolina) s časom 0:33:40

Muži 40 až 49 rokov: 1. miesto – Miloš Sopko (Klub: PROefekt Team) s časom 0:35:54
2. miesto – Stanislav Sklenárik (Klub: Revúca) s časom 0:36:50
3. miesto – Martin Ranto (Klub: Bike Šport Nová Dubnica) s časom 0:37:05

Muži 50 až 59 rokov: 1. miesto – Igor Otepka (Klub: CK Dolný Kubín) s časom 0:37:51
2. miesto – Peter Pastucha (Klub: Ružomberok) s časom 0:44:21
3. miesto – Jarolav Ulík (Klub: OŠK Tatran Liptovská Osada) s časom 0:44:47

Muži 60 a viac rokov: 1. miesto – Ján Lovás (Klub: Dolný Kubín) s časom 0:44:29
2. miesto – Bartolomej Sýkora (Klub: Dobrá Niva) s časom 0:45:29
3. miesto – Peter Ftorek (Klub: CyS - Akadémia Petra Sagana) s časom 0:45:45

Ženy do 39 rokov: 1. miesto – Ľubica Ďaďová (Klub: Skialpinista.sk) s časom 0:41:19
2. miesto – Zuzana Páleníková (Klub: MPKDK) s časom 0:42:22
3. miesto – Ivana Riegrová (Klub: Bike & Motion) s časom 0:49:35

Ženy 40 a viac rokov: 1. miesto – Janka Kršáková (Klub: Vasiľov) s časom 0:53:20
2. miesto – Katarína Sališová (Klub: MPKDK) s časom 1:00:32
3. miesto – Ivica Ferancová (Klub: Lúčenec) s časom 1:00:39

Muži Juniori: 1. miesto – Samuel Mikolajčík (Klub: PROefekt) s časom 0:36:20
2. miesto – Pavol Kramarčík (Klub: Námestovo) s časom 0:37:05
3. miesto – Libor Slamka (Klub: Vyšný Kubín) s časom 0:39:08

Všetci medailisti boli ocenení nádhernými keramickými pohármi. Matej Ulík z OŠK Tatran Liptovská Osada zajazdil najlepší čas preteku 0:32:49, ktorý bol finančne ocenený.
Nakoniec sa účastníci podujatia potešili aj z veľkého množstva vecných cien v tombole. Hlavnou cenou v tombole bol dúhový cyklistický dres majstra sveta Petra Sagana aj s jeho podpisom.
Na záver, ešte jedno veľké ĎAKUJEME pre všetkých zúčastnených, ktorí prišli aj v daždivom počasí.