visibility 1112
comment 0
thumb_up0thumb_down

hej, to jak keby si bežal v lahkých papučiach, skoro na boso, napr. tie Asics NOOSA TRI 14 s takmer rovnakou malou váhou sú oproti tomu neskutočný komfort, niekedy bola priorita pretekárskych maratóniek minimálna váha a neboli technológie a materiály aby bolo pri nej aj dostatočne veľké tlmenie hrubšou podrážkou a už vôbec nie zakompovaním karbonovej vrstvy v nej čo všetko dokopy teraz umožňuje dosiahnuť o 3 - 4 minúty lepší čas na maratóne pri rovnakom úsilí, v 1995 sme boli v Bratislave na ,,Devíne,, a v tých New Balence popučiach skončil na 3. mieste, 12 km, pace 3:02 min/km, v tejto 41. súťažnej bežeckej sezóne dosiahol rovnaký čas len na kratšej vzdialenosti o 2 kilometre , tento rok mal 3. pretekár na Devíne Kiptum Kimaiyo (cca o 350 metrov kratšia, o 1 minútu rýchlejšia trať) čas lepší o 3 minúty