favorite comment 0
thumb_up0thumb_down

rowingDoplnková aktivita - NordicSki - Krása striedala nádheru - Čertovica ☀️ najkrajšie výhľady aké sa dá na bežkách zažiť 😍

🎿Bežky Sumár roku 2023 -850km✅
V zime jednoznačne môj najobľúbenejší doplnkový šport k behu sú bežky. Tak dynamický a komplexný šport, pri ktorom doslova lietam po tratiach. Užívam si každý sklz a pohyb vpred, lebo bežky sú záruka riadnej makačky na celé telo ale aj úžasných zážitkov. Som vďačný, že som tento rok mohol navštíviť okrem domovských stredísk ako je Skalka či Látky aj tie ostatné ako sú Šachtičky, Lom nad Rimavicou, Štrbské pleso, Čertovica, Kordíky, Králiky, Zúberec ....každé jedno stredisko má niečo svoje a o to je to krajšie.
✔️Biela stopa 50km 2023 – po minuloročnej polovičnej trati som sa postavil na hlavnú trať, a veru tá príprava bola slabšia, bolo aj málo snehu aj nebol úplne čas. Biela stopa bola krásna no veľmi ťažká. Skvelá atmosféra počas celých pretekov, krásne počasie, bežky parádne namazané od chalanov z Cyklology a povzbudzovanie od najbližších. Umiestnenie som neriešil a ani nevdel čo od toho čakať no nakoniec veľmi pekné 16.miesto a čas tesne nad 3hodiny, aj keď 10km do cieľa ešte v top 10 ale potom prišla stena a to riadna...úplne došla energia a aj sila v nohách sa stratila a určite aj kondička chýbala. Na posledných dvoch občertvovačkách som doslova žral čo prišlo pod ruku. Bola to veľká výzva, pred ktorú som sa postavil a myslím, že som ju úspešne pokoril.
✔️Zimný triptych 2023/2024 – už minulý rok som sa chcel zúčastniť no nepodarilo sa to, o to viac som vďačný, že už tento rok to vyšlo. Prvé kolo bolo na Látkach a prišlo cez 40 ľudí, čo ma ako spoluorganizátora veľmi potešilo a verím že aj ďalšie kolá bude účasť rovnaká. Na začiatok sezóny to bol celkom slušný výkon z mojej strany a užil som si celé kolo na rozpálených lúkach a skvele pripravených tratiach. Pokračujeme v januári 2024.

✔️všetky tie tréningové hodiny a kilometre na tratiach či už zľadovatených alebo mäkkých alebo dokonalých, či už osamote alebo v spoločnosti kamarátov boli skvelé. Vďaka hlavnému sparringpartnerovi Peťovi, za odkrútené kilometre v spoločnom závese a takisto aj vďaka, za to že ma priviedol k tomuto skvelému športu.