Slovensko nezískalo miestenku na MTB OH 2012

Slovenskí horskí cyklisti sa nepredstavia na olympijských hrách v Londýne. O rozdelení miesteniek informovala na svojom webe Medzinárodná cyklistická únia. Slováci nesplnili ani jednu z podmienok na štart v olympijských pretekoch, ktoré sa uskutočnia 11. a 12. augusta v Essexe. Šancu dostane 50 mužov a 30 žien.

Medzinárodná cyklistická únia prerozdelila miestenky na základe svetových rebríčkov k 23. máju, v ktorých Slovensko nefiguruje medzi najlepšími. Z mužského rankingu dostalo pozvánku 24 najlepších krajín plus po jednom majstrovi Ázie, Ameriky, Afriky a Oceánie. Maximálny počet troch pretekárov môžu na základe výsledkov svojich jazdcov postaviť Švajčiarsko, Francúzsko, Česko, Španielsko a Nemecko. Medzi ženami dostalo miestenku 18 krajín plus šampiónky Ázie, Ameriky, Afriky a Oceánie. Po dve pretekárky budú na štarte zastupovať Kanadu, Švajčiarsko, Francúzsko, Poľsko, USA, Slovinsko, Nemecko a Nórsko.

Slovensko sa snažilo získať pre horskú cyklistiku aspoň miestenku pre Petra Sagana, ktorý si už vybojoval účasť v cestných pretekoch. Medzinárodný olympijský výbor však túto alternatívu zamietol, keďže sa nemohla zvýšiť kvóta jazdcov.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Olympijské preteky žien v Tokiu - zlomenina ako najlepšia príprava

Olympijské preteky žien v Tokiu - zlomenina ako najlepšia príprava

Preteky žien boli pohromou pre mnohé favoritky, nechýbali prekvapenia a veľká radosť v jednej malej krajine. A čo ten nadpis? Uvidíte, že všetko do seba nakoniec zapadne...
Olympijské preteky mužov v Tokiu – písanie histórie aj športové tragédie

Olympijské preteky mužov v Tokiu – písanie histórie aj športové tragédie

V rámci disciplíny XCO je olympiáda absolútny vrchol a preteky v Tokiu priniesli všetko...drámu, veľkú radosť aj poriadnu dávku sklamania.
Poznáme nové legendy – Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike 2019

Poznáme nové legendy – Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike 2019

Napínavé súboje, neoblomné počasie a nikdy nekončiace prekvapenia do značnej miery charakterizujú uplynulé majstrovstvá sveta. Aj keď sa predpoklady možno nepotvrdili, noví šampióni si svoje dresy rozhodne zaslúžia.
keyboard_arrow_up